Udziałowcy Twittera będą głosować. S&P 500 spada 1,06%. 

662
NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Środową sesję indeks S&P 500 zamknął z wynikiem spadkowym wynoszącym 1,06%. Zarząd spółki Twitter poinformował, że dojdzie jeszcze do jednego głosowania. Elon Musk wydaje się coraz bliższy przejęcia spółki. 

S&P 500 spada w środę 

Podczas wczorajszej sesji handlowej amerykański indeks S&P 500 spadł o 1,06%. Obniżyło to notowania indeksu giełdowego o blisko 45 punktów. Ze wszystkich głównych amerykańskich indeksów giełdowych S&P 500 straciło procentowo najwięcej. 

Prym spadkowy 

Wczoraj na indeksie dominowała spółka Altria. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu S&P500. Spółka tym samym zmniejszyła swoją wycenę o 8,37%. Warto zauważyć, że prym wiodły spółki spadkowe. Zdecydowana większość komponentów zaliczanych do indeksu S&P 500 zakończyło sesję, tracąc. 

Twitter w przejęciu 

Władze Twittera poinformowały w środę, że dojdzie do kolejnego głosowania ws. sprzedaży Twittera. Główni akcjonariusze zdecydują czy platforma zostanie sprzedana pod koniec lipca czy na początku sierpnia.

FP Markets

Na łamach stacji CNBC* podano również informację, że Twitter udostępni Tuskowi dane dotyczące liczby fałszywych kont na platformie. Jest to odpowiedź władz spółki na stosunkowo dawną prośbę miliardera Elona Muska. 

Nieuczciwe praktyki handlowe

Ponownie przemawiała Janet Yellen, czyli Sekretarz Skarbu USA. Yellen potwierdziła, że administracja Bidena rozważa możliwość zmian wysokości ceł na towary pochodzące z Chin. Według Yellen niektóre funkcjonujące cła na chińskie towary godzą w strategiczne interesy USA. 

Punkt widzenia – środowe zejście 

W środę indeks S&P 500 nie utrzymał kluczowego założenia wskazywanego podczas analizy indeksu. We wtorek mowa była o tym: „W tym scenariuszu zakładam, że indeks nie wybije poziomu TDP. To stwierdzenie stanowi kluczowe założenie na dzisiejszą sesję. W przypadku gdy rynek utrzymywać będzie poziom ceny TDP/zakres średniej kroczącej SMA 88, utworzony może zostać impuls wzrostowy”. Reakcja pojawiła się na wskazywanym zakresie. Jednak impuls był zbyt słaby i został szybko wymazany. 

Obecnie rynek znajduje się nieco powyżej strefy wsparcia. Na dzisiejszą sesję przygotowane zostały dwa scenariusze. Wyznaczane przeze mnie poziomy nie uległy zmianie. 

Scenariusz główny – spadkowy 

Na dzisiejszą sesję opiszę szerzej scenariusz spadkowy. Ruch może kształtować się w następujący sposób. Zakładam, że rynek utworzy opór na poziomie TDP. Pierwszym ruchem będzie zatem podejście do tego poziomu. Następnie z niego zostanie wygenerowany impuls spadkowy. Ten ruch może wyłamać strefę wsparcia. Target ustalam na poziom ceny 4 070. 

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 09.06.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy 

Pierwszym ruchem może rynek jednak zejść do strefy wsparcia. Na tym zakresie rynek może zebrać siłę popytową. Celem będzie wówczas zakres średniej kroczącej. 

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 09.06.2022

Konkluzja

Rynek w dalszym ciągu porusza się w ruchu bocznym. Zakładam, że rynek podejmie się realizacji scenariusza spadkowego. Poniżej podaję poziomy na sesję. 

TSR : 4 231

TFR : 4 185

TDP : 4 138

TFS : 4 092

TSS : 4 045

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.