Zbigniew Grutkowski o zaletach oraz możliwościach projektu SyncTrading TeleTrade Invest

1711
SyncTrading TeleTrade

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej jednemu z najbardziej popularnych projektów social tradingu – Sync Trading. Zalety tradingu społecznościowego opisze dyrektor rozwoju TeleTrade Europe, Pan Zbigniew Grutkowski.

Dla kogo jest social trading?

Zbigniew Grutkowski opinie o SyncTradingTeleTrade Invest

Social trading jest projektem zrzeszającym dwie grupy osób: traderów i inwestorów. Traderzy oprócz zysków generowanych na własnym rachunku mogą czerpać dodatkowe korzyści finansowe od sygnałów, które dostarczane są na konta inwestorów. Im dłuższy będzie okres, w którym trader osiąga stabilne zyski, tym bardziej będą rosły szanse na zainteresowanie większej grupy inwestorów. Z punktu widzenia inwestora jest to możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia traderów z całego świata. Dostęp do setek traderów umożliwia dobrą dywersyfikację portfela. Inwestor w dowolnym momencie może wypłacać zyski i jedynym kosztem jest dla niego prowizja dla tradera za każdą zamkniętą transakcję.

Czym jest Sync Trading w TeleTrade Europe?

Projekt SyncTradingTeleTrade Invest łączy dwie grupy ludzi: traderów i inwestorów. Rolą traderów jest aktywny handel na rachunku osobistym. Inwestorzy synchronizują swoje konta z kontami traderów. Każda transakcja na koncie tradera jest lustrzanym odbiciem transakcji na koncie inwestora. Sync Trading jest unikalny, ponieważ daje dostęp to traderów i inwestorów z całego świata.” Odpowiada Pan Zbigniew Grutkowski.

FP Markets

Social Trading / Sync Trading w TeleTrade Europe

Jakie są koszty związane z Sync Trading w TeleTrade?

Koszty związane z obsługą funduszy inwestycyjnych w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie. W długim terminie roczna opłata za zarządzanie od 1 do 4% może spowodować znaczny spadek osiąganego zysku. Dobrze o tym wie dyrektor rozwoju TeleTrade Europe Zbigniew Grutkowski, który ponad 10 lat pracował z wieloma funduszami inwestycyjnymi w Polsce. Jego wkład w stworzenie unikalnej usługi, jaką jest Sync Trading, okazał się strzałem w dziesiątkę.

Doświadczenie zdobyte podczas kariery w funduszach sprawiło, iż usługa stała się o wiele tańsza i elastyczniejsza od nadal najpopularniejszej formy inwestowania, jaką są fundusze inwestycyjne. Jednym z podstawowych warunków i wymogów dyrektora TeleTrade Europe było maksymalne ograniczenie kosztów związanych z możliwością korzystania z Sync Trading. Dzięki temu, że inwestor nie ponosi żadnych opłat miesięcznych, projekt handlu społecznościowego stał się tak popularny.

TeleTrade zdecydowało się na wprowadzenie rozwiązania, które sprawia, iż jedyną formą wynagrodzenia dla traderów jest wygenerowany zysk na ich koncie osobistym. Jednym słowem, jeżeli trader nie zarobi na swoim rachunku, to również system nie pobierze żadnych opłat od inwestorów. Trader decyduje o wysokości prowizji, która będzie pobierana z każdej zamkniętej transakcji na koncie inwestora. Przeważnie waha się od kilku do kilkunastu procent.

Jak wybrać tradera i jakie są najciekawsze funkcje SyncTrading TeleTrade Invest?

Statystyki traderów z całego świata dostępne są na głównej stronie TeleTrade Polska. Decydując się na współpracę z wybranym traderem, oprócz wysokości stopy zwrotu warto zwrócić uwagę na okres, w którym trader podejmował decyzje. Im dłuższy będzie to okres, tym lepiej będze można określić, czy dany trader potrafi z miesiąca na miesiąc generować stabilne zyski.

Czy jesteśmy zdatni tylko na decyzje tradera? Nie, każda transakcja w dowolnym momencie może być modyfikowana, można przestawić zarówno zlecenia zamykające zysk, jak i ograniczyć wielkość straty.

Zbigniew Grutkowski dyrektor rozwoju TeleTrade Europe

Zbigniew Grutkowski pracując nad formami zabezpieczenia rachunku u inwestorów, zaimplementował narzędzie zabezpieczające rachunek, które pozwala zmniejszyć proporcję kopiowanych transakcji w projekcie Sync Trading TeleTrade Invest. Standardowo transakcje kopiowane są w proporcji jeden do jednego, czyli jeżeli trader na swoim koncie posiada 50.000 euro, a inwestor 10.000 euro, to transakcje na koncie inwestora będą pięciokrotnie mniejsze. Istnieje również możliwość zmniejszenia proporcji kopiowania transakcje nawet do 20%.

Usługa daje bardzo duże możliwości, a kapitał nie jest mrożony na długie miesiąca. Każdy zysk wygenerowany na rachunku można tego samego dnia wypłacić na swoje konto bankowe.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.