Zeznanie Jerome Powella. Indeks Nasdaq 100 stracił 0,16%.

198
FED
J2T Trade

Prezes Rezerwy Federalnej zeznawał w środę. Powell mówił o przyszłych podwyżkach stóp procentowych. Dziś kontynuowane będą zeznania. Sesję indeks Nasdaq 100 zamknął z wynikiem spadkowym wynoszącym 0,16%.

Nasdaq ze stratą

Podczas wczorajszej sesji handlowej amerykański indeks Nasdaq 100 spadł o 0,16%. Notowania indeksu giełdowego zmalały o 20 punktów. Indeks tym samym nie przedłużył wzrostowej dwudniowej serii wzrostów. Wczoraj na indeksie widoczny był również spadek wielkości obrotów.

Ruchy spółek

W środę żadna ze spółek nie zanotowała zmiany notowań na poziomie wyższym niż 5%. Największą zmianą ceny spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu Nasdaq 100 odznaczyła się zatem Moderna. Koncern farmaceutyczny zwiększył swoją wycenę o 4,68%. Podkreślić jednak należy wynik giganta branży VOD-Netflix’a. Zyskał on prawie tyle samo co Moderna, bowiem 4,67%. Najsłabszą spółką wczoraj okazało się Pinduoduo. Chińska spółka straciła 4,27%.

Zeznania Powella

Przy okazji wczorajszej analizy indeksu wspominałem o zaplanowanych zeznaniach Prezesa Rezerwy Federalnej. Jerome Powell powiedział w środę, że Bank Centralny Stanów Zjednoczonych podnosić będzie w dalszym ciągu stopy procentowe. Stojący na czele FED wyjaśnił, że tempo podwyżek będzie uzależnione od danych dotyczących stanu gospodarki USA. Zeznający przed Senacką Komisją Bankową prezes powiedział również: „Będziemy podejmować decyzje na kolejnych posiedzeniach i nadal będziemy komunikować nasz sposób myślenia tak jasno, jak to tylko możliwe”. Dodatkowo po raz kolejny Jerome Powell wyjaśniał, że FED wykorzystuje wszystkie dostępne narzędzia, aby poziom inflacji powrócił do 2%. Kontynuowane będzie zeznawanie prezesa FED. Na godzinę 16 czasu polskiego zostało zaplanowane wydarzenie.

FP Markets

Punkt widzenia – ponad 11 600

Amerykański indeks giełdowy Nasdaq 100 podjął się realizacji scenariusza głównego. We wczorajszej analizie jako główny ruch opisany został wzrost. W związku z powyższym tamten scenariusz zakładał: „Kluczowym założeniem dla wzrostów jest utrzymanie poziomu TSS. Nie może dojść zatem do wybicia tego poziomu od dołu. Zakładam jednak, że istotnie poziom TSS może zostać nadbijany. Zebrana jednak na tym poziomie siła popytowa, może dać początek ruchowi wzrostowemu, z celem na 11 500”. Jak się okazało rynek utrzymał poziom TSS. Nie został wykonany re-test tego zakresu, ale nie musiał być wykonywany. Zgodnie z założeniami nieco powyżej TSS miał być generowany wzrost, co rzeczywiście miało miejsce. Rynek szybko zaliczył target a ruch wzrostowy, sięgnął w konsekwencji okolic poziomu 11 720. Następnie doszło do korekty, w postaci zejścia do zakresu średniej kroczącej SMA 55.

Obecnie rynek znajduje się w niedalekiej odległości od wczorajszych szczytów. W porannych godzinach dzisiaj wygenerowany został ruch wzrostowy z zakresu średniej. Na dzisiejszą sesję przewidziane zostały dwa scenariusze. Poziomy uległy delikatnej zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Zakładam, że dziś głównym ruchem indeksu będzie wzrost. Wzrost może dziś zostać zrealizowany na dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada, że podobnie jak wczoraj krótko po wejściu USA na rynek nastąpi impuls wzrostowy. Dokładniej mówiąc, najpierw rynek może testować nowy poziom TFS. Następnie jeżeli rynek będzie się nad nim utrzymywać, może zostać wykonany wspomniany impuls wzrostowy. Targetem w przypadku realizacji będzie 11 800 bądź zakres ceny poziomu TDP.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy – możliwość pierwsza indeks Nasdaq 100 23.06.2022

Drugi wariant  zakłada natomiast w pierwszym ruchu zejście nawet do zakresu średniej kroczącej SMA 55. W trakcie sesji amerykańskiej, ten zakres zostanie dokładnie „zbadany” i w myśl zasady impuls-korekta-impuls indeks będzie piął się w górę. Ustalam target również na 11 800 bądź poziom TDP.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy – możliwość druga indeks Nasdaq 100 23.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Scenariusz spadkowy wiążę się dziś z utworzeniem oporu w okolicach poziomu 11 640. To znaczy rynek nie utrzyma nowego TFS, lecz przetestuje go od dołu i wykona ruch spadkowy. Celem w takim przypadku będzie poziom 11 450.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 23.06.2022

Konkluzja

Przypuszczam, że dziś zrealizuje się scenariusz wzrostowy w postaci możliwości drugiej, jednak obserwować będę również strefy podane w innych wariantach. Poniżej podaję poziomy, które na dzisiejszą sesję uległy zmianie.

TTR : 12 550

TSR : 12 324

TFR : 12 100

TDP : 11 869

TFS : 11 638

TSS : 11 418

TTS : 11 200

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.