Analiza S&P 500 [14.08.2019]

743
SP500 analiza
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 2 sierpnia 2019 do 14 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

W dniu dzisiejszym na S&P jak zwykle ciekawie. Sytuację dodatkowo zaostrza pojawienie się sprzecznych informacji dotyczących negocjacji taryf celnych pomiędzy USA i Chinami. Ostatnio mieliśmy informacje, które napędziły rynek pozytywnie, dostarczając motywacji do ewidentnych wzrostów w dniu wczorajszym. Natomiast w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy kolejną porcję informacji jakoby termin kolejnych rozmów amerykańsko-chińskich, nie był jeszcze w ogóle wyznaczony. Oznacza to, że wczorajsza informacja jest fake newsem.

Ewidentnie ślady tego rodzaju publicystyki są widoczne w cenach. W dniu wczorajszym prognozowałem wypełnienie się dolin profilu z 12 sierpnia i tak częściowo się stało. Natomiast chwilę po amerykańskim open, informacje sprawiły, że rynek przesunął się do góry o dobre 40 punktów i tam też stworzył kolejną valuearea (strefę wartości). Cena nie wysunęła się jednak znacznie poza dotychczas wyznaczone poziomy, które możemy obserwować od początku sierpnia.

SP500 analiza
Źródło: Sierra Chart, SP500 futures (ESU9) wykres Market Profile od 2 sierpnia 2019 do 14 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Tym samym dzień dzisiejszy również nie przyniósł zaskoczeń, w tym sensie, że nie przebił się ponad wczorajsze szczyty. Został jednak utworzony profil dnia o kształcie litery P. Najbardziej interesujący jest fakt, że profil ten oznacza zazwyczaj brak akceptacji niższych cen przez rynek, natomiast w chwili obecnej widać, że znajdujemy się na dole tego profilu. Scenariuszem, który może się ziścić w dniu dzisiejszym, jest oczywiście poszerzenie dziennego range’a w dół, ewentualnie pozostanie na poziomach dna z wczorajszej sesji i jednocześnie VAL (valuearealow) oraz powrót do POC na poziomie 2930 punktów.

S&P 500
Źródło: Admiral Markets MT5, SP500 wykres m1 z 14 sierpnia 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Trudno jest jednoznacznie przewidzieć zachowanie rynkowe, właśnie z uwagi na informacje, które tak dobitnie (i dobijająco) wpływają na rynek. To przecież news z dnia dzisiejszego osunął cenę ponownie o 40 punktów. Jednocześnie mikrostruktura rynku jest bardzo poszarpana, ciężko jest odczytać cokolwiek z Price Action i wszyscy traderzy, którzy na codzień zajmują się swing tradingiem, w dniu dzisiejszym będą raczejponosili straty, z uwagi na trudność precyzyjnego wejścia. Sytuacja ta jest jednak idealna dla scalperów, którym dzisiejsza sesja przynosi mnogość różnego rodzaju setupów, umożliwiając zarobek na krótkoterminowych zmianach cen.

FP Markets

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).