Stratny tydzień dla FTSE 100. Powrót indeksu po dniu wolnym.

92
J2T Trade

Zakończony niedawno tydzień handlowy (12.09-16.09) okazał się stratny dla brytyjskiego indeksu FTSE 100. Dziś rozpoczyna się nowy, niepełny tydzień dla brytyjskiego indeksu FTSE 100. Handel na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE) wraca dziś, we wtorek 20 września. Wczoraj obrót na londyńskim parkiecie został zawieszony ze względu na ceremonię pogrzebu królowej Elżbiety II. Tym samym brytyjski indeks FTSE 100 powraca do notowań po dniu wolnym. Co pokaże dziś londyński indeks giełdowy?

Notowania FTSE 100 spadły

W miniony piątek, 16 września notowania brytyjskiego FTSE 100 spadły finalnie o 0,62%. Była to trzecia spadkowa sesja w zeszłym tygodniu handlowym (12.09-16.09). W całym tygodniu indeks giełdowy wykazał stratę. W ogólnym rozrachunku, na przestrzeni pięciu sesji, notowania FTSE 100 spadły o 1,56%.

Traciły spółki o największym wpływie

Spoglądając na piątkowe zachowanie spółek wchodzących w skład indeksu FTSE 100, warto zaznaczyć, że kolejny raz składowych tracących było znacznie więcej. Na czele strony spadkowej stanęła spółka InterContinental, której akcje obniżyły się o 4,67%. Spółki o największym wpływie na indeks FTSE 100 również traciły. Przedsiębiorstwa tj.: Barclays czy BP notowały gorsze wyniki odpowiednio o 0,64% i 0,99%. Komponenty zyskowne natomiast prowadzone były przez spółkę Ocado. Notowania Ocado wzrosły o 3,23% w piątek, 16 września.

Londyńska giełda żegna królową

W poniedziałek, 19 września zawieszony został handel na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Obrót na jednym z ważniejszych ośrodków handlu na świecie zawieszony został ze względu na pogrzeb królowej Elżbiety II. Brytyjscy inwestorzy wraz z organami tego kraju, stanowiący londyński parkiet giełdowy tym samym pożegnali królową.

FP Markets

Punkt widzenia – średnia pokaże dalszy plan?

Zanim przejdziemy do podania projekcji na dzisiejszą sesję, omówiony zostanie piątkowy ruch. Podczas poprzedniej analizy indeksu FTSE 100 przedstawiony został, jako główny ruch wzrostowy. Rzeczywiście w piątek, 16 września rynek podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. Założenie dla podejścia brzmiało: „Kluczowe założenie dla dzisiejszego wzrostu polega na utrzymaniu zakresu poziomu TDP. Tak długo jak będzie on utrzymywany, rynek ma szansę generować podejście. Potencjalnym celem dla indeksu może być 7 300”.

Rynek respektował kluczowe założenie, zatem istniał potencjał podejścia do wyższych zakresów. Cel w postaci poziomu 7 300 został osiągnięty w piątek po godzinie 12. W okolicach średniej rynek odnalazł opór cena znów oscylowała w okolicach poziomu ceny 7 240. Aktualnie jednak indeks walczy ze średnią i to ona pokazać może dalsze plany ruchu.

Scenariusz główny – spadkowy

Dziś warto będzie skupić się na tym, czy rynek zdoła przełamać zakres średniej kroczącej SMA 55. W dalszym ciągu średnia stanowić ma szansę opór dla rynku. Jeżeli tak się będzie działo rynek wykonać może zejście na zasadzie budowy ruchu w stylu impuls-korekta-impuls. Prawdopodobnym celem w takim wypadku będzie powrót do 7 200.

Wykres FTSE H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks FTSE 100 20.09.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Przebicie natomiast zakresu średniej stanowić będzie podstawę do myślenia o potencjalnym ataku wyższych zakresów. Utrzymanie średniej, a następnie każdorazowy re-test od góry tego obszaru cenowego, determinować może ruch wzrostowy. Targetem ma szansę być cena 7 330.

Wykres FTSE H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks FTSE 100 20.09.2022

Konkluzja

Po dniu przerwy, brytyjski indeks FTSE 100 wraca do handlu. Dla tego indeksu rozpoczyna się nowy tydzień handlowy. Co przyniesie wtorkowa sesja? Warto będzie się dziś skupić na zachowaniu rynku wobec zakresu średniej. Poniżej rozpisane zostały poziomy na dzień 20.09.2022.

TSR : 7 425

TFR : 7 334

TDP : 7 243

TFS : 7 153

TSS : 7 060

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.