DJIA

  1631

  Dow Jones Industrial Average. Indeks giełdowy, na który składają się notowania 30 największych spółek (pod względem kapitalizacji i obrotów) z amerykańskiej giełdy New York Stock Exchange. DJIA to obok S&P 500 najważniejszy indeks giełdowy USA i jeden z najistotniejszych indeksów giełdowych na świecie. Wskaźnik kondycji amerykańskiej gospodarki publikowany od 26 maja 1896 roku.

  To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale doskonale wiemy, jak Ci ją ułatwić. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

  OTWIERAM KONTO DEMO

  PODZIEL SIĘ
  Ekonomista
  Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.