Spadek notowań Nasdaq’a o 1,49%. Netflix słabnie 35%.

473
Flaga USA
J2T Trade

Podczas środowej sesji indeks Nasdaq spadł o 1,49%. Jest to spadek o ponad 200 punktów. Netflix traci najwięcej podczas środowej sesji. Co wydarzy się dzisiaj?

Zachowanie głównych rynków w USA 

Pośród głównych indeksów, największy spadek zaliczył indeks Nasdaq 100. Odbyło się to za sprawą spadku notowań spółki Netflix. Oprócz największego spadku, Netflix zanotował także największy obrót ze wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu Nasdaq 100. 

Środowe wydarzenia

Wczoraj odbyło się spotkanie członków grupy G20. Podczas, gdy zaczęli przemawiać przedstawiciele Rosji, spotkanie opuściła między innymi sekretarz skarbu USA Janet Yellen. Spotkanie w tym czasie opuścili także przedstawiciele Kanady i Wielkiej Brytanii. 

Podczas wczorajszej analizy, wspominałem również o pojawiających się ważnych danych z kalendarza makroekonomicznego. W USA opublikowano dane dotyczące sprzedaży domów. Zgodnie z przewidywaniami analityków, liczba ta spadła. Jednak dane okazały się gorsze od przewidywań. Podczas środowej sesji Rezerwa Federalna opublikowała swoją tzw. Beżową Księgę. Ujawniła w niej, że amerykańskie firmy zarejestrowały wyższe płace w wyniku rosnącej inflacji, determinowanej sytuacją geopolityczną. 

FP Markets

Tesla z raportem 

Po wczorajszej sesji, publikacji swojego raportu dokonała Tesla. Analitycy szacowali, że przychody spółki wyniosą około 17,8 mld dolarów. Wyniosły one 18,76 mld dolarów. Wzrost zaobserwowano również dla wskaźnika EPS. Wyniósł on 3,22 dolara, względem prognozowanych 2,26 dolara. Jak donosi CNBC*, CEO Tesli Elon Musk przyznał, że prace nad rozwojem jazdy autonomicznej wymagają wydłużenia. 

Czwartkowe dane z USA

Czwartkowa sesja stać będzie pod znakiem licznych danych napływających z USA. W godzinach pre-marketowych jak co tydzień zostaną opublikowane dane dotyczące tzw. „Joblessów”. Jest to liczba zadeklarowanych wstępnych bezrobotnych. Analitycy szacują spadek liczby względem ostatniej publikacji. 

Podczas pre-marketu szczególną uwagę, inwestorzy przykują na raport Rezerwy Federalnej. Opublikowany zostanie wskaźnik przemysłowy z Filadelfii. Wiele wskazuje na to, że wynik wskaźniku obniży się względem poprzednich zapisów. 

Najważniejszym jednak będzie dwukrotne przemówienie Prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome Powella. Do przemówień dojdzie o godzinie 17:00 oraz 19:00. 

Rzut oka na analizę techniczną 

Cel zakładany podczas analizy na wczorajszą sesję został wypełniony w punkt pierwszego zakresu docelowego. Indeks Nasdaq 100 dotarł maksymalnie do zakresu ceny 14300. Odbyło się do podczas sesji europejskiej i w godzinach pre-marketowych. Jednak na sesji amerykańskiej na rynku doszło do znacznej przeceny. 

Dzisiaj będziemy mogli oczekiwać przede wszystkim większej zmienności, ze względu na wspomniane wyżej dane. W tym momencie kluczowym, jest baczne obserwowanie zachowania rynku. Zmienność może towarzyszyć przez cały dzień, ponieważ sesja europejska również będzie prezentować istotne dla niej dane.

Dla indeksu Nasdaq 100, ponownie na wykresie zaznaczyłem zakres trwającej konsolidacji. Jest to zakres oznaczony od niebieskiego do czerwonego prostokąta. Wyznaczane pozostałe przeze mnie poziomy nie uległy zmianie. Kluczowym, podobnie jak wczoraj jest utrzymywanie zakresu ceny 14000. Na dzisiejszą sesję zostały przewidziane dwa scenariusze wzrostowe. 

I scenariusz

Na poniżej przedstawionym wykresie oznaczyłem, krótką przerywaną fioletową linią, poziom potencjalnego rozpoczęcia kolejnego ruchu wzrostowego. Na wykresie zaznaczono również, czarny prostokąt, jako potencjalną strefę akumulacji. W tym zakresie przypada również średnia krocząca SMA 55, która potęgować może możliwy ruch wzrostowy. Podobnie jak podczas wczorajszej analizy, rynek po utrzymaniu zakresu strefy 14050-14080 (czarny prostokąt), może kierować się ku zakresu docelowym 14350 lub wyższym. 

Scenariusz pierwszy indeks Nasdaq 100 21.04.2022
Scenariusz pierwszy indeks Nasdaq 100 21.04.2022

II scenariusz 

Ta możliwość zakłada, głębsze zejście, przed wygenerowaniem ruchu wzrostowego. Mianowicie do zakresów ceny 14000. Amerykański indeks technologiczny mógłby chcieć powrócić do tego zakresu, żeby utworzyć schemat tzw. podwójnego dołka. Z tego zakresu może zostać wygenerowany ruch wzrostowy, z celem jak w scenariuszu I – 14350 lub wyższej.

Scenariusz drugi indeks Nasdaq 100 21.04.2022

Wczorajsza sesja…

W godzinach pre-marketu z wczorajszego dnia, osiągnęliśmy zakres ceny 14300. We wczorajszej analizie przed sesją szacowałem, że rynek osiągnie właśnie zakres ceny 14300-14350. Jednak na sesji amerykańskiej rynek, z tego zakresu zaczął się przeceniać. Należy zatem obserwować zarówno to co się będzie działo przed samą sesją, jak także bezpośrednio podczas niej. Gdyby rynek nie utrzymał zakresu 14000, możliwym jest dojście do zakresu dolnych ograniczeń (czerwony prostokąt).

Konkluzja

Należy obserwować, który ze scenariuszy się zrealizuje. Chciałbym zobaczyć realizację pierwszego scenariusza. Poniżej podaje poziomy wyznaczanych przez mnie punktów.

TTR : 14 627

TSR : 14 416

TFR : 14 205

TDP : 13 997

TFS : 13 786

TSS : 13 583

TFS :  13 371

*Źródło : CNBC

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.