Twitter współpracuje z Musk. S&P 500 zyskuje 0,31%

191
Twitter
J2T Trade

Poniedziałkową sesję indeks S&P 500 zamknął z wynikiem wzrostowym wynoszącym 0,31%. Zarząd spółki Twitter oświadczył, że współpracuje z CEO Tesli, Elon’em Musk. Kiedy transakcja dojdzie do skutku?

S&P 500 zwyżkuje

Podczas wczorajszej sesji handlowej amerykański indeks S&P 500 wzrósł o 0,31%. Podwyższyło to notowania indeksu giełdowego o jedynie 13 punktów. Amerykański indeks S&P 500 nie odznaczył się wczoraj wzmożoną zmiennością, a wykonany ruch był spokojny.

Niska zmienność spółek

Wczoraj na indeksie dominowała spółka Stanley Black Decker. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu S&P500. Spółka  tym samym zwiększyła swoją wycenę o 5,79%. Liczba spółek zyskownych względem stratnych była podobna podczas wczorajszej sesji. Zdecydowana większość odnotowała zmienność na poziomie niższym niż 2%.

Współpraca z Twitter’em

Umowa dotycząca przejęcia Twitter ’a przez Elona Muska pokrywa się z interesem akcjonariuszy spółki. Jak podaje CNBC* akcjonariusze uważają przejęcie za najlepszą z opcji dla przyszłości Twitter’a. Przedstawiciele spółki poinformowali, że transakcja zostanie zamknięta po uzgodnionej cenie. Zarząd zapewnił, że „współpracuje” z miliarderem, aby dokończyć przejęcie.

FP Markets

Punkt widzenia – S&P 500 poniżej 4 100

W poniedziałek indeks S&P 500 podjął się realizacji scenariusza spadkowego wskazywanego we wczorajszej analizie amerykańskiego indeksu. W związku z powyższym ten scenariusz zakładał: „Jeżeli rynek chciałby się dziś przeceniać, dobrze aby wykonał następujący schemat. W pierwszym ruchu podbicie rynku, które zostało zainicjowane podczas sesji europejskiej, musi zostać szybko zrzucone. Następnie po przetestowaniu poziomu TDP od dołu, rynek będzie miał szansę na impuls spadkowy. Target dla sesji określam na poziom 4 090 w przypadku realizacji powyższych założeń”. Rynek faktycznie wykonał opisany ruch. Dokładnie przetestowany od dołu został poziom TDP. Jak się okazało, to w godzinach nocnych rynek dotarł do wskazywanego targetu.

Obecnie rynek znajduje się nieco powyżej dolnego ograniczenia konsolidacji. Na dzisiejszą sesję przewidziane zostały dwa scenariusze. Ze względu na fakt, że rynek w dalszym ciągu znajduje się w trendzie bocznym, nie zmieniam poziomów.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś rynek ma szansę wykonać konkretny ruch wzrostowy. Schemat takiego ruchu mógłby wyglądać następująco. Rynek najpierw musiałby zejść poniżej strefy dolnego ograniczenia. Wówczas na zakresie ostatnich dołków siła popytowa przejęłaby inicjatywę. Szybkim powrotem powyżej poziomu 4 100 indeks pokazałby, czy ma siłę iść dalej. Re-test od góry poziomu TFS byłby potwierdzeniem ruchu wzrostowego. Target ustalam na poziom 4 130-4 150. Kluczowym założeniem jest jednak brak wybicia dolnego ograniczenia.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 07.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ten scenariusz zakłada, że dzisiejsza sesja będzie mieszana. Oznaczałoby to, że w pierwszym ruchu indeks mocno podbije tzn. do poziomu TDP. Ponownie to ten poziom będzie oporem, jednak tym razem oczekuje się, że impuls spadkowy będzie mocniejszy. Targetem dla sesji będzie cena 4 060. Jeżeli jednak rynek po pierwszym ruchu utrzymywać się będzie powyżej TDP, wówczas schemat nie zostanie zrealizowany.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 07.06.2022

Konkluzja

Dziś przyglądać się będę, jak rynek będzie zachowywać się już podczas sesji europejskiej i godzin pre-marketu. Być może już w tych godzinach będą realizowane pierwsze założenia. Przypuszczam, że dziś zrealizuje się scenariusz wzrostowy, jednak obserwować będę również strefy podane w scenariuszu spadkowym. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 4 231

TFR : 4 185

TDP : 4 138

TFS : 4 092

TSS : 4 045

*Źródło: CNBC

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.