S&P 500 zyskuje drugą sesję z rzędu. Wzrost o 0,48%.

381
NYSE siedziba
J2T Trade

Wtorkową sesję indeks S&P 500 zamyka wzrostem notowań o 0,48%. Jest to druga z rzędu sesja wzrostowa w tym tygodniu handlowym. 

Wzrostowy akcent

Indeks S&P 500 we wtorek kontynuował dalsze podejście. Indeks finalnie wzrósł o 0,48% co przekłada się na 20 punktową zmianę ceny. Pierwsze sesje majowe indeks kończy na podobnym poziomie zmienności. Wczorajszym wzrostom przewodziła spółka Western Digital. Jej notowania wzrosły w ciągu sesji o 14,47%. 

Przegląd danych 

Szczegółowo wydarzenia, wyniki wskaźników oraz ich znaczenie opisałem dziś w analizie Nasdaq’a. W tym punkcie przypomnę jedynie, że dane opublikowane wczoraj miały wydźwięk pozytywny.

Dziś opublikowane zostaną kolejne istotne dane, których sens również opisałem w dzisiejszej analizie. Zachęcam do zapoznania się z tymi informacjami. 

FP Markets

Sprawozdania finansowe

Wczoraj raport za pierwszy kwartał opublikowały spółki Pfizer i Skyworks Solutions. Zgodnie z przewidywaniami przychody osiągnięte przez spółkę Pfizer w pierwszym kwartale br. okazały się wyższe względem poprzedniego okresu. Również wartość wskaźnika EPS wzrosła. Zysk na akcję wynosi 1,62 dolara. W przypadku drugiej spółki – Skyworks Solutions finansiści również się nie pomylili. Wartość wskaźnika EPS oszacowali bezbłędnie, a w wielkości przychodów nieznacznie się pomylili. 

Dziś natomiast inwestorzy oczekiwać będą na raporty spółek: Marathon Oil oraz CVS Health. Dodatkowo warto wspomnieć o spółce Generac, która w godzinach sesji europejskiej opublikowała już swój raport. 

Generac to amerykański producent wytworów wytwarzających energię. Produkty przedsiębiorstwa trafiają m.in. na rynek mieszkaniowy. Według dzisiejszego raportu spółka osiągnęła w pierwszym kwartale większe przychody niż w poprzednim. Przychody przedsiębiorstwa wyniosły 1,14 mld dolarów. Spadła natomiast wartość wskaźnika EPS. Zysk na akcję spółki wyniósł 2,09 dolara. 

Spółka Marathon Oil znana jest przede wszystkim inwestorom amerykańskim. Firma zajmuje się poszukiwaniem węglowodorów. Co do raportu finansowego spółki, prognozujący nie są jednomyślni. Większość jednak przystaje za tym, że spółka osiągnęła niższe przychody względem poprzedniego kwartału. Pewnym jednak według analityków, jest wzrost wartości wskaźnika EPS. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku spółki CVS Health.

Punkt widzenia 

Według wczorajszego scenariusza wzrostowego indeks S&P 500 miał nie schodzić poniżej ceny 4125. Rynek utrzymał się w zakresie ceny 4140 i z tego miejsca rozpoczął wspinaczkę. Obecnie rynek znajduje się w bliskich okolicach zakresu średniej kroczącej SMA 88. Na dzisiejszą sesję przewiduję dwa scenariusze: wzrostowy i spadkowy. 

I scenariusz – wzrostowy 

Na wykresie oznaczyłem poziom służący jako potencjalna strefa akumulacji na dzisiejszą sesję handlową. Gdyby rynek zszedł do zaznaczonej fioletowym prostokątem strefy i poruszał się w jej zakresie, wówczas może to być sygnał na zapoczątkowanie ruchu wzrostowego do zakresów ceny 4250 lub wyższych. 

Scenariusz pierwszy indeks S&P 500 04.05.2022

II scenariusz – spadkowy 

Podobnie jak w przypadku indeksu Nasdaq 100 znajdujemy się bliżej stref lokalnych oporów aniżeli wsparć. W tym scenariuszu indeks mógłby chcieć nadbić zakres TDP i na zasadzie utworzenia niższego dołka wykonać ruch spadkowy. 

Scenariusz drugi indeks S&P 500 04.05.2022

Konkluzja 

Dziś inwestorzy będą szczególnie aktywni. Stanie się to za sprawą decyzji dotyczącej podwyżki stóp procentowych. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję. 

TSR : 4 300

TFR :  4 255

TDP : 4 208

TFS : 4 160

TSS : 4 113

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.