Wynik zaufania poniżej oczekiwań! S&P 500 spadło 2,01%.

112
NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Podany wczoraj odczyt wskaźnika zaufania konsumentów okazał się gorszy, niż przewidywano. Wtorkową sesję indeks S&P 500 zakończył ze spadkiem o ponad 2%. Jak wygląda sytuacja przed środowym dniem handlowym?

Wymazywanie zysków

We wtorek indeks S&P 500 obniżył kurs swoich notowań o 2,01%. Dla tego amerykańskiego indeksu przełożyło się to na ruch rzędu blisko 80 punktów. Rynek tym samym pogłębia niewielkie straty z poniedziałku. Część zysków z zeszłego tygodnia została również wymazana. Indeks rozpocznie dziś przedostatnią sesję w czerwcu. Na obecną chwilę wynik w całym miesiącu to -7,52%.

Etsy ciągnie indeks

Najwięcej spośród spółek straciło wczoraj przedsiębiorstwo Etsy. Akcje spółki spadły o 8,20%. Zdecydowana większość spółek świeciła się wczoraj na czerwono. Kilkadziesiąt jedynie zyskało. Spośród wzrostowych wyróżniła się spółka Hess. Wycena akcji w jej przypadku podniosła się o 5,57%.

Słaby wynik

Zaufanie konsumentów w USA okazało się gorsze, niż przewidywano. Podany przez biuro badawcze odczyt wyniósł za czerwiec 98,7 pkt. Względem majowego odczytu jest to spadek o 4,5 pkt. Względem początku roku był to spadek rzędu 15,1 pkt. Podany raport zawierał również komentarze ekspertów biura badawczego. Według jednego z nich gorszy odczyt spowodowany był stale rosnącymi obawami o wzrost inflacji. Konsumenci najbardziej przejmują się wzrostem cen gazu i żywności.

FP Markets

Punkt widzenia – bliskość 3 800

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza spadkowego. Założenie wtorkowe dotyczyło: „W ruch spadkowym również to poziom TFR będzie istotnym elementem. Podbicie do tego poziomu może jednak pobudzić siłę podażową. Jeżeli rynek utrzymywać się będzie poniżej tego poziomu i nie będzie widać oznak jego przełamania, wówczas przyjmować będę spadek. Innymi słowy, poziom TFR może dziś zostać potraktowany jako opór, który zepchnie rynek do niższych zakresów. Zejście odbyć się szybko po utworzeniu schematu niższego szczytu. Targetem będzie poziom 3 890.

Rynek faktycznie podbił do wczorajszego poziomu TFR. Poziom ten został delikatnie nadbity i nie można było mówić o żadnym przełamaniu. Szybki powrót poniżej TFR był oczekiwanym sygnałem na zejście. Ze wspominanego TFR odbyło się momentalnie mocne zejście, które nie dało szans dołączenia. Target został zaliczony w niecałą godzinę.

Obecnie rynek znajduje się w okolicach poziomu 3 830. Jednak w godzinach okołopołudniowych rynek oscylował na nieco niższym zakresie ceny. Poziomy, ze względu na tak silnych ruch, uległy zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś dla wzrostów kluczowe będzie utrzymanie poziomu nowego TDP. Jest to poziom ceny 3 807. Zakładam, że dziś rynek cofnąć może jeszcze w stronę tego poziomu. Jednakże dokładne przetestowanie nie musi się odbyć. Być może rynek zejdzie płycej. Utrzymywanie się powyżej TDP oznaczać będzie chęć wyciągania indeksu. Target w przypadku realizacji to 3 870.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 29.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ruch spadkowy natomiast może wyglądać w następujący sposób. Rynek dość pewnie rośnie na obecną chwilę. Scenariusz spadkowy polegać będzie na wykonaniu spadku po dojściu do średniej SMA 88. Pierwszy ruch w postaci podbicia jest już realizowany. Po osiągnięciu zakresu średniej kroczącej na rynku może dojść do przeceny. Rynek być może będzie skory „dać dołączyć” do spadku po re-teście od dołu poziomu TFR. Target przypuszczam na zakres ceny 3 800-3 780.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 29.06.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak na co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu. Już w tym czasie amerykański indeks może pokazać, któryś z opisanych wyżej ruchów. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 3 900

TFR : 3 855

TDP : 3 807

TFS : 3 761

TSS : 3 714

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.