Spółki indeksu S&P 500 z wynikami. Kolejne raporty.

USA
J2T Trade

USAW godzinach pre-marketowych opublikowane zostały kolejne raporty za pierwszy kwartał. Swoje wyniki opublikowały spółki wchodzące w skład indeksu S&P 500. Pojawiły się publikacje: Bank of America, Bank of New York Mellon oraz spółki Synchrony Financial. Jakie wyniki zaprezentowały spółki?

Dobre wyniki pomimo trudności

Bank of America Corporation ogłosił w poniedziałek (18.04) raport za pierwszy kwartał bieżącego roku. Jak się okazało łączne przychody spółki wzrosły o 1,75% w skali roku. Poinformowano również, iż dochód netto spadł o 12,35% w porównaniu do pierwszego kwartału roku ubiegłego. Analitycy zauważyli jednak, że wskaźnik EPS (zysk na akcję) spadł o prawie 7% i wynosi aktualnie 0,80 USD. Wskaźnik zysku na akcję (EPS) jest obliczony za pomocą wzoru, gdzie zysk netto firmy dzielony jest przez liczbę wyemitowanych akcji.

W komunikacie prasowym dla CNBC wyniki skomentował CFO (Chief Financial Officer) Alastair Borthwick. „Wyniki pierwszego kwartału były dobre pomimo trudnych rynków i zmienności”. Dodał on także, że te wyniki „odzwierciedlają wartość naszej strategii Odpowiedzialnego Wzrostu”.

Od początku roku do dzisiejszych godzin pre-marketowych (18.04) akcje Bank of America spadły w tym roku o ponad 15%.

FP Markets

Spadek wskaźnika EPS o 11%

W jednym z powyższych akapitów opisałem czym jest wskaźnik EPS. Według dzisiejszego raportu opublikowanego przez Bank of New York Mellon (BNY Mellon) spadł on o ponad 11%. „Przychody banku nie zmieniły się w porównaniu z rokiem ubiegłym lub wzrosły o 2%, z wyłączeniem ponad 90 mln USD wynikających z sankcji rządowych i naszych działań związanych z Rosją” skomentował CEO Todd Gibbons. Skomentował on także całokształt obecnej sytuacji, podkreślając, że „znajdujemy się w coraz bardziej niepewnym otoczeniu do którego należą m.in. wojna na Ukrainie, niestabilne rynki i utrzymująca się wyższa inflacja”.

Od początku roku do dzisiejszych godzin pre-marketowych akcje spółki spadły o ponad 18%.

Więcej aktywnych kont

Synchrony Financial to firma świadcząca usługi finansowe dla konsumentów w takich branżach jak handel detaliczny, zdrowie, motoryzacja oraz podróże i dom. Firma cechuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów.

Spółka Synchrony Financial również opublikowała swój raport za pierwszy kwartał br. W przeciwieństwie do wyżej opisanych spółek, Synchrony Financial osiągnęła lepsze wyniki. Na korzyść poprawiono wyniki zarówno w przychodach jak i w wskaźniku EPS. Przychody spółki wzrosły o ponad 7%, a wskaźnik EPS wynosi teraz 1,77 USD. W swoim raporcie spółka zwróciła również uwagę na większą ilość aktywnych kont o prawie 4 miliony.

Od początku roku akcje spółki Synchrony Financial spadły o ponad 15%.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.