FPM
FPM
FundsCap

Wall Street notuje zyski. Zadaniem Fed pilnowanie inflacji.

Spekulant Wallstreetbets
J2T Trade

Główne giełdy na Wall Street zamknęły wtorkową sesję na plusie. Indeksy z USA kolejny raz notują zyski. Najwięcej procentowo zyskało S&P 500. Wczoraj prezes Fed w Atlancie zauważył, że zadaniem Fed jest pilnowanie inflacji. Jak prezentują się perspektywy indeksu S&P 500 na środową sesję?

Zielono na Wall Street

We wtorek, 18 października po mieszanej sesji, główne amerykańskie indeksy zyskały na zamknięciu. Parkiet na Wall Street znów zaświecił się na zielono. Najlepiej sesję zamknęło S&P 500, którego notowania wzrosły aż o 1,16%. W tym czasie Dow Jones 30 podskoczył o 1,12%.

Spółki opowiadają się za wzrostami

Spoglądając wewnątrz indeksu S&P 500 nie zdziwi fakt, że to właśnie zdecydowana większość spółek opowiedziała się za wzrostami. Na czele strony wzrostowej stanęło przedsiębiorstwo Carnival, którego akcje skoczyły o 11,14%. Była to jedyna spółka, której kurs akcji przekroczył 10% próg zmiany ceny. Najgorzej spośród spółek tworzących indeks S&P 500 wypadła Moderna. Notowania tego przedsiębiorstwa spadły o 3,71%.

Fed niezdolny rozwiązać wszystkie problemy

Prezes Fed w Atlancie, Raphael Bostic powiedział wczoraj, że instytucja banku centralnego jest niezdolna rozwiązać wszystkie problemy powodujące obecną inflację. Jednak urzędnik zauważył, że Fed starannie dobiera narzędzia, aby przeciwdziałać inflacji. Ponadto Bostic przypomniał, że zadaniem Fed jest kontrolowanie inflacji.

FP Markets

Spółki z S&P 500 publikują raporty

Wczoraj pisaliśmy o wynikach spółki Johnson&Johnson. Dziś kolejne spółki publikować będą swoje raporty za III kwartał 2022 roku. Dziś inwestorzy oczekują na raporty kilku spółek z indeksu S&P 500. Mowa o spółkach: Procter&Gamble, IBM oraz Abbott Labs. Jednak główna uwaga spocznie zapewne na raporcie Tesli. Więcej o tym napisaliśmy w dzisiejszej analizie indeksu Nasdaq 100.

Punkt widzenia – indeks nie strzelił 3 800

W analizie S&P 500 na wtorkową sesję, jako główny ruch określiliśmy wzrostowy. O wzroście pisaliśmy: „Kontynuacja wzrostu wydaje się prawdopodobna w najbliższych godzinach. Przed dalszym wzrostem rynek może jednak cofnąć. Taki ruch polegałby na zejściu w okolice 3 720, gdzie przetestowany zostałby zapał kupujących. Wówczas ten obszar cenowy będzie bazą dla wzrostów. Potencjalnym celem stanie się 3 800”.

Rzeczywiście przed wzrostem rynek cofnął do 3 720, jednak miało to miejsce w godzinach porannych. Indeks zaliczył wskazywany cel, jednak nie trafił do 3 800. Po rozpoczęciu sesji amerykańskiej rynek postawił na spadek i zszedł w okolice 3 680. Dopiero wieczorem popyt zareagował i cena powróciła do porannych poziomów. Dziś, 19 października około godziny 10 rano indeks oscyluje przy 3 720.

Scenariusz główny – wzrostowy

Istnieje sposobność, aby rynek mógł kontynuować ruch wzrostowy. Jednak przed podejściem do wyższych zakresów, cena może cofnąć. Warto będzie obserwować, czy rynek skory będzie zejść w okolice poziomu 3 720. Dojść może do nadbicia tego poziomu, jednak kluczowe jest, aby ten został utrzymany. Wówczas każdorazowy re-test od góry poziomu TDP (3 720) determinować będzie budowę impulsu wzrostowego. Potencjalnym celem dla rynku zdaje się 3 800.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 19.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Należy się jednak liczyć z inną możliwością. Zejście do poziomu ceny 3 720 wiązać się może również z pobudzeniem podaży. Jeżeli to właśnie sprzedający przeważą na tym zakresie, kolejnym impulsem indeks ma szansę zejść do 3 670.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 19.10.2022

Konkluzja

Amerykański indeks giełdowy S&P 500 przed kolejnym podejściem może jeszcze raz cofnąć. Tym razem jednak zejście powinno konkretnie pobudzić stronę kupujących. Poziomy na dziś nie zostały zmienione.

TSR : 3 815

TFR : 3 769

TDP : 3 720

TFS : 3 675

TSS : 3 630

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.