S&P 500 wzrasta zaledwie 0,23%. Apple walczy z problemem.

Apple
J2T Trade

Główne rynki akcji w USA drobnie zyskiwały w czwartek. Indeks giełdowy S&P 500 wzrósł o zaledwie 0,23%. Spółka Apple ujawniła poważne luki w swojej ostatniej aktualizacji. Teraz Apple walczy z problemami, gdyż wiele urządzeń może zostać wykorzystanych. Wall Street rozpocznie niebawem ostatnią sesję trzeciego tygodnia sierpnia.

Więcej sesji wzrostowych w tym tygodniu

Chociaż tydzień handlowy się jeszcze nie skończył, pewne jest, że S&P 500 więcej sesji zakończyło powyżej kreski. Czwartkowa sesja była trzecią w tym tygodniu, gdzie notowania wylądowały na zielonym terytorium. Wczoraj, 18 sierpnia indeks zakończył zmagania z drobny wzrostem rzędu 0,23%.

APA Corp przewodzi zyskom

Pod względem zmienności wczoraj szczególnie wyróżniła się jedna spółka – APA Corp. Przedsiębiorstwo odnotowało najwyższy poziom zmienności na indeksie. Spółka akcyjna APA Corp przewodziła składowym zyskowny, a jej akcje wzrosły o 8,53%. Na czele strony spadkowej stanęło Walgreens Boots. Wycena te firmy zmalała o 5,32%.

Akcjonariusze przejmą się problemami Apple?

Gigant technologiczny – Apple ujawnił poważne luki w swoim najnowszym uaktualnieniu zabezpieczeń. Wiele urządzeń producenta narażonych jest na wykorzystanie lub przejęcie. Dokładne informacje nie zostały jednak podane przez spółkę. Źródłem informacji stały się domniemania ekspertów, które wskazują, że urządzenia mogą być w całości kontrolowane przez atakujących. Pytanie jednak pojawia się następujące. Czy akcjonariusze poważnie potraktują ten problem?

FP Markets

Punkt widzenia –  target osiągnięty kolejnego dnia

Amerykański indeks S&P 500 podjął się wczoraj realizacji scenariusza spadkowego zakładanego podczas wczorajszej analizy. Treść projekcji: „Przebicie poziomu TDP wiązać się może jednak z pobudzeniem siły podażowej. Jeżeli szybkim ruchem cena powróci poniżej TDP, każdorazowy re-test od dołu tego poziomu świadczyć będzie na korzyść zejścia. Celem w takim układzie będzie 4 240”.

Weryfikując już ruch, zacząć warto od tego, że rynek kilka razy przebijał poziom TDP i każdorazowo generował zejście. Jednak nie były one konkretne. Dopiero w godzinach porannych, następnego dnia, dziś w piątek 19 sierpnia rynek przetestował poziom TDP od dołu i osiągnął target w postaci 4 240.

Scenariusz główny – wzrostowy

Teraz od rynku oczekuje się, aby pokazał czy zamierza wybronić okolice poziomu TFS. Kluczowe założenie dla wzrostów opiera się właśnie na przekonaniu, że TFS zostanie utrzymany. Należy jednak pamiętać, że dojść może do nadbicia tego poziomu. Z okolic poziomu TFS wygenerowany może zostać impuls wzrostowy z celem na 4 300.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 19.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Negacja kluczowego założenia dla wzrostów, świadczyć może o chęci kontynuacji zejścia. Gdy dojdzie do re-testu od dołu poziomu TFS, cena sięgnąć może poziomu 4 200.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 19.08.2022

Konkluzja

W przypadku indeksu spółek dużych warto obserwować będzie, jak rynek zachowa się wobec poziomu TFS w najbliższym czasie. Utrzymanie tego poziomu przychylnie pozwoli spojrzeć w stronę wzrostów. Poziomy na dzień 19.08.2022 podane zostały poniżej.

TSR : 4 377

TFR : 4 332

TDP : 4 284

TFS : 4 238

TSS : 4 191

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.