Parabolic SAR Daytrading System

J2T Trade

Systemy daytradingowe są bardzo popularne wśród klientów detalicznych. Ich popularności można się doszukiwać w tym, że transakcje daytradingowe wiążą się często z wykorzystaniem maksymalnej dźwigni oraz krótkoterminowych ruchów, co pozwala na osiągnięcie ponadprzeciętnych stóp zwrotu z tradingu. Daytrading jest bardzo popularnym sposobem na życie wielu ludzi.

Każdy dzień to dla nas nowy początek, gdyż nie zostawiamy transakcji na kolejny dzień, tylko zamykamy je podczas danej sesji. To bardzo ważne, gdyż daje to prosty przekaz – każdego dnia widzisz ile zarabiasz lub tracisz i wiesz czy to jest dla Ciebie i czy pozwoli Ci to zrezygnować z pracy i żyć z tradingu. Day trading szybko przynosi odpowiedź na pytanie, czy dana strategia będzie zarabiać czy też nie. Dziś skupimy się właśnie na jednej z nich, jednak odpowiedź, czy przynosi ona profity, czy też nie należy do Ciebie. Już teraz możesz otworzyć rachunek demonstracyjny, skonfigurować na nim poniższą strategię i rozpocząć testy.

Narzędzia wykorzystywane w strategii Parabolic SAR

System ten wykorzystywany jest na wykresie pięciominutowym (M5) na takich instrumentach jak EURUSD, GBPUSD, czy AUDUSD, które cechuje wysoka zmienność na niskich interwałach. Podstawą poniższego systemu jest wskaźnik Parabolic SAR, czyli stop and reversal, który bierze pod uwagę nie tylko „suche” dane historyczne, na podstawie których określa prawdopodobieństwo wzrostu, czy spadku ceny, ale przede wszystkim dodaje element przyspieszenia trendu. Pozwala to na zwiększenia prawdopodobieństwa sukcesu w tym przypadku, ponieważ przy wykorzystaniu Parabolic SAR potencjalny stop loss przesuwa się wraz z ceną. Jest to to doskonałe narzędzie do wykorzystania w silnych trendach. W momencie konsolidacji, będzie generował sygnały słabej jakości i jedynie narazi spekulanta na utratę kapitału.

Ustawienia Parabolic SAR wynoszą 0,01 (krok) oraz 0,01 (maksimum). Przy tym narzędziu staje się niezwykle istotne wykorzystanie różnych filtrów które pomogą traderowi w uzyskaniu odpowiedzi, czy faktycznie istnieje silny trend, czy wytyczne wskaźnika Parabolic SAR może generują błędne sygnały. Pierwszym filtrem, który należy załączyć na wykres cenowy, jest średnia krocząca wykładnicza EMA 100. Kolejnym narzędziem będzie oscylator MACD, który przyjmuje wartości 64 (szybka średnia), 128 (wolna średnia) oraz 9 (linia Signal). Przy tej strategii w pełni wystarczy standardowe narzędzie, jakim jest MACD z linią Signal oraz histogramem, znane ze standardowych ustawień platformy MT4. Połączenie tych dwóch narzędzi pozwoli na zwiększenie prawdopodobieństwa sukcesu danej transakcji, dzięki czemu zwiększona częstotliwość handlu nie będzie musiała oznaczać sporych obsunięć kapitału.

FP Markets

Day TraderDay Trader radzi:

Działanie Parabolic SAR Daytrading System najlepiej sprawdzić na rachunku demo. Dzięki temu – nie ryzykując własnych środków – przetestujesz, czy strategia działa i czy potrafisz z niej korzystać. Bezpłatny rachunek demo otworzysz tutaj.


Parabolic SAR Day Trading – wejście w pozycję

Wejście w transakcję długą następuje wtedy, gdy Parabolic SAR generuje sygnał kupna. Sygnał kupna występuje w momencie, gdy cena znajdzie się powyżej przebiegu wskaźnika Parabolic. W momencie wygenerowania sygnału, EMA 100 musi się znaleźć poniżej wykresu cenowego, zaś MACD musi przyjąć wartości powyżej linii zero. Analogicznym przypadkiem będzie zajęcie pozycji krótkiej, z tą różnicą, że cena będzie przebijała przebieg wskaźnika od góry w dół. W takim momencie cena znajdzie się poniżej wskaźnika Parabolic. Jednocześnie EMA z ostatnich 100-stu okresów musi znaleźć się powyżej ceny, a MACD przyjąć wartości poniżej linii zera.

Parabolic SAR

Parabolic SAR system – wyjście z pozycji

W momencie, w którym cena przebija poziom przebiegu wskaźnika Parabolic, automatycznie znajduje się poniżej ceny w przypadku kupna, bądź powyżej w przypadku sprzedaży. Właśnie ta zmiana będzie kluczowa do ustawienia poziomu Stop Loss. Zlecenie Stop Loss znajdzie się wówczas 3 pipsy poniżej przebiegu wskaźnika, w przypadku kupna, bądź 3 pipsy powyżej, w przypadku zlecenia sprzedaży. Take Profit wynosi 12 pipsów od miejsca zawarcia transakcji, co przyczynia się w większości przypadków do pozytywnej relacji zysku do ryzyka.

Zarządzanie kapitałem w strategii Parabolic SAR Day Trading

Z racji częstych transakcji, należy mieć na uwadze, że racjonalnym podejściem jest ustawianie wartości Stop Loss nie większej niż 0,5% wartości posiadanego kapitału na rachunku inwestycyjnym.

Sprawdź strategię Parabolic SAR Daytrading System na rachunku demonstracyjnym.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Day Trader
Horyzont inwestycyjny inwestora jednodniowego trwa od kilku do kilkunastu godzin. Najważniejszą zasadą, którą się kieruje jest niepozostawianie pozycji na noc. Swoje systemy transakcyjne opiera na analizie technicznej, głównie price action oraz wskaźnikach technicznych – MACD, RSI i Stochastic Oscillator. Liczba sygnałów transakcyjnych waha się między kilkoma, a kilkunastoma dziennie, w zależności od liczby instrumentów, na których dokonuje transakcji.