S&P 500 najgorsze we wtorek. Notowania niżej o 1,16%.

Jak uchronić się przed skutkami krachu na giełdzie
J2T Trade

Nowojorskie akcje wylądowały niżej podczas wtorkowej sesji. Obawy o dzisiejszą decyzję decydentów podburzyły zaufanie inwestorów w ciągu ostatniej sesji. Negatywne nastroje wzmocnione zostały przez pierwsze kluczowe dane z rynku pracy. W dalszym ciągu inwestorom nierozwiązany pozostaje problem niewypłacalności rządu Stanów Zjednoczonych. Kumulacja obaw przełożyła się na obniżkę kursów głównych indeksów. Najgorsze we wtorek na Wall Street okazało się S&P 500. Notowania dużego indeksu wylądowały niżej o 1,16%. Indeksy rozpoczną dziś trzecią sesję tygodnia. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 najgorsze we wtorek

Wczorajsza sesja również zapisała się jako spadkowa. Jednak tym razem straty były zdecydowanie wyższe niż podczas pierwszej sesji tygodnia. Spośród indeksów z Wall Street najgorsze we wtorek okazało się S&P 500. Kurs dużego indeksu obniżył się o 1,16%. W jego przypadku jest to równowartość 48 punktów spadku.

Większość wykazała straty

Przedsiębiorstwa tworzące duży indeks były wczoraj zgodne co do kierunku. Większość składowych wykazała straty, a najgorzej wypadło Arista Networks (NYSE:ANET). Notowania wartościowych papierów udziałowych tej spółki spadły o 15,72%. Warto dodać, że powyżej 10% straciło ogólnie aż sześć spółek. Po stronie wzrostowej wyróżniło się Molson Coors Brewing (NYSE:TAP), którego wycena wzrosła o 7,66%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 badało poziom TDP

Na nic zdały się wczorajsze próby zrozumienia ruchu dużego indeksu. S&P 500 nie zamierzało cofnąć jedynie w rejony 4 150, a znacznie niżej. Choć samo otwarcie sesji nie przyniosło skrajnie negatywnych emocji, po godzinie 16 (czas w Polsce) rynek runął. Nie zważał na średnią SMA 88 oraz istotność poziomu TFR (4 148). S&P 500 zeszło znacznie niżej i badało poziom TDP. Dopiero tam popyt zadziałał i pojawiło się odreagowanie. Notowania jednak nieznacznie podskoczyły.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś patrzymy na wykres o godzinie 14. Na półtorej godziny przed otwarciem giełd w USA notowania indeksu S&P 500 oscylują w rejonach 4 130.

Kontekst dzisiejszej sesji jest niesłychanie ważny. Decyzja w sprawie polityki monetarnej w znacznym stopniu wpłynie na zachowanie akcji. Rynki i inwestorzy, którzy trwają w dużej niepewności zdają sobie sprawę z możliwej podwyżki o 25 punktów bazowych. Jednak w poniższym scenariuszu, bazuję na przekonaniu, iż ujrzymy niespodziankę i Fed wstrzyma podwyżki.

Scenariusz = podejście do średniej SMA 88–>walka z poziomem TFR–>przełamanie–>re-test średniej od góry i podejście do 4 190

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 03.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: oczekiwanie na impuls

W przypadku indeksu spółek dużych sprawa wygląda nieco inaczej. Rynek w dalszym ciągu oczekuje na konkretny ruch w górę. Ten pojawić się może dzisiaj. Czy rzeczywiście notowania poderwą się z zakresu 4 080-4 130 i ruszą w kierunku 4 300?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 03.05.2023

Konkluzja

Dziś przede wszystkim należy oczekiwać zmienności. Dane dotyczące gospodarki rozpalą emocję już w godzinach pre-marketu oraz podczas pierwszych chwil sesji. Następnie, o godzinie 20  uwaga skupi się na decyzji Rezerwy Federalnej. Na co zdecyduje się Fed?

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.