Skaner rynku giełdowego MadScan

J2T Trade

Ciekawym filtrem, na którym dziś się skupimy będzie skaner amerykańskich akcji o nazwie MadScan. Z racji wielkości rynku akcyjnego w Stanach Zjednoczonych, filtry cieszą się ogromną popularnością wśród traderów za wielką wodą. Zaczynają one także zyskiwać uznanie wśród polskiej grupy inwestorów jako doskonałe narzędzie do rozpoznania interesujących okazji inwestycyjnych. MadScan pomaga traderom ujarzmić takie rynki jak NYSE, NASDAQ, AMEX. Na amerykańskiej giełdzie, gdzie notowanych jest ponad 10 000 walorów nie sposób wyszukać ciekawego papieru bez poświęcenia wielu godzin na wnikliwa analizę. Przy manualnym wyszukiwaniu okazji może się okazać, że doba jest za krótka. Dlatego też skaner filtrujący rynek w czasie rzeczywistym jest niezbędny wszystkim tym, którzy trading traktują jak swój biznes, nie zaś chwilowe hobby.

Każdy trader indywidualnie podchodzi do tematu spekulacji, dlatego tak ważne jest żeby móc dopasować pod siebie wszystkie oczekiwania co do wybranego skanera. Skaner filtrujący według określonego schematu, może nie być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich uczestników rynku. Możliwość dopasowania wytycznych pod swoją strategię inwestowania jest niezbędne, by handlować zgodnie z przyjętymi parametrami oraz wytycznymi strategii.

Najważniejsze funkcje MadScan

MadScan używa algorytmu do identyfikowania określonych przez system sygnałów tradingowych. Trader sam definiuje, na których sygnałach mu najbardziej zależy. Do dyspozycji ma całe spektrum narzędzi, które nie tylko skupiają się na samej cenie ale również biorą pod uwagę różne inne czynniki techniczne. Technologia MadScan sprawdza się na dowolnie wybranym interwale, zaś sygnały pojawiają się w ciągu 40 milisekund od wystąpienia setupu, co powoduje niezwykle szybką reakcję na zmieniające się warunki rynkowe. Poniżej znajduje się opis głównych filtrów, które generują sygnały dla obserwujących rynek traderów.

High Or low

High Or low jest filtrem, które pozwala generować sygnały tradingowe oparte o cenę maksymalną i minimalną z danego okresu czasu. Trader dokładnie określa, który interwał czasowy jest dla niego najbardziej istotny, dzięki czemu otrzymuje jedynie te informacje, które są niezbędne dla prawidłowego zajęcia pozycji zgodnie z wytycznymi jego strategii. Dla przykładu jeżeli trader realizuje scenariusz swojej strategii na wybicie z danego obszaru konsolidacji, wówczas będzie zainteresowany jedynie sygnałami, które potwierdzą wybicie z danego obszaru zmienności. Jeśli zaobserwował trwającą ostatnie 3 dni konsolidację, to wówczas najbardziej go zainteresuje wygenerowanie nowego maksimum/minimum z ostatnich 3 dni. Dla odmiany, w strategii daytradingowej spekulant może być zainteresowany zajęciem pozycji po przebiciu maksimum/minimum z danego dnia, dlatego ten filtr pozwala na dowolne ustalenia jakiego okresu ma dotyczyć (dzień, tydzień, 5 minut) ale również można zdefiniować na ile silne ma być wybicie. Siłę wybicia można wyrazić zarówno w procentach, jak i w dolarach.

FP Markets

Open or close

Poniższy filtr skupia się głównie na cenach zamknięcia i otwarcia danej świecy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które świadome są, że często dochodzi do wybicia np. wczorajszego maksimum, jednakże ruch ten nie jest kontynuowany. To powoduje sytuacje, w której trader zajmuje pozycję, natomiast ponosi stratę ponieważ sygnał został wygenerowany przez tzw. „szum rynkowy”. Dlatego właśnie wielu inwestorów bierze pod uwagę nie tylko samą cenę na wykresie, lecz także cenę zamknięcia świecy. Dlatego też filtr „open or close related signals” na MadScan jest doskonałym uzupełnieniem dla filtru, który informuje o przebiciu poziomów skrajnych w danym interwale czasowym.

Candle pattern

We wcześniejszym akapicie został poruszony wątek istoty otwarcia oraz zamknięcia świecy. Ten element handlu pozwala nam zredukować całe zamieszanie rynkowe powstałe w wyniku np. plotki, czy jakiś pogłosek. Dzięki zamknięciu świecy możemy zauważyć czy faktycznie podaż zdominowała popyt, czy może vice versa. W przypadku silnego ruchu, w którymkolwiek kierunku, możemy się domyślać, że było to chwilowe zawirowanie rynkowe, jeżeli wartość waloru powróciła do wcześniejszej ceny. Jest to jeden z powodów, który powoduje, że kształt zamkniętej świecy, jej wysokość oraz stosunek cienia do korpusu jest odbierany przez inwestorów jako informacja potwierdzająca, bądź negująca określony trend. Dzięki narzędziu do filtrowania formacji świecowych trader ma możliwość handlowania bez zbędnego weryfikowania świec. Wszystkie informacje otrzymuje momentalnie po utworzeniu się danej formacji. Dodatkowo trader otrzymuje informacje w zdefiniowanym przez niego interwale czasowym, co powinno zadowolić przedstawicieli wszystkich typów traderów – od scalperów po graczy pozycyjnych.

Technical

Wraz z rozwojem analizy technicznej, traderzy mieli okazję poznać wiele różnych oscylatorów oraz wskaźników, które pomagają określić trend, jak również wygenerować sygnał otwarcia oraz zamknięcia pozycji. MadScan poza omówionymi wcześniej sygnałami, które można odnaleźć w klasycznej analizie wykresów, posiada również wbudowany filtr, który informuje nas o dogodnych okazjach inwestycyjnych na podstawie popularnych oscylatorów. Znane wszystkim adeptom analizy technicznej RSI, czy Stochastic (o którym więcej informacji znajdziesz tutaj) wraz ze swoimi sygnałami do zajęcia pozycji nie przejdą obojętnie obok filtra MadScan. Wydawać by się mogło, że jest to narzędzie, które na pierwszy rzut oka nie powinno budzić zachwytu wśród współczesnych traderów. Koniec końców, żyjemy w dobie, w której platformy transakcyjne, wraz z dziesiątkami różnych wskaźników i oscylatorów, są dostępne wszystkim, którzy zdecydują się założyć rachunek inwestycyjny. Podstawowe oscylatory, znajdziemy nawet na platformach obsługujących rachunki demonstracyjnym. Jednakże w momencie, w którym spekulant zda sobie w pełni sprawę z tego, iż filtr techniczny MadScan skanuje w czasie rzeczywistym ponad 10 000 spółek na amerykańskim rynku to zrozumie jak szybką analizę może przeprowadzić. Fakt, że inwestorzy mogą uzyskiwać sygnały wynikające z np. przecięcia się Stochastic w strefie przewartościowania/niedowartościowania na wykresie minutowym, czyni MadScan niezbędnym narzędziem dla tych, którzy zaliczą samych siebie do grupy stock traders scalpers. W przypadku braku tego narzędzia, krótkoterminowy spekulant na rynku akcji, byłby w stanie śledzić raptem kilka instrumentów w jednym czasie. MadScan filtruje w czasie rzeczywistym cały rynek co daje bezprecedensową przewagę.

MadScan posiada również inne narzędzia, które pozwalają na dogłębną analizę rynku. Dzięki temu rozwiązaniu trader może również zdefiniować dodatkowe wytyczne takie jak np. określenie czy walor znajduje się w konsolidacji, czy wolumen przybiera ponadprzeciętne wartości (zarówno wysokie jak i niskie), czy też szczegółowe określenie ile zmiennych musi zostać spełnionych, by sygnał został wygenerowany. Dla przykładu, nowe minimum dzienne musi być wygenerowany minimum trzy, czy nawet pięć razy, by zostało ono uznane za istotny sygnał. W ten sposób w zależności od zaawansowania swojej strategii, trader może generować dowolne sygnały, oparte na różnych parametrach. Sekcja z wiadomościami pozwoli być na bieżąco z informacjami ze spółek, które generują sygnały transakcyjne. Jako, że na ciągle zmieniającym się rynku nie warto zanadto rozpamiętywać przeszłości, traderzy wykorzystujący skaner amerykańskich spółek MadScan, mogą ustalić by otrzymywać jedynie informację z ostatniej chwili (np. ostatnie 10 min) celem jak najlepszego poinformowania o stanie faktycznym spółki.


ProgramistaProgramista radzi:

Skaner rynku Madscan jest doskonałym narzędziem filtrowania sygnałów na dużych giełdach papierów wartościowych. Przed zakupem tego oprogramowania, zarejestruj bezpłatny rachunek demo i sprawdź, czy inwestowanie na globalnych rynkach jest dla Ciebie.


Dostępne pakiety MadScan

Madscan posiada kilka dostępnych wariantów korzystania z tego narzędzia. Podstawowym pakietem jest MadScan Standard, czyli wersja podstawowa, która pozwala na filtrowanie rynku w czasie rzeczywistym za pomocą dostępnych narzędzi MadScan. Posiadając dostęp do takich rynków jak NYSE, NASDAQ, AMEX trader jest na bieżąco z najważniejszymi sygnałami w oparciu o wykres cenowy. Koszt takiego przedsięwzięcia wynosi $74,99 miesięcznie.

Traderzy zaawansowani, pragnący nie tylko otrzymywać określone sygnały, ale także chcący posiadać szybki dostęp do informacji bezpośrednio z rynku, jak również dostęp do bardziej rozbudowanych narzędzi tradingowych, będą zachwyceni pakietem MadScan Elite. Pakiet ten pozwala traderom na dowolną modyfikację ustawień standardowych poszczególnych filtrów, przez co analiza rynku staje się ultra spersonalizowana pod kątem dobranej strategii tradingowej. Jednoczesny dostęp do analiz rynkowych oraz rekomendacji stanowi przydatne narzędzie dla instytucji, jak również spekulantów, których głównym zajęciem zarobkowym jest trading. Osoby posiadające ten pakiet mogą również liczyć na specjalne zniżki u partnerów MadScan, takich jak Fly on the Wall, czy Benzinga, które zajmują się informowaniem na bieżąco swoich subskrybentów w takich kwestiach, jak wydarzenia bieżące, czy pomysły na transakcje. Koszt MadScan Elite wynosi $174,99 za miesiąc.

MadScan

Czy warto zdecydować się na zakup MadScan?

Do tej pory poznaliśmy, w jaki sposób można wykorzystać narzędzie MadScan do powiększania zasobności swojego portfela. Teraz przyszedł czas na obiektywne spojrzenie czy warto rozważyć abonament w MadScan. Warto przywołać kontrargumenty celem klarownej oceny na ile narzędzie może być przydatne dla indywidualnego tradera. Jest to usługa płatna, która w żadnym przypadku nie zwróci się osobom, które są na rynku z przysłowiowego doskoku. W żadnym wypadku nie ma nic złego w zajmowaniu transakcji raz na miesiąc, kwartał, czy nawet rok. Oczywiście w sytuacji, w której tak rzadkie transakcje są wynikiem przyjętej strategii wraz z częstotliwością pojawiającego się setupu. W momencie, w którym sporadyczny trading jest wynikiem hobby, pojawiającym się i znikającym na kilka miesięcy, ciężko jest mówić o profesjonalnym tradingu. Jeśli handel na rynkach to nasza odskocznia od codziennego życia, to nie ma najmniejszego sensu byśmy dodatkowo wydawali pieniądze na skanery rynku. W momencie, w którym nasza strategia dotyczy jednego instrumentu, który obserwujemy przez cały czas, też możemy nie być w pełni zadowoleni z zainwestowanych pieniędzy w MadScan.

Natomiast, jeżeli nasz trading na rynku amerykańskich papierów wartościowych polega na handlu na wielu instrumentach, według jasno sprecyzowanych parametrów wejścia oraz wyjścia z pozycji, wówczas MadScan jest już godny rozważenia. MadScan pomoże nam przefiltrować rynek w kilka milisekund, dzięki czemu będziemy wiedzieli czy pojawia się okazja do zajęcia pozycji, czy też nie. Skaner wzbogacony o informację ze świata finansów, w tym z konkretnej spółki, na której pojawia się sygnał zajęcia pozycji, pozwala na uzyskanie całościowego poglądu na bieżącą sytuację, przez co prawdopodobieństwo sukcesu się zwiększa. Dlatego, jeżeli Twój trading ma być profesjonalnym handlem na US stocks, wówczas niezbędne jest posiadanie skanera, który przefiltruje wszystkie spółki znajdując tą, która spełnia Twoje wymogi co do zajęcia pozycji. Takie osoby zaoszczędzą masę pieniędzy i czasu inwestując w skaner filtrujący rynek – MadScan.

Przetestuj MadScan w wersji bezpłatnej przez 14 dni.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Programista
Specjalista w zakresie funkcjonowania platform transakcyjnych i oprogramowania tradingowego. Pasjonat rynków finansowych i ich aktywny uczestnik. Zwolennik statystycznego podejścia do rynków, z wyłączeniem ludzkiej ingerencji, dzięki algorytmizacji i automatyzacji procesu transakcyjnego. Autor wielu systemów Expert Advisor, dedykowanych głównie dla scalperów i day-traderów.