Wykres dnia według Tickmill: AUDUSD

AUDUSD
J2T Trade

Na rynku utrzymuje się pozytywny sentyment, amerykańskie akcje szybko odrobiły spadek na otwarciu, a dolar wraca pod presję wraz ze zbliżaniem się końca miesiąca i kwartału. Od prezydenta Donalda Trumpa nadal otrzymujemy pozytywne informacje – tweetuje, że pierwsza faza porozumienia handlowego z Chinami wciąż jest w grze.

Dolar australijski

Szef Banku Rezerwy Australii Philip Lowe oznajmił, że obecnie trudno stwierdzić, czy dolar australijski jest przewartościowany i zaznaczył, że na tym etapie jego siła nie spowodowała żadnych problemów. Kurs jego wymiany bazuje na solidnych fundamentach, niewielkim spowolnieniu gospodarczym i racjonalnych perspektywach rozwoju. Wskaźnik PMI dla sektora produkcyjnego przygotowywany przez australijski Bank Commonwealth wzrósł z 44 do 49,8 w maju, natomiast PMI dla usług zwiększył się jeszcze bardziej – z 26,9 do 53,2. Z kolei w zeszłym tygodniu indeks CCI (wskaźnik ufności konsumenckiej) mierzony przez Grupę Bankową ANZ utrzymał się na poziomie 97,5.

Dolar amerykański

Amerykańska sprzedaż nieruchomości na rynku wtórnym w maju spadła więcej niż się spodziewano – aż o 9,7% do 3,91 miliona w prognozowanym ujęciu rocznym, co jest najniższym wynikiem od października 2010, lecz mediana cen wzrosła o 2,3% rok do roku, jej obecna wartość to 284 600 USD. W tym samym czasie indeks CFNAI (wskaźnik krajowej aktywności sporządzany przed Chicago FED) zdołał odbić z -17,89 do 2,61 na plusie w maju. Napędzała go poprawa w produkcji oraz wskaźniki zatrudnienia. Także dzisiejszego dnia amerykański rząd ograniczył loty czarterowe z Indii powołując się na „nieuczciwe i dyskryminujące poczynania tego kraju”.

indeks dolara

FP Markets

Z technicznej perspektywy handlu porównując do innych głównych par Forex, wczoraj dolar amerykański wytworzył niedźwiedzi wzór formacji odwrócenia trendu ze strefy oporu w ujęciu swing. Jako, że kurs nie zdołał wygenerować dalszych prób wzrostu ze wczorajszych szczytów, rozsądnym jest oczekiwać retestu ostatnich dołków. AUDUSD korzysta ze zwiększenia nastrojów do ryzyka i po wczorajszej byczej formacji odwrócenia trendu, ich wysiłek powinien być teraz nagrodzony naruszeniem nocnych szczytów i uchyleniem furtki na retest poziomu 0,7050, a następnie ruch w kierunku 0,7150.

AUDUSDPatrick Munnelly
Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.