S&P 500 zyskuje 0,95%. Spółka Target w kłopotach.

333
Profesjonalny trader
J2T Trade

Wczorajszą sesję handlową indeks S&P 500 zakończył, zyskując 0,95%. Notowana na NYSE spółka Target Corporation oświadczyła, że jej zyski spadną. Zarząd spółki poinformował o problemach związanych z popytem i podażą. Jak wyglądać może zatem środowa sesja?

Zmiana poniżej 1%

We wtorek indeks S&P 500 zakończył sesję ze wzrostem. Finalnie indeks S&P 500 podnosi kurs swoich notowań o 0,95%. Przekłada się to na ruch rzędu blisko 40 punktów. Po raz kolejny indeks S&P 500 kończy sesję ze zmiennością poniżej 1%.

Najsilniejszą spośród spółek była APA Corporation. Akcje spółki wzrosły o 5,85%. Co ciekawe zdecydowana większość przedsiębiorstw wczoraj zyskiwała. Po stronie spadkowej wyróżniła się jedynie spółka Mosaic. Kurs notowań akcji spółki spadł o równe 4%.

Target Corp. z problemami

Ostatnio firma poinformowała o problemach z popytem i podażą. Zdaniem zarządu spółki te problemy znacząco wpłyną na zmianę przychodów spółki. W oświadczeniu spółki podano informację, że część zamówień spółka będzie musiała anulować. Alternatywą dla tego rozwiązania jest jednak ewentualne zaproponowanie klientom rabatu na „nietrafione” produkty. Prezes Target Corporation Brian Cornell powiedział, że „Chociaż decyzje te spowodują dodatkowe koszty w drugim kwartale, jesteśmy przekonani, że ta szybka reakcja opłaci się naszej firmie i naszym akcjonariuszom”. Cornell nawiązuje do raportu za II kwartał, który pojawi się w przypadku spółki Target pod koniec sierpnia.

FP Markets

Presja na Apple?

Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego podała, że w życie wchodzi nowy przepis. Mowa o regulacji dotyczącej obowiązku ładowania wszystkich urządzeń elektronicznych przy użyciu złącza USB-C.

Decyzja może teoretycznie dotknąć głównie produktów firmy Apple. Nasuwa się jednak pytanie, w jakim zakresie będzie obowiązywał nowy przepis. Spółka Apple już wcześniej zmieniła swoje ładowarki z jednej strony na końcówkę typu C. Pytanie jednak, czy wejścia do urządzeń również będą musiały być w konsekwencji zmienione.

Punkt widzenia – indeks powyżej TDP

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. We wtorek założenie dotyczyło: „Rynek najpierw musiałby zejść poniżej strefy dolnego ograniczenia. Wówczas na zakresie ostatnich dołków siła popytowa przejęłaby inicjatywę. Szybkim powrotem powyżej poziomu 4 100 indeks pokazałby, czy ma siłę iść dalej. Re-test od góry poziomu TFS byłby potwierdzeniem ruchu wzrostowego. Target ustalam na poziom 4 130-4 150. Kluczowym założeniem jest jednak brak wybicia dolnego ograniczenia”. Rynek wykonał dokładnie taki ruch. Oba target’y zostały zaliczone.

Obecnie indeks oscyluje powyżej poziomu TDP. Na dzisiejszą sesję przewidziane zostały dwa scenariusze. Wyznaczane na co dzień poziomy nie ulegają zmianie.

Scenariusz główny – wzrostowy

W tym scenariuszu zakładam, że indeks nie wybije poziomu TDP. To stwierdzenie stanowi kluczowe założenie na dzisiejszą sesję. W przypadku, gdy rynek utrzymywać będzie poziom ceny TDP/zakres średniej kroczącej SMA 88, utworzony może zostać impuls wzrostowy. W przypadku takiego obrotu spraw rynek może opuścić górny zakres konsolidacji, sięgając poziomu 4 200.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 08.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Rynek może jednak w pierwszym ruchu podbić do zakresu górnego ograniczenia. Ten zakres stanowi opór dla rynku zatem właśnie na nim, może uaktywnić się siła podażowa. Ze strefy górnego ograniczenia konsolidacji może dojść do przeceny z celem na 4 100-4 050.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 08.06.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Dziś, jak na co dzień warto będzie zwrócić uwagę, jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej i pre-marketu. Już w tym czasie amerykański indeks może pokazać, któryś z opisanych wyżej ruchów.

Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego . Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 4 231

TFR : 4 185

TDP : 4 138

TFS : 4 092

TSS : 4 045

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.