S&P 500 najlepsze w piątek. Indeks ponownie walczy o 4 000.

J2T Trade

Nowojorskie giełdy zakończyły ostatnią sesję minionego tygodnia powyżej kreski. Napięcia związane z sektorem bankowym osłabły, co skutkowało wzrostami głównych indeksów. Końcowe wyniki na Wall Street były jednak niewielkie. W piątek najlepsze okazało się S&P 500. Amerykański indeks spółek dużych dodał tym samym do rezultatu tygodniowego. Na sytuację patrzymy już na początku nowego tygodnia. Przed poniedziałkową sesją indeks podchodzi pod poziom 4 000 i ponownie o niego walczy.

S&P 500 najlepsze w piątek na Wall Street

Notowania głównych indeksów z USA zaświeciły się w piątek, 24 marca finalnie na zielono. S&P 500 było najlepsze na Wall Street i zakończyło dzień, wspinając się o 0,56%. Duży indeks dzięki temu rozszerzył wynik tygodniowy. W dniach 20.03-24.03 była to czwarta zyskowna sesja. Omawiany tydzień handlowy zakończył się ogólnym wzrostem o 1,39%. Oznacza to, że S&P 500 przedłużyło dobrą passę z poprzedniego tygodnia.

Indeksowa większość na plus

Firmy wchodzące w skład indeksu S&P 500 walczyły między sobą o kierunek. Indeksowa większość wylądowała finalnie na plus. Najlepiej wypadła spółka Activision Blizzard (NASDAQ:ATVI), której notowania podskoczyły o 5,91%. Naprzeciw w piątek stanęła natomiast spółka Monolithic (NASDAQ:MPWR). Kurs akcji tej firmy spadł o 4,92%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 walczy o 4 000

Jeszcze przed piątkową sesją indeks walczył o utrzymanie poziomu 3 900. Wówczas przyszła poprawa nastrojów i notowania zaczęły piąć się wzwyż. Indeks wymazał przedsesyjne straty, kończąc zmagania w okolicy średniej SMA 88.

FP Markets

Przed poniedziałkową sesją natomiast indeks zdążył wygenerować podejście ze średniej, zanegować je i wrócić do jej obszaru. Na dwie godziny przed pierwszym dzwonkiem znów wykazuje wzrost ze średniej. Ten jednak jest silniejszy i rynek powrócił powyżej 4 000. Walczy obecnie o to, która ze stron przeważy na tym zakresie.

Dziś zakładamy kontynuację ruchu wzrostowego. Może być on jednak zdecydowanie silniejszy od tego, widzianego w piątek. Struktura na indeksie S&P 500 jest pozytywna, gdyż rynek respektuje średnią i poziom TDP. Projekcja na najbliższe godziny:

Scenariusz = wybicie szczytów ze środy (22.03) nie wliczamy tych z decyzji Fed–>re-test ich poziomu od góry–>podejście pod 4 050

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 27.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: S&P 500 ma szansę na wejście do strefy 4 080-4 130

Amerykański indeks spółek dużych w zeszłym tygodniu dokładnie badał zakres średniej SMA 88. Zdaje się, że ma już warunki do tego, aby właśnie z niej wygenerować wzrost. S&P 500 ma szansę w tym tygodniu na wejście do strefy oporu: 4 080-4 130.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 27.03.2023

Konkluzja

Rozpoczyna się nowy, ostatni tydzień rynkowych zmagań w marcu 2023 roku. Dziś brak szczególnych wiadomości w kalendarzu makroekonomicznym. Potyczka sił rynkowych wydaje się zatem bezpośrednia i równa pod względem siły. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 076

TFR : 4 031

TDP : 3 983

TFS : 3 937

TSS : 3 890

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.