Trader21 o skutkach pandemii strachu

Trader21 o skutkach pandemii strachu
J2T Trade

Na kanale Comparic24.tv 18 maja pojawiła się ciekawa rozmowa Krzysztofa Kamińskiego z Traderem 21. Opowiadał on, jak będzie wyglądała gospodarka i ogólnie świat w przyszłości, po zakończeniu pandemii COVID-19. Jakie ekspert Trader21 dokładnie przewiduje skutki tej dramatycznej sytuacji, która wciąż trwa? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się poniżej.

Kim jest Trader21?

Trader 21 to przedsiębiorca oraz inwestor. Już podczas studiowania na Uniwersytecie Warszawskim założył pierwszą firmę. Następnie ukończył MBA na University of Illinois. Należał do Business Centre Club.

Inwestowaniem zajmował się równolegle do pracy zawodowej, aby umiejętnie zagospodarowywać nadwyżki. Jednak dopiero w 2008 roku zaczął intensywnie poznawać prawa rządzące rynkami finansowymi. Cztery lata później zaczął pisać artykuły na ten temat. Dość szybko jego blog – Independent Trader zaczął przyciągać wiele osób. W 2016 i 2017 roku na konferencjach FxCuffs otrzymał nagrodę w kategorii “Blog Roku”.

Na początku tego roku wydał książkę “Inteligentny Inwestor XXI wieku” w czterech tomach. Obecnie jego artykuły czyta ponad 60 tysięcy osób, a jego celem jest stworzenie portalu na miarę The International Forecaster ś.p. Boba Chapmana.

FP Markets

Wywiad z Traderem 21 na temat skutków “pandemii strachu”

Trader 21 zapowiada bardzo negatywne zmiany w światowej gospodarce wywołane przez obecną “pandemię strachu”. Uważa, że pełny dodruk pieniądza przez banki centralne stał się standardem. Następnie za te “świeże środki” będą one skupować obligacje rządowe, co w tej chwili w niektórych krajach, w tym w Polsce, zaczęło już funkcjonować. Uderza to w osoby nie inwestujące w ramach np. funduszy emerytalnych, ponieważ w tej sytuacji nie otrzymają oni praktycznie żadnych odsetek.

Część środków banki centralne przeznaczają również na skup obligacji korporacyjnych, co może doprowadzić do układów pomiędzy nimi a poszczególnymi firmami, co praktycznie wypacza rynek.

Dodatkowo zaczęły one skupować akcje czy fundusze ETF, co przy nieograniczonym dodruku pieniądza, jest niczym innym jak “nacjonalizacją majątku”. Jako przykład przytacza sytuację w Japonii.

Te dwa powyższe punkty mogą w przyszłości doprowadzić do wyeliminowania konkurencji na rynku przez poszczególne wielkie korporacje. Prawa popytu i podaży przestają w takiej sytuacji istnieć. Takie działanie jest już widoczne w USA od 2015 roku, gdy nastąpiło pęknięcie bańki na rynku łupkowym.

Kolejnym negatywnym skutkiem “pandemii strachu” jest wzrost totalitaryzmu rządowego. Objawia się to poprzez wdrażanie nowych kontrowersyjnych ustaw, jak chociażby nakaz noszenia maseczek w Polsce. Trader 21 uważa, że związane są one z biznesem, ponieważ te produkty są następnie sprzedawane z olbrzymią marżą.

Co więcej zapowiada, że wszystkie opresyjne prawa wprowadzane tymczasowo nie zostaną zniesione w przyszłości, a rząd obecnie dąży do pełnej inwigilacji oraz eliminacji gotówki. Krytykuje również polityków, twierdząc, że nie mają pojęcia o ekonomii oraz osoby na nich głosujących, sugerując, że nie myślą racjonalnie przed podjęciem decyzji.

Zapraszam do obejrzenia całej rozmowy poniżej:

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.