Znów dobry kwartał S&P 500. Notowania indeksu powyżej 4 100.

J2T Trade

Za nami już kolejny tydzień 2023 roku. Był on niezwykle wyjątkowy z wielu względów. Przede wszystkim zakończył on miesięczne oraz kwartalne zmagania inwestorów. Marzec okazał się zyskowny dla popularnych rynków akcji w Nowym Jorku. Miesięczny rezultat w przypadku większości indeksów z USA wzmocnił wynik pierwszych trzech miesięcy. Znów dobry kwartał odnotowało S&P 500. Na sytuację popularnych rynków akcji za oceanem patrzymy w poniedziałek, 3 kwietnia. Notowania dużego indeksu oscylują przed sesją powyżej 4 100. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 zyskało w piątek

Piątkową sesję z dnia 31 marca główne indeksy przypisały do wzrostowych. Uczestnicy rynku trzeci dzień z rzędu obserwowali zyski m.in. amerykańskiego S&P 500. Notowania dużego indeksu podskoczyły ogólnie o 1,44%, co równa się 58 punktom.

Znów dobry kwartał

Wynik ostatniej sesji miesiąca nie przykuwa jednak takiej uwagi, jak rezultaty zakończonych wówczas okresów. Indeks S&P 500 zamknął tydzień handlowy (27.03-31.03) o 3,48% wyżej. W marcu największy z głównych indeksów zyskał łącznie 3,51%. Pierwsza z czterech części roku zakończyła się na ponad 7% plusie. Znów był to dobry kwartał S&P 500.

Zdecydowana większość wybrała wzrosty

Tworzące indeks S&P 500 przedsiębiorstwa znów pokazały się z lepszej strony w piątek, 31 marca. Zdecydowana większość wybrała wzrosty, a na ich czele stanęła spółka Align (NASDAQ:ALGN). Wycena tej firmy wzrosła tego dnia o 7,15%. Spółek, które odniosły straty było blisko trzydzieści z całego indeksu. Najgorzej radziło sobie Micron (NASDAQ:MU), którego notowania spadły o 4,36%.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: notowania S&P 500 powyżej 4 100

W piątkowym artykule bliżej opisaliśmy kontynuację ruchu wzrostowego. Treść projekcji brzmiała: Scenariusz = podejście do TFR i wybicie–>re-test od góry (wybicie staje się wyłamaniem)–>atak 4 090-4 100”. 

Rzeczywiście najpierw pojawiło się podejście do poziomu TFR (4 075). Następnie zgodnie z założeniami, około godziny 16 (czas w Polsce), pojawiło się jego wybicie, które przerodziło się wyłamanie. Indeks S&P 500 trwał we wzrostach do końca sesji i sięgnął wskazywanego celu.

Na rynek patrzymy już w nowym tygodniu. Jak podpowiada wykres, indeks otworzył się dziś luką spadkową. Obecnie, to znaczy o godzinie 14 notowania oscylują tuż pod TFR.

Co na dziś ?

Dziś, jak to już w poniedziałki bywa rynek pokazać może zmienne nastroje. Jednak co ważniejsze, pojawić się mogą pierwsze plany na cały tydzień. Na poniedziałkową sesję bliżej przyjrzymy się ruchowi spadkowemu.

Scenariusz = podejście nadbijające zakres piątkowych szczytów–>reakcja podaży–>cofnięcie poniżej TSR–>budowa niższego szczytu–>zejście do 4 070

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 03.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks w strefie oporu 4 080-4 130

Za nami kolejny udany scenariusz tygodniowy. W piątek (31.03) indeks wypełnił cel rozpisany dla S&P 500 tydzień temu. Dziś zatem przychodzimy z nowym punktem widzenia na ten tydzień. Rynek znajduje się w strefie cenowego oporu 4 080-4 130. Taka sytuacja sprawia, że teraz odbyć się może walka o jego pokonanie. W pierwszych dniach może być ona żmudna i dopiero pod koniec tego tygodnia przynieść oczekiwany efekt. Jest nim bowiem sięgnięcie 4 200.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 03.04.2023

Konkluzja

W nowym miesiącu przyglądamy się rynkom w Stanach Zjednoczonych. Dziś na indeksach może być nieco spokojniej. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 155

TFR : 4 110

TDP : 4 062

TFS : 4 016

TSS : 3 969

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.