Indeks S&P 500 zyskał 0,29%. Oczekiwanie na dane o PKB.

289
Profesjonalny trader
J2T Trade

Na Wall Street w środę najsilniejsze okazało się S&P 500. Indeks S&P 500 zyskał 0,29%. Dziś opublikowane zostaną istotne dane ekonomiczne. W pre-markecie inwestorzy dowiedzą się, jak kształtują się wstępne odczyty PKB.  Jak wyglądać może czwartkowa sesja?

Procentowo najwięcej wśród głównych indeksów

Środę, 24 sierpnia indeks S&P 500 zakończył wzrostem. Notowania indeksu S&P 500 podniosły się finalnie o 0,29%. Procentowo to właśnie indeks spółek dużych zyskał najwięcej spośród głównych amerykańskich indeksów. Strata z wtorku została odrobiona, jednak wynik w tym tygodniu znajduje się mocno poniżej kreski.

Większa zmienność spółek

Wczoraj dwie spółki przekroczyły 9% próg zmiany ceny. Były to przedsiębiorstwa: Norwegian Cruise Line oraz Advance Auto Parts. Pierwsza z wymienionych zyskała 9,03%. Przewodziła ona składowym wzrostowym, których było więcej. Natomiast firma Advance Auto Parts straciła na wycenie 9,70%. Warto dodać, że ogólnie to po stronie wzrostowej odnotowano większą zmienność wśród spółek.

Publikacja wyczekiwanych danych

Inwestorzy otrzymają dziś dane ekonomiczne, na które oczekiwali od początku tego tygodnia. W godzinach pre-marketu podany zostanie odczyt wstępnego PKB za drugi kwartał 2022 roku. Dodatkowo w tym samym czasie podana zostanie liczba złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za ubiegły tydzień.

FP Markets

Punkt widzenia – powrót powyżej 4 200?

Amerykański indeks spółek dużych wykonał wczoraj podejście w stylu schodkowym, które kontynuował dziś do rana. Rynek przełamał zakres średniej kroczącej SMA 88 i utrzymuje się powyżej niego. Obecnie S&P 500 oscyluje wokół poziomu 4 170. Dziś rynek ma dogodną okazję do tego, aby powrócić powyżej 4 200. Czy powiedzie się to amerykańskiemu indeksowi giełdowemu?

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe dla wzrostów oprzeć można dziś na zachowaniu rynku wobec strefy określonej przez średnią kroczącą i poziom TDP. Przełamanie i re-test średniej odbył się poza sesją amerykańską i być może to właśnie Amerykanie będą chcieli zbadać ten poziom raz jeszcze. Utrzymanie wspomnianej strefy, stanowić będzie podstawę ruchu wzrostowego. Celem dla rynku w takim układzie będzie powrót powyżej 4 200. 

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 25.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Wydarzyć się jednak może tak, że cena zejdzie poniżej zakresu średniej kroczącej. Wówczas jeżeli rynek nie będzie skory powrócić powyżej TDP, przypuszczać będzie można zejście. Targetem dla rynku najprawdopodobniej będzie 4 100. 

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 25.08.2022

Konkluzja

Spodziewać się można dziś większej zmienności na rynkach akcyjnych w USA. W godzinach pre-marketu opublikowane zostaną dane, które lubią „wstrząsnąć” na swój sposób rynkiem. Warto będzie zatem zwrócić uwagę, jak inwestorzy zareagują przed rozpoczęciem sesji. Należałoby również obserwować, jak zachowa się rynek wobec poziomów opisanych w powyższych projekcjach. Poniżej prezentują się poziomy aktualne na dzień 25.08.2022.

TSR : 4 253

TFR : 4 207

TDP : 4 160

TFS : 4 114

TSS : 4 067

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.