Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego? Spotkanie autorskie połączone z debatą oksfordzką

debata

21 marca 2024 roku o godzinie 18:00 na sali notowań GPW w Warszawie odbędzie się spotkanie z dr. hab. Tomasze Miziołkiem, autorem premierowej publikacji “inwestowanie indeksowe”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Notowań w sercu polskiego rynku kapitałowego i będzie okazją do dyskusji na temat inwestowania indeksowego.

Rozmowę oraz debatę oksfordzką pt. “Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego?”, która odbędzie się podczas spotkania, poprowadzi Artur Wiśniewski ze Stockbroker. W debacie wezmą udział:

Tomasz Miziołek (autor publikacji „Inwestowanie indeksowe”)
Mateusz Mucha (Beta Securities Poland)
Grzegorz Zalewski (DM BOŚ i Wydawnictwo Linia)
Michał Wojciechowski (DM mBanku)
Michał Duniec (Prezes portalu Analizy Online)
Paweł Wróbel (TFI PZU)

Program spotkania

18:00 – 18:05 Otwarcie spotkania
18:05 – 18:25 Rozmowa Artura Wiśniewskiego i Tomasza Miziołka
18:25 – 19:10 Debata oksfordzka „Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego?”
19:10 – 19:25 Kuluarowe rozmowy (możliwość uzyskania podpisu na egzemplarzu książki) i zakończenie

FP Markets

Gdzie i kiedy?

Data: 21 marca 2024 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Sala notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (Śródmieście), ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa

Rejestracja na wydarzenie

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale niezbędne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego: https://bit.ly/3PtD76i
Link do wydarzenia na Faceboku: https://fb.me/e/7lkCqpaiw

dr hab. Tomasz Miziołek

dr hab. Tomasz Miziołek posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy akademickiej oraz współpracy z instytucjami polskiego rynku finansowego. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Finansów i Inwestycji Międzynarodowych. Autor książki “Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC” oraz wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Współpracował między innymi z Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami, na rzecz której przygotowywał analizy eksperckie. Założyciel i redaktor naczelny etf.com.pl – pierwszego w Polsce (2009 r.), niezależnego serwisu o charakterze informacyjno-analitycznym i edukacyjnym poświęconego inwestowaniu indeksowemu.

Artur Wiśniewski

Artur Wiśniewski – makler papierów wartościowych, założyciel bloga Stockbroker.pl, współzałożyciel portalu „Atlas ETF”. Organizator konferencji „Pasywna Rewolucja” oraz współautor szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora”. Twórca analiz, wywiadów, prelegent konferencji giełdowych, a także inwestor indywidualny – zwolennik inwestowania długoterminowego z wykorzystaniem tanich i prostych narzędzi – ETF-ów, akcji i obligacji.

Książka “Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC”

Inwestowanie indeksowePublikacja stanowi teoretyczno-praktyczne studium poświęcone instrumentom ETN i ETC. Oprócz teoretycznego wprowadzenia do problematyki, prezentuje również aspekt praktyczny mogący z powodzeniem wesprzeć inwestora w poszczególnych etapach procesu inwestycyjnego. Miziołek w kolejnych rozdziałach przedstawia ideę inwestowania pasywnego, omawia szczegółowo istotę i cechy charakterystyczne instrumentów typu ETN i ETC, zestawia je z innymi formami inwestowania indeksowego, przedstawia rozwój rynku ETN i ETC na świecie, a także omawia dobre praktyki inwestowania w indeksowe instrumenty finansowe.

Nie ma obecnie na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowej pozycji poświęconej problematyce inwestowania pasywnego, zwłaszcza w zakresie instrumentów typu ETN i ETC.

maklerska

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.