Shanghai Stock Exchange

  1335

  Giełda Papierów Wartościowych w Szanghaju, SSE. Giełda została założona 26 listopada 1990 roku. Druga najważniejsza giełda Azji (po Tokyo Stock Exchange). Najważniejszym indeksem jest SSE Composite skupiający niemal wszystkie spółki notowane na giełdzie w Szanghaju, będący wskaźnikiem kondycji chińskiej gospodarki.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Szkolenia z ekspertami to najlepszy sposób, aby ugruntować swoją wiedzę o rynkach finansowych. Zapisz się na bezpłatne szkolenia już dziś!

  BIORĘ UDZIAŁ W SZKOLENIACH

  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.