Niezależne Analizy Techniczne Trading Central

5690
J2T Trade

Wraz z rozwojem technologii na świecie trading stał się niezwykle popularny wśród inwestorów indywidualnych, począwszy od rynku walutowego, poprzez akcje, a zakończywszy na towarach. Obecnie narzędzia, którymi dysponują spekulanci pozwalają na wnikliwą analizę, dzięki dostępowi do informacji oraz setką narzędzi około tradingowych.

Jednym z takich narzędzi jest Trading Central, który od 1999 roku pełni funkcję wiodącego podmiotu analitycznego. Dzięki dostępowi do TC inwestorzy mogą uzyskać szybką i wnikliwa analizę wybranych walorów. Należy jednak pamiętać, że żadna analiza nie zastąpi własnego doświadczenia inwestora, jego wiedzy oraz intuicji. Natomiast osoby stawiające pierwsze kroki na rynkach, jak również te bardziej doświadczone na potrafią docenić to narzędzie, które pozwala w szybki sposób dostrzec okazje inwestycyjne pod kątem technicznym.

Narzędzie to jest szczególnie istotne dla wszystkich tych, którzy stosują na co dzień analizę techniczną, która jak wiadomo z podstaw tej metody, zawiera w sobie wszystko już co niezbędne do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Niezależność Trading Central jest tym, co wyróżnia TC wśród innych dostępnych narzędzi, opinii czy komentarzy, które współczesny trader znajdzie na pęczki w sieci.

Trading Central – Historia, Misja, Wizja i Regulacje

Alain Pelier oraz Romain Gandnon to dwaj twórcy Trading Central, którzy zdobywali doświadczenie zawodowe pracując w trading floor w londyńskim City. W 1999 roku w Paryżu stworzyli swoją firmę znaną milionom traderów jako Trading Central. Od tamtej pory firma prężnię się rozwija, umożliwiając dostęp do szybkiej analizy wykresów instytucjom oraz traderom indywidualnym.

FP Markets

W roku 2002 Trading Central otworzyło swój pierwszy zagraniczny oddział w Londynie. Celem tego działania było rozpropagowanie swoich usług inwestorom instytucjonalnym. W 2006 roku firma otworzyła swój drugi oddział poza granicami Francji, tym razem w stolicy światowej finansjery – w Nowy Jorku. Tym razem firma skupiła się na wsparciu klientów z USA, jak również z Ameryki Łacińskiej. Cztery lata później, w roku 2010 Trading Central otwarło kolejny oddział zagraniczny w Hongkongu, dzięki czemu usługi stały się bliższe dla dalekowschodnich uczestników rynku.

Od 2011 roku Trading Central daje dostęp do całodobowych analiz technicznych dla rynku walutowego, które są ważne dla wielu uczestników rynków finansowych. W roku 2014 grupa Trading Central nabyła firmę Recognia, która jest światowym liderem w branży analizy ilościowej oraz technicznej. Badania Recognia pozwalają na weryfikację decyzji dotyczących zarówno inwestycji, jak również zarządzania kapitałem oraz pomagają odnajdywać nowe pomysły na skuteczny trading. Obejmują ponad osiemdziesiąt giełd z całego świata, uwzględniając przy tym akcje, opcje, ETF-y, Forex, indeksy giełdowe czy kontrakty futures. Z produktów firmy Recognia korzystają takie firmy jak np.: Blooomberg, Fidelity, Bank of America, NCB Capital.

Fenomen Trading Central polega na tym, iż skutecznie łączy metody analizy kierunkowej danych aktywów ze wskaźnikami matematycznymi. Metodologia jest stosowana przez zespół ekspertów ds. zarządzania portfelem i inwestycjami. Dzięki doświadczeniu założycieli w instytucjach tradingowych, jak również zatrudnianej grupie analityków, Trading Central nie jest jedynie analitycznym serwisem, tylko wiarygodnym źródłem informacji.

Trading Central przestrzega regulacji prawnych oraz podlega najważniejszym organom nadzoru nad rynkami, takimi jak:

  • Autorité des Marchés Financiers (AMF), który jest francuskim organem regulacyjnym;
  • Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w USA (SEC), gdzie posiada status zarejestrowanego doradcy inwestycyjnego – nr IARD/CRD 801-67210;
  • Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych na Towary (SFC) z Hongkongu, gdzie posiada uprawnienia do doradztwa w zakresie papierów wartościowych i kontraktów terminowych

Analityk TechnicznyAnalityk Techniczny radzi:

Trading Central to doskonałe narzędzie wspierające inwestora w jego codziennych zmaganiach z rynkiem. Jeszcze lepiej, kiedy inwestor posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby takie analizy sporządzać samodzielnie. Już teraz zapisz się na bezpłatne szkolenia online i zostań profesjonalnym traderem!


Zawartość Serwisu Trading Central

To co najbardziej zastanawia potencjalnych klientów detalicznych Trading Central to pytanie, jakie konkretnie informacje można znaleźć u wspomnianej firmy? Przede wszystkim współpracując z firmą Trading Central otrzymamy dostęp do bieżących analiz rynkowych, które dotyczą różnego typu klasy aktywów. Informacje odnośnie obecnej sytuacji rynkowej odnoszą się do różnych interwałów czasowych.

Korzystając z tego narzędzia uzyskujemy również główny oraz alternatywny scenariusz handlu dla danego waloru. Oznacza to, że wyznaczone zostają na wykresie poziomy po pokonaniu, w których istnieje określone prawdopodobieństwo zajścia danego zdarzenia – rozumianego jako kontynuacja trendu, bądź jego odwrócenie. Dzięki wyznaczeniu poziomów wsparcia i oporu, trader może na ich podstawie wyznaczyć docelowe poziomy Take Profit oraz Stop Loss.

Dodatkowo trader, którego interesują określone instrumenty może zawsze je dodać do swojego portfolio, co przyczyni się do szybszego odnalezienie setupów na interesujących nas instrumentach. W oknie wykresu dodatkowo odnajdziemy informacje na temat trendu dziennego oraz tygodniowego, co szczególnie istotne jest dla wszystkich tych, którzy zajmują pozycję zgodnie z dominującą tendencją rynkową.

Trading Central
Źródło: TradingCentral.com

Sygnały w Trading Central są aktualizowane, zmieniane na bieżąco, zatem zawsze można wejść w historię sygnałów, by upewnić się, w którym momencie miało miejsce wygenerowanie najnowszego sygnału. W pierwszej kolejności na wykresie rzucają się w oczy pivot points, które mają na celu ustalić potencjalne punkty zwrotne dla waloru.

W sekcji poświęconej formacjom świecowym, trader znajdzie informacje o pojawieniu się określonego setupu na wykresach świecowych, co pozwoli na zajęcie danej pozycji. Formacje te odnajdywane są na interwale dziennym, po to by zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu. Poza nazwą formacji oraz spodziewanego kierunku, możemy znaleźć dokładny czas jej wystąpienia oraz poziom zanegowania formacji.

Jako poziom zanegowania należy rozumieć sytuację, w której po osiągnięciu danej wartości cenowej formacja zostaje unieważniona, co sugeruje, że należy ją zignorować, a pozycje zajęte na jej podstawie warto by zamknąć. Dodatkowo typowe Price Action jest wsparte wskaźnikami i oscylatorami analizy technicznej, takimi jak np. RSI, czy MACD, które jest znane wszystkim miłośnikom analizy wykresów. Narzędzie to wspomaga tradera w identyfikowaniu określonych formacji cenowych, takich jak np. RGR, oRGR, podwójny szczyt, podwójne dno, flaga czy trójkąt. Więcej o tych formacjach możesz przeczytać w tym artykule.

Wszystkie sygnały dotyczące formacji świecowych, jak również wskaźników i oscylatorów pojawiają się na wykresie dziennym, dzięki czemu unikamy dylematu polegającego na określeniu jakości sygnału na niższym interwale. Bardzo często traderzy zapominają, że z początku setupy analizy technicznej były rozpoznawane na wykresach dziennych.

Wraz z upływem czasu, kiedy inwestorzy zaczęli żyć „coraz szybciej”, coraz niższe interwały zaczęły odgrywać większą rolę przy analizie technicznej. Natomiast warto pamiętać, bez względu na to, czy jesteśmy traderami krótko- czy długoterminowymi, wyższe interwały wiodą prym. Nawet jeśli większość transakcji zawieramy na wykresach 15 i 30-minutowych, to warto zacząć analizę waloru od wykresu dziennego. Dlatego tym bardziej skorzystamy odnajdując określone setupy za pomocą Trading Central, zwłaszcza że narzędzie poza generowaniem określonych setupów na wykresie dziennym, prezentuje niższy interwał z potencjalnymi poziomami docelowymi. Znajdując formacje cenowe na niższych interwałach, pozwala łączyć analizę D1 razem z sygnałami intraday.

Trading Central
Źródło: TradingCentral.com

Trading Central – Czy Warto?

Trading Central współpracuje z wieloma brokerami, jak również dostawcami różnych usług, którzy oferują swoim klientom dostęp do tego narzędzia. W związku z powyższym wystarczy żebyśmy posiadali otwarty rachunek u pośrednika, który współpracuje z francuska firmą a będziemy mogli następnie bez zbędnych opłat otrzymywać dostęp do świeżych analiz z rynków.

Trading Central jest doskonałym narzędziem do filtrowania ogromu danych rynkowych. Dzięki narzędziom dostępnym na stronie tradingcentral.com, możemy zdecydować, jakie warunki rynkowe mają zostać spełnione byśmy mogli uznać dany sygnał za wartościowy. Dzięki posiadaniu sygnałów technicznych w jednym miejscu, możemy na bieżąco śledzić jak zmienia się rozkład sił na wybranym wykresie.

Trading Central nie jest usługą, która powinna być odbierana przez polskiego spekulanta jako doradztwo inwestycyjne. Narzędzie to jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają potwierdzenia swoich przypuszczeń co do dalszego rozwoju wydarzeń na wykresie. Trading Central połączone z klarownie określoną strategią inwestycyjną, stanowi ogromną przewagę nad resztą uczestników rynków finansowych.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Analityk Techniczny
Przyszłe ruchy cen na rynku akcji, surowców i walut prognozuje wyłącznie na podstawie wykresów. Swoje przekonania opiera na podstawowych założeniach analizy technicznej, które mówią, że rynek dyskontuje wszystko, ceny podlegają trendom, a historia się powtarza. Analizuje zachowanie się cen w przeszłości, formacje techniczne oraz wykorzystuje wskaźniki analizy technicznej, takie jak średnie ruchome czy oscylatory. W swojej analizie całkowicie pomija fundamentalne aspekty inwestowania.