S&P 500 z silnym wzrostem. Notowania indeksu przy 4 150.

Wykres giełdowy
J2T Trade

W piątek, 5 maja na Wall Street zarejestrowano znaczne zyski popularnych indeksów. Nowojorskie akcje zamknęły się na wyższych zakresach, gdyż informacje z rynku pracy wywołały dobre nastroje. Dane o zatrudnieniu oddaliły chwilowo myślenie o recesji w Stanach Zjednoczonych. Pozytywne nastroje wzmocnione zostały przez wygaszające zamieszanie w świecie finansowym. Główne indeksy zza oceanu wyraźnie wzrosły. Dzień handlowy z silnym wzrostem zakończyło amerykańskie S&P 500. Notowania dużego indeksu podeszły pod 4 150 i tam dziś pozostają. Co pokaże indeks na początku nowego tygodnia? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 z silnym wzrostem

Piątkowa sesja ujawniła skrajnie pozytywne nastroje na amerykańskim parkiecie giełdowym. Indeksy szły pewnie do przodu, a sesję z silnym wzrostem zamknęło S&P 500. Notowania indeksu spółek dużych wzrosły o 1,85%, co przełożyło się na wzrost kursu o 75 punktów.

Indeks na minus w pierwszym tygodniu maja

Wraz z zamknięciem ostatniej sesji rozliczony został pierwszy tydzień nowego miesiąca. Pierwszy z tygodniowych okresów maja zakończył się stratą S&P 500. Duży indeks wylądował na 0,80% minus. Tym samym wymazał większą część zysków z ostatniego tygodnia kwietnia.

Olbrzymie zmiany wycen w piątek

Tabela notowań z piątku uzmysławia siłę zmienności spółek podczas ostatniej sesji w Nowym Jorku. Aż siedem przedsiębiorstw z indeksu S&P 500 przekroczyło 10% próg zmiany ceny. Cztery z nich stanęły po stronie wzrostowej, a najlepszy wynik osiągnęło Zions (NASDAQ:ZION). Akcje holdingu finansowego wzrosły o 19,22%. Po stronie spadkowej liderem okazało się Bio-Rad Labs (NYSE:BIO), którego wycena spadła o 16,72%. Olbrzymie zmiany wycen w piątek nie były wszystkim. Warto podkreślić, że strona wzrostów przede wszystkim zdominowała pod względem liczebnym.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: notowania S&P 500 przy 4 150

Również w przypadku indeksu spółek dużych ujrzeliśmy realizację podanych w piątek założeń. Treść brzmiała: Scenariusz = powrót powyżej 4 095-4 105–>re-test od góry tego zakresu–>ruch do 4 135”. 

Faktycznie rynek po otwarciu giełd w USA wyskoczył powyżej strefy 4 095-4 105. Jednak re-testu tego zakresu na próżno szukać na interwale godzinowym i trzeba zejść na niższe. Rynek podbił do średniej SMA 88, a przełamując ten zakres wypełnił zakładane podejście. Najwyżej S&P 500 znalazło się w rejonach TFR.

Co na dziś ?

Dziś, w poniedziałek 8 maja patrzymy na wykres o godzinie 14 (czas w Polsce). Na półtorej godziny przed otwarciem giełd w USA notowania dużego indeksu oscylują przy 4 150. Ze względu na rozpoczęcie nowego tygodnia, do scenariusza podchodzimy ostrożnie.

Scenariusz = zejście w rejony 4 135–>sprawdzenie nastawienia w tym zakresie (walka popytu i podaży)–>potencjalne zebranie siły–>wzrost do 4 170-4 185 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 08.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks z szansą na wzrost

W dalszym ciągu nie znajduje rynek realizacji wzrostu. Ostatni marazm może jednak zostać przerwany. Obecnie rynek znajduje się z szansą na wzrost pod zakres cenowy 4 290-4 340.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 08.05.2023

Konkluzja

Rozpoczyna się nowy tydzień na Wall Street. Okres naznaczony oczekiwaniem na inflacyjne dane. Jak rozpoczną handel główne indeksy? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.