O nas

Trader’s Area to serwis dedykowany dla traderów i inwestorów niezależnie od rynkowego stażu.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z rynkiem, lektura portalu pozwoli Ci na zdobycie niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz poznanie sprawdzonych narzędzi analitycznych. Dzięki temu, będziesz lepiej przygotowany do zmagań z rynkiem i zwiększyć swoje szanse na to, aby dołączyć do zyskownych inwestorów. Traderzy, którzy posiadają już wiedzę i doświadczenie rynkowe w Trader’s Area znajdą nowe inspiracje dla swojego tradingu – strategie, wskaźniki i narzędzia wspomagające handel na rynkach finansowych.

Trader’s Area to prawdziwa kopalnia wiedzy dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką rynków finansowych, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Na portalu znajdziesz informacje o giełdach papierów wartościowych z całego świata, historii poszczególnych walut, jak również opisy instrumentów finansowych, obowiązujących regulacji i działających w obrębie rynków finansowych instytucji. Wiele miejsca na Trader’s Area poświęciliśmy treściom edukacyjnym, dzięki którym szybkim tempie przyswoisz najważniejsze informacje, które każdy trader niezależnie od stażu powinien znać. Dowiesz się jak najlepiej rozpocząć handel na rynkach walut, surowców, towarów czy akcji z całego świata, jak odnieść sukces na tych rynkach, a także poznasz największych inwestorów wszechczasów i ich podejście do rynku. Nie zabraknie również treści dedykowanych analitykom technicznym. Poznasz czym są formacje techniczne i harmoniczne, dowiesz się jak posługiwać się narzędziami Fibonacciego czy Ganna oraz dlaczego niektórzy traderzy w swoim handlu wykorzystują jedynie ruch cen – price action.

Wiele miejsca na łamach portalu poświęciliśmy na opis narzędzi tradingowych – strategii inwestycyjnych, wskaźników oraz oprogramowania wspomagającego handel. Opisane przez nas strategie podzielone zostały w sposób umożliwiający intuicyjną nawigację – w zależności od horyzontu inwestycyjnego, w którym inwestor operuje. Niezależnie więc od tego, czy jesteś scalperem, day-traderem, swing traderem czy inwestorem długoterminowym, w Trader’s Area znajdziesz opis strategii, którą możesz wykorzystać i rozwijać. Co więcej, wyselekcjonowaliśmy również dla Ciebie zestaw najbardziej popularnych i sprawdzonych wskaźników technicznych. Uszeregowaliśmy je w sposób, który ułatwi Ci wybranie właśnie tego, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi tradingu. Na Trader’s Area nie zabraknie również opisów oprogramowania transakcyjnego najczęściej wykorzystywanego przez traderów – zarówno platform transakcyjnych, skanerów rynkowych oraz narzędzi wspomagających handel.

Trader’s Area – obowiązkowe miejsce każdego tradera.