Strategia Swing Trading 50 EMA

J2T Trade

Systemy swing trading, czyli transakcje średnioterminowe, które trwają od kilku do kilkunastu dni są często wykorzystywane przez traderów, których codzienne obowiązki nie pozwalają zająć się daytradingiem, bądź chcą załapać się na ruchy cenowe, które trwają dłużej niż jeden dzień.

Omówiony poniżej system swing trading wykorzystuje średnią kroczącą w celu określenia optymalnego miejsca do zawarcia pozycji. Handel z użyciem tej strategii odbywa się na wszystkich walorach, co oznacza, że można go wykorzystywać na różnych instrumentach, które są bardziej, bądź mniej związane z rynkiem Forex. System ten wykorzystuje wykres czterogodzinny w celu wyznaczenia poziomu, który jest punktem zwrotnym na wykresie.

Swing Trading 50 EMA – narzędzia wykorzystywane w strategii

Strategia Swing Trading 50 EMA wykorzystuje średnią wykładniczą 50-okresową, która jest naniesiona na wykres czterogodzinny. Pozwala to na identyfikację średnioterminowego trendu panującego na danym walorze. Dzięki temu traderzy mogą z większym prawdopodobieństwem zajmować pozycję na danym instrumencie, ponieważ posiłkują się przy tej strategii inwestycyjnej analizą obecnie panującego trendu.

EMA Strategia

FP Markets

Swing TraderSwing Trader radzi:

Nie ryzykuj własnych środków, dopóki nie sprawdzisz, że strategia Swing Trading EMA 50 działa i potrafisz z niej korzystać. Skuteczność strategii sprawdzisz na rachunku demo – środki są wirtualne, dzięki czemu nie ryzykujesz utraty prawdziwych pieniędzy. Bezpłatne demo zarejestrujesz tutaj.


Swing Trading EMA 50 – wejście w pozycję

Sygnał do zajęcia pozycji pojawia się momencie, w którym świeca godzinowa nachodzi na średnią kroczącą wykładniczą, po czym zamyka się poniżej, bądź powyżej niej. W momencie, w którym świeca zamknęła się powyżej średniej, natomiast średnia jest skierowana ku górze, wówczas jest to sygnał do zajęcia pozycji długiej. W momencie, w którym świeca zamknęła się poniżej średniej, zaś kąt nachylenia średniej EMA jest skierowany ku dołowi, wówczas jest to sygnał do zajęcia pozycji krótkiej. Gdy powyższy scenariusz zostanie zrealizowany, wówczas trader ustawia zlecenie buy stop, w przypadku zlecenia kupna, 5 pipsów powyżej świecy sygnalnej. W przypadku zlecenia sprzedaży, decyduje się na postawienie zlecenia sell stop 5 pipsów poniżej świecy sygnalnej.

EMA Strategia

EMA Strategia

Strategia 50 EMA – wyjście z pozycji

Stop Loss należy umieścić w odległości 5 pipsów poniżej, bądź powyżej świecy sygnalnej, w zależności, czy został wygenerowany sygnał kupna czy sprzedaży. Następnie, po wejściu w daną transakcję należy ustawić Take Profit na wysokości minimum dwukrotności naszego ryzyka. Oznacza to bowiem, że jeżeli nasz SL wynosi 50 pipsów, wówczas Take Profit nie powinien wynosić mniej niż 100 pipsów.

Swing Trading EMA 50: zarządzanie kapitałem

W przypadku transakcji typu swing trading, spekulant powinien zachować bufor bezpieczeństwa w postaci nie większej niż 1,5% posiadanego kapitału. W ten sposób w przypadku serii strat uda mu się z powodzeniem przetrzymać gorszy okres. Jednocześnie potencjalny zysk w postaci dwa razy większej od ponoszonego ryzyka pozwoli mu zrekompensować z nawiązką ewentualne obsunięcia kapitału.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Swing Trader
Inwestor wykorzystujący wahania cen w średnim horyzoncie czasowym. W sposób umiejętny łączy codzienne obowiązki służbowe z inwestowaniem nadwyżek finansowych na rynkach. Na inwestowanie poświęca maksymalnie godzinę dziennie, analizując głównie sytuację techniczną na wybranych instrumentach. Wchodząc w pozycję, z góry definiuje poziomy zleceń Stop Loss i Take Profit i oczekuje na rozwój sytuacji rynkowej.