Pierwszy miastem otwierającym cykl „Międzynarodowych Kongresów Innowacji w Inwestowaniu” została Warszawa. 18 maja 2019 roku w biurowcu Warsaw Trader Tower na 32 piętrze zgromadziło się 150 uczestników, aby wysłuchać prelegentów z Azji, Europy, Wschodniej i Zachodniej. Zadaniem przedstawicieli TeleTrade było przedstawienie swojego punktu widzenia na temat inwestowania za pomocą zróżnicowanych narzędzi. Prowadzący zostali odpowiednio wyselekcjonowani tak, aby każdy z zaproszonych gości kongresu otrzymał satysfakcjonującą dawkę informacji na temat inwestowania na rynkach, tradingu opartego o handel algorytmiczny, social tradingu oraz rynku nieruchomości w różnych zakątkach świata.
Globalna struktura brokera TeleTrade pozwoliła na zebranie specjalistów z różnych części świata w jednym miejscu. Inicjator konferencji – Zbigniew Grutkowski (dyrektor do spraw rozwoju TeleTrade Polska) postarał się, aby każdy z zaproszonych gości mógł otrzymać wartość dodaną w postaci wartościowej wiedzy odnoszącej się do inwestycji w różne klasy aktywów.
Ze względu na zbliżający się okres wakacyjny organizatorom konferencji zależało na tym, aby jak najszybciej zorganizować wydarzenie. Dzięki temu, iż kampania marketingowa była starannie zaplanowana, to liczba zarezerwowanych miejsc wyczerpała się po kilkunastu dniach. Wielu uczestników szkolenia podczas przerw na kawę nawiązało wiele ciekawych kontaktów biznesowych. Zainteresowanie tematyką prezentowaną na kongresie było tak duże, że rozmowy trwały jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia. Pozostali uczestnicy, którzy jednak już nie dysponowali wolnym czasem, wymieniłi się wizytówkami ze specjalistami polskiego biura TeleTrade Polska.
Kongres rozpoczął Zbigniew Grutkowski, który dokładnie omówił kondycję gospodarki Polski oraz skupił się na efektywności produktów inwestycyjnych w naszym kraju. Uzasadnił, dlaczego warto śledzić kondycję największych światowych gospodarek i ocenił dalszą perspektywą rozwoju Polski na najbliższe lata. Po zakończeniu swojej części odpowiadał na pytania traderów, którzy zainteresowali się ciekawym sposobem rozliczania prowizji w usłudze SyncTrading TeleTrade Invest oraz dostępem do inwestorów z całego świata.
Maxim Rudik wykorzystując swoje ponad 12-letnie doświadczenie inwestycyjne na rynkach finansowych, przedstawił działanie indywidualnie zaprogramowanych algorytmów, które od kilku lat generują stabilny pasywny dochód. Wyjaśnił, dlaczego coraz więcej funduszy hedgingowy wykorzystuje handel automatyczny. Maxim Rudik podkreślił, dlaczego cały czas optymalizuje swoje algorytmy i dlaczego korzysta z usług najlepszych programistów, matematyków oraz traderów. Ze względu na to, iż w Polsce handel algorytmiczny nie jest aż tak popularny Maxim Rudik w przerwach oraz po zakończeniu konferencji poświęcił dużo czasu na pytania uczestników.
Bogdan Trotsko prezes „Centrum Giełdowych Technologii” na początku swojej prezentacji przedstawił wyniki jego spółki, która w poprzednim roku wygenerowała stopę zwrotu na poziomie 70%. Innowacyjne podejście do inwestowania przez firmę Bogdan Trotsko zostało wyróżnione nagrodą dla najlepszej firmy konsultingowej na Ukrainie w 2018 roku. Bogdan Trotsko wyjaśnił i opisał kluczowe elementy strategii, która stale jest aktualizowana o zmieniające się warunki rynkowe. Prezes „Centrum Giełdowych Technologii” jest dobrym przykładem tradera, który dzięki odpowiedniemu zrozumieniu mechanizmów rynkowych potrafi przełożyć swoją wiedzę na algorytm, który samodzielnie podejmuje decyzje na rynkach.
Dyrektor TeleTrade Węgry Hetényi Kitti, w trakcie swojej prezentacji skupiła się na sytuacji gospodarczej Węgier. Wystąpieniem chciała uświadomić uczestników, jak ważne jest odpowiednie zrozumienie kondycji gospodarki, aby skutecznie inwestować w nieruchomości. Dzięki prezentacji Hetényi Kitti kilku uczestników kongresu na poważnie zainteresowało się rynkiem nieruchomości na terenie Węgier. Hetényi Kitti w ostatniej części przemówienia przedstawiła najpopularniejsze formy inwestowania (akcje, obligacje) przez Węgrów.
Przedstawiciel dwóch biur partnerskich TeleTrade z Azji (Wietnam- Hoszimin oraz Hanoi) oraz dyrektor firmy konsultingowej „TTConsulting” Chan Min Dzung omówił ciekawostki dotyczące inwestowania w wietnamskie nieruchomości. Chan Min Dzung bardzo drobiazgowo opisał swoją historię związaną z tradingiem oraz wyjaśnił, co było jego głównym motywatorem do wyszkolenia setek traderów, którzy nauczyli się generować stabilne zyski. Chan Min Dzung przekazał wiele kluczowych wskazówek dla traderów których wyniki nie zadowalają, a mogą przyczynić się do zwiększenia skuteczności w tradingu.
Carlos Santos da Silva (dyrektor TeleTrade Portugal w Lizbonie), szczegółowo opisał kondycję sektora nieruchomości w Portugalii oraz zdradził, w jaki sposób należy wyszukiwać nieruchomości wyraźnie poniżej ceny rynkowej. Carlos Santos da Silva nie zapomniał wspomnieć o tym, czego Portugalczycy nauczyli się podczas ostatniego kryzysu gospodarczego. Przedstawił w jaki sposób sam zabezpiecza się przed ewentualnym kryzysem na świecie. Na zakończenie prelekcji Carlos Santos da Silva, podobnie jak Zbigniew Grutkowski przedstawił wszystkie zalety SyncTrading TeleTrade Invest oraz podał statystyki klientów z biura w Portugalii.
Poziom merytoryczny prezentowany na kongresie przerósł oczekiwania wielu zaproszonych gości. Każdy z uczestników kongresu otrzymał odpowiednią dawkę informacji z sektora nieruchomości, inwestowania oraz możliwościom, jakie stwarza handel automatyczny oparty o Sync Trading TeleTrade Invest. Kongres w stolicy Polski jest tylko początkiem kolejnych, które będą się odbywały systematycznie w pozostałych częściach świata. Najbliższy odbędzie się w Lizbonie (Portugalia) za dwa miesiące.