Notowania Nasdaq’a 100 rosną. Oczekiwane sprawozdanie Tesli.

Logo Tesla
J2T Trade

Amerykański indeks giełdowy Nasdaq 100 zyskiwał we wtorek. Notowania Nasdaq’a 100 rosły kolejny dzień z rzędu. Po dzwonku kończącym wtorkową sesję opublikowany został raport kwartalny Netflixa. Dziś, w środę inwestorzy oczekują na sprawozdanie finansowe Tesli. Czego spodziewać się można w środę? Przejdźmy do analizy indeksu Nasdaq 100.

Indeks technologiczny odnotowuje zyski

Technologiczny indeks z USA, czyli Nasdaq 100 we wtorek przedłużył zysk z poprzedniego dnia. Notowania tego indeksu giełdowego wzrosły wczoraj finalnie o 0,77%. Kolejny raz w tym tygodniu indeks niesiony był optymizmem inwestorów, który pochodził ze sprawozdań spółek technologicznych.

Przedłużony rajd akcji

Akcje na Wall Street niesione były silnymi wynikami korporacyjnymi. Spółki wchodzące w skład indeksu Nasdaq 100 przedłużyły rajd wzrostowy. We wtorek, 18 października najwięcej zyskało Pinduoduo. Notowania tej, chińskiej spółki wzrosły o 5,21%. Co ciekawe, inne chińskie przedsiębiorstwo DocuSign również zyskało ponad 5%. Po stronie spadkowych spółek najgorzej zaprezentowała się spółka Moderna. Notowania tego przedsiębiorstwa obniżyły się na przestrzeni sesji finalnie o 3,71%.

Akcjonariusze Netflixa zaglądają w raport

Po wtorkowej sesji handlowej udostępnione zostały wyniki finansowe Netflixa, za III kwartał 2022 roku. Akcjonariusze zajrzeć już mogą w raport spółki. Przyjrzyjmy się niektórym elementom raportu. Netflix ogłosił, że jego przychody w trzecim kwartale bieżącego roku wzrosły o 5,9% rok do roku. Łącznie przychody za trzecią część roku wyniosły 7,93 miliarda dolarów i okazały się lepsze od oczekiwań. Zysk netto firmy wyniósł 1,39 miliarda i choć wykazał spadek, nie został uznany za negatywną stronę raportu.

FP Markets

W raporcie zauważono ponadto: „Po trudnej pierwszej połowie, wierzymy, że jesteśmy na drodze do ponownego przyspieszenia wzrostu. Kluczem jest zadowolenie członków. To dlatego zawsze skupialiśmy się na wygrywaniu rywalizacji o oglądalność każdego dnia„. Akcje Netflixa w handlu poza sesyjnym poszybowały tuż po publikacji aż o 14,59%.

Wzrok na raport Tesli

Dziś natomiast, inwestorzy oczekują na raport innego technologicznego giganta – Tesli. Po dzisiejszej sesji opublikowany zostanie raport przedsiębiorstwa. Akcjonariusze mają dodatkowy pretekst do skierowania wzroku na raport Tesli. Elon Musk niedawno poinformował, wbrew poprzednim doniesieniom, że weźmie udział w publikacji wyników spółki.

Punkt widzenia – Nasdaq bliski sięgnięcia 11 400

We wczorajszej analizie indeksu Nasdaq 100 główną uwagę poświeciliśmy scenariuszowi wzrostowemu. Rzeczywiście rynek po części wykonał ruch opisany w tamtej możliwości, jednak wydarzyło się to przed sesją amerykańską. Nasdaq 100 był bliski sięgnięcia zakładanego celu w postaci 11 400, jednak zabrakło nieco ponad 10 punktów. Podczas sesji indeks postawił na zejście w okolice 11 030 punktów. Tam jednak zadziałał popyt, który wyciągnął rynek ponownie do 11 300. Obecnie, dziś w środę przed godziną 9 indeks oscyluje przy poziomie 11 200.

Scenariusz główny – wzrostowy

Wczoraj nie został w pełni przetestowany obszar średniej kroczącej SMA 55. Na taki ruch rynek zdecydować się może dziś. Jeżeli zatem cena zejdzie do średniej, szybkim ruchem ma szansę powrócić powyżej poziomu TDP (11 180). Wówczas każdorazowy re-test tego poziomu od góry stanowić będzie o chęci strzelenia już pełnego poziomu 11 400. Kluczowe zatem na dziś jest pojawienie się popytu na zakresie średniej.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 19.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Natomiast warto przypuścić sytuację, w której rynek powoli schodzić będzie do średniej, a przełamanie tego zakresu nada impetu spadkowi. W takim układzie po potwierdzeniu podaży poniżej obszaru średniej, potencjalnym celem dla rynku stałby się poziom 10 900.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 19.10.2022

Konkluzja

Napędzany doniesieniami ze spółek indeks, ma szansę również dziś wzrastać. Teraz inwestorzy oczekują szczególnie na raport Tesli. Poziomy na środową sesję nie ulegają zmianie.

TTR : 11 860

TSR : 11 635

TFR : 11 410

TDP : 11 180

TFS : 10 953

TSS : 10 730

TTS : 10 512

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.