Nasdaq 100 wzrasta 0,28%. Start Sympozjum w Jackson Hole.

130
J2T Trade

Amerykańskie rynki poszły w górę podczas środowej sesji. Indeks giełdowy Nasdaq 100 wzrósł finalnie o 0,28%. Dziś startuje Ekonomiczne Sympozjum w Jackson Hole. Wzrok inwestorów wydaje się być skierowany właśnie na to wydarzenie.

Niewielki wzrost notowań

Technologiczny indeks Nasdaq 100 środową sesją przerwał trzydniową serię spadków. Notowania Nasdaq’a jednak niewiele wzrosły wczoraj. Zamknięcie sesji wykazało, że indeks w ogólnym rozliczeniu wzrósł o 0,28%.

Więcej komponentów po stronie wzrostowej

Wczorajsze zachowanie składowych indeksu Nasdaq 100 pokazuje, że wynik indeksu mógłby być wyższy. Najwyższym poziomem zmienności odznaczyła się spółka Illumina. Kurs akcji tego przedsiębiorstwa wzrósł o 8,17%. Jednocześnie spółka przewodziła stronie wzrostowej, po której opowiedziało się nieco więcej komponentów. Na czele stratnych składowych stanęło Walgreens Boots. Wycena tej firmy spadła o 1,79%.

Łagodne podwyżki w swoim czasie

Wczoraj rano, 24 sierpnia wypowiadał się prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis Neel Kashkari. Decydent przyznał, że bank centralny powróci do łagodnych podwyżek dopiero w swoim czasie. Zdaniem Kashkariego instytucja Rezerwy Federalnej czeka na klarowne oznaki tego, że inflacja zmierza w kierunku 2%.

FP Markets

Rozpoczęcie Sympozjum Ekonomicznego

Dziś rozpoczyna się Sympozjum Ekonomiczne organizowane przez Rezerwę Federalną. Do Jackson Hole w stanie Wyoming przyjadą m.in.: bankierzy centralni, ministrowie finansów, naukowcy czy uczestnicy rynkowi. Spotkanie potrwa do 27 sierpnia włącznie. W tym czasie inwestorzy szukać będą informacji o tym, w jakim kierunku zmierza gospodarka. Rynkowi uczestnicy mają nadzieje odnaleźć wskazówki dotyczące przyszłych ruchów polityki monetarnej banku centralnego.

Punkt widzenia – średnia przełamana

Indeks Nasdaq 100 podjął się częściowej realizacji scenariusza głównego. Myśl wczorajszej projekcji: „Rynek podjąć się może dziś najpierw przełamania średniej. Wówczas, jeśli cena powróci powyżej TFS, zakładać będzie można następujące. Utrzymanie strefy wyznaczonej przez zakres średniej kroczącej SMA 55 i poziom TFS stanowić będzie kluczowe założenie dla wzrostów. Zebrana na tym zakresie siła popytowa spowodować może powrót rynku powyżej 13 100”.

Rzeczywiście rynek podjął się wczoraj przełamania zakresu średniej kroczącej SMA 55. Cena próbowała jeszcze wieczorem przebić się przez poziom TFS, jednak udało się to dopiero dziś rano. Rynek generować miał z tego poziomu ruch wzrostowy, co faktycznie miało miejsce. Najwyżej cena sięgnęła jednak 13 070. Tam rynek odnalazł opór i obecnie cena znajduje się nieco powyżej 13 000.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś rynek wygenerować ma szansę bardziej konkretny ruch wzrostowy. Scenariusz dla wzrostów kluczowe założenie opiera na przekonaniu, że zakres średniej kroczącej zostanie dziś utrzymany. W trakcie sesji amerykańskiej średnia może zostać sprawdzona. Jednak kupujący muszą przeważyć na tym zakresie. Następnie w myśl zasady impuls-korekta-impuls wykonany może być ruch wzrostowy. Cena sięgnąć dziś może poziomu TDP, czyli okolic 13 200. 

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 25.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Na zakresie średniej przewagę uzyskać ma szansę siła podażowa. Jeżeli nie widać będzie oznak chęci powrotu powyżej TFS, rynek powrócić może do wczorajszych dołków. Każdorazowy re-test od dołu zakresu średniej utwierdzałby w przekonaniu o zejściu.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 25.08.2022

Konkluzja

Uwaga rynkowa będzie dziś skupiona już w godzinach pre-marketowych. W analizie innego amerykańskiego indeksu giełdowego S&P 500 pisaliśmy dziś o publikacji istotnych danych ekonomicznych. Ponadto chwile później rozpocznie się Ekonomiczne Sympozjum Rezerwy Federalnej. Należy spodziewać się dziś podwyższonej zmienności na rynkach akcyjnych. Poniżej rozpisane zostały poziomy na dzień 25.08.2022.

TTR : 13 875

TSR : 13 648

TFR : 13 425

TDP : 13 193

TFS : 12 967

TSS : 12 743

TTS : 12 526

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.