Shanghai Stock Exchange

  1474
  Noble

  Giełda Papierów Wartościowych w Szanghaju, SSE. Giełda została założona 26 listopada 1990 roku. Druga najważniejsza giełda Azji (po Tokyo Stock Exchange). Najważniejszym indeksem jest SSE Composite skupiający niemal wszystkie spółki notowane na giełdzie w Szanghaju, będący wskaźnikiem kondycji chińskiej gospodarki.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.