S&P 500 wzrosło 1,36% we wtorek. Wysyp danych ekonomicznych.

USA
J2T Trade

Parkiet giełdowy na Wall Street zaświecił się we wtorek na zielono. Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych zyskiwały podczas wczorajszej sesji. S&P 500 wzrosło o 1,36%. Dziś rynki kończą pełne sesje w tym tygodniu. Jutro w USA obchodzone będzie Święto Dziękczynienia. Z tego powodu dane z czwartku i piątku przesunięto na dziś. Rynkowych uczestników czeka zatem prawdziwy wysyp danych ekonomicznych.

Ostatnie straty wymazane

Amerykańskie indeksy giełdowe postawiły wczoraj na generowanie zysków. S&P 500 wzrosło 1,36% we wtorek, 22 listopada. Tym samym indeks wymazał straty nie tylko z poniedziałku, ale również część z zeszłego tygodnia. Ponadto indeks spółek dużych (S&P 500) wypadł wczoraj nieco lepiej od innego indeksu. Najstarszy z głównej trójki Dow Jones 30 zyskał wczoraj 1,18%.

Best Buy z największym zyskiem od 2020 roku

Spółki tworzące indeks S&P 500 opowiedziały się wczoraj w przeważającej większości za wzrostami. Zyskom przewodziło przedsiębiorstwo Best Buy. Kurs akcji spółki podrożał o 12,78%. Warto zaznaczyć, że był to największy jednodniowy zysk spółki od marca 2020 roku. Po stronie stratnych składowych największą zmienność odnotowała spółka Dollar Tree. Notowania tej firmy osunęły się o 7,79%.

Ogrom publikacji danych gospodarczych

Z uwagi na jutrzejsze święto w Stanach Zjednoczonych (Święto Dziękczynienia) giełdy na Wall Street nie będą tego dnia otwarte. Również w piątek handel w USA będzie wyglądał nieco inaczej, gdyż jego godziny zostaną skrócone. W takim wypadku dane, których publikacje odbyłyby się w tych dniach, przesunięte zostały na dziś. Rynkowych uczestników czeka zatem ogrom publikacji danych gospodarczych.

FP Markets

W godzinach amerykańskiej przedsprzedaży (o 14:30) podane zostaną dane z rynku nieruchomości. Kontynuacja publikacji raportów z tego sektora będzie miała miejsce w godzinach sesji amerykańskiej. Dodać należy, że podczas pre-marketu pojawi się cotygodniowy raport z rynku pracy. Z uwagą inwestorzy śledzić będą odczyt wskaźnika nastroju konsumentów.

Punkt widzenia – indeks realizuje wzrost

Podczas wczorajszej analizy indeksu S&P 500 głównym ruchem określaliśmy wzrost. Treść scenariusza zawarliśmy w słowach: „Obecne położenie indeks wykorzystać może w celu wygenerowania impulsu wzrostowego. Jednak warto wziąć pod uwagę możliwość re-testu od góry zakresu średniej. Prawdopodobnym celem na dziś będzie podejście pod 4 000”.

Indeks rzeczywiście zrealizował zakładany wariant wzrostowy. Rynek przetestował zakres średniej i skierował się w stronę poziomu 4 000. Target osiągnięty został po godzinie 21. Do środowej analizy indeksu S&P 500 przystępujemy po godzinie 12.

Scenariusz główny – wzrostowy

W najbliższych godzinach rynek ma potencjał do generowania dalszego wzrostu. Jednak dobrze byłoby, żeby przed kolejnym taki ruchem cena nieco cofnęła. Rynek cofnąć może w okolice poziomu 3 990 i dopiero z tego miejsca budować wzrost. Po takim zejściu, powrót i skuteczna stabilizacja powyżej 4 000 determinować będzie wzrost. Indeks S&P 500 sięgnąć może 4 050.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 23.11.2022

Scenariusz poboczy – spadkowy

Jednak należy liczyć się z tym, że przed sesją rynek ma szansę podchodzić. Wówczas warto będzie obserwować, czy popyt odpuści. Taka sytuacja może mieć miejsce w okolicach poziomu 4 030. Następnie szybkim cofnięciem rynek znalazłby się w okolicach 4 000 i na zasadzie kolejnego impulsu budował spadek do 3 960.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 23.11.2022

Konkluzja

Indeks spółek dużych również może przedłużyć dziś zyski.  Śledzenie nastawienia inwestorów po publikacji danych ma szansę okazać się kluczowe. Poziomy aktualne na dziś prezentują się następująco.

TSR : 4 050

TFR : 4 000

TDP : 3 955

TFS : 3 910

TSS : 3 865

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.