S&P 500 zyskało 0,33%. Rynek wykonał jedynie część ruchu.

J2T Trade

Nowojorskie akcje okazały się wyższe podczas wczorajszej sesji. Indeksy z Wall Street odnotowały jednak tylko drobny plus. Najlepiej wypadł indeks spółek dużych, czyli S&P 500. Amerykańskie S&P 500 zyskało w poniedziałek jedynie 0,33%. Rynki do handlu przygotowują się kolejnego dnia. Duży indeks znajduje się w rejonach szczytu z poprzedniego tygodnia. Co może wydarzyć się dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 najlepsze w poniedziałek

Nastroje za oceanem były podczas wczorajszej sesji mieszane. Inwestorzy nie potrafili opowiedzieć się konkretnie po żadnej ze stron. Sytuację rozwiązało dopiero zamknięcie sesji. Główne indeksy wyszły na plus. S&P 500 okazało się najlepsze w poniedziałek, 17 kwietnia. Notowania dużego indeksu wzrosły ogólnie o 0,33%. Przełożyło się to wzrost o 14 punktów.

Spółki chętniej zyskiwały

Rozliczenie wczorajszej sesji pokazało, iż na tabeli notowań przeważał kolor zielony. Spółki chętniej zyskiwały, a najlepiej wypadło MT&T Bank (NYSE:MTB). Wycena banku wzrosła ogólnie o 7,78%. Choć była to sporych rozmiarów procentowa zmiana kursu, odnotowano wczoraj wyższe. Spółka State Street (NYSE:STT) przewodziła spadkom, wypadając gorzej o 9,18%.

Punkt widzenia dzienny: rynek wykonał jedynie część ruchu

Amerykańskie S&P 500 postawiło wczoraj na wykonanie części ruchu, który prognozowaliśmy. Treść przedstawionego pomysłu brzmiała: Scenariusz = dopóki rynek respektuje zakres średnia SMA 88-poziom TFR–>ma sposobność do ataku 4 180-4 200”. Lepiej uzmysławia to dołączony do poniedziałkowej analizy wykres.

FP Markets

Niemniej wczorajsza sesja rozpoczęła się od zejścia, celem sprawdzenia zakresu średniej SMA 88. Rynek pokazał, że respektuje ten obszar i w godzinach wieczornych poderwał się z niego do wzrostu. Notowania dobiły jednak rejonów 4 160 i wówczas handel zakończył się.

Co na dziś ?

Na sytuację indeksu S&P 500 patrzymy we wtorek, 18 kwietnia po południu. Inwestorzy z USA jeszcze nie rozgrzewają się do dzisiejszej sesji. Amerykańskie indeksy podążają obecnie za nastrojami w Europie. Na kilka godzin przed amerykańską sesją, kurs S&P 500 znajduje się na 4 170.

Scenariusz = indeks już w ruchu–>zejście do 4 155-4 160–>ruch do TSR (4 193)

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 18.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: ruch w grze, S&P 500 zbierze się dzisiaj?

Podobnie jak w przypadku Nasdaq’a 100, liczyłem na wystrzał notowań już w poniedziałek. Niemniej rynek ma na niego jeszcze czas i pokazać może go dzisiaj. Cały czas oczekuję na pierwszy impuls wzrostowy.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 18.04.2023

Konkluzja

Inwestorzy czekają dziś na kolejne raporty korporacyjne za I kwartał. Zdaje się, że dobre wyniki okazać się mogą bodźcem do wzrostów indeksów. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.