S&P 500 spadło 0,84%. Raport o przychodach FedEx i Costco.

79
NYSE w deszczowy dzień
J2T Trade

Amerykański indeks S&P 500 tracił podczas czwartkowej sesji. Kurs S&P 500 spadł wczoraj, 22 września finalnie o 0,84%. Notowania indeksu spółek dużych wylądowały na czerwonym terytorium, gdyż inwestorzy trwali w negatywnych nastrojach. Przed zamknięciem sesji swój wynik finansowy opublikowała spółka FedEx. Po zamknięciu sesji natomiast raport m.in. o przychodach podało Costco.

Przedłużona seria spadków

Dla indeksu giełdowego S&P 500 czwartkowa sesja okazała się stratną. Przedłużona została tym samym seria spadków na indeksie S&P 500. W ogólnym rozrachunku S&P 500 straciło w czwartek 0,84%. Indeks spółek dużych wypadł zatem pod względem procentowej straty korzystniej niż Nasdaq 100. Jednak najmniejszą stratę zaliczył najstarszy amerykański indeks, czyli Dow Jones 30. Notowania Dow Jones’a obniżyły się o 0,35%.

Akcje spółki Caesars znów mocno w dół

Spółki tworzące indeks S&P 500 opowiedziały się w większości ponownie za spadkami. Znów na czele strony spadkowej stanęła spółka Caesars. Akcje tej spółki poleciały znów mocno w dół, tym razem o 9,44%. Po stronie komponentów wzrostowych, najlepiej zaprezentowała się spółka Eli Lilly.

Raporty o przychodach spółek FedEx i Costco

Wczoraj swoje sprawozdania finansowe opublikowały dwie spółki wchodzące w skład indeksu S&P 500. Mowa o przedsiębiorstwach FedEx i Costco. W przypadku spółki FedEx był to raport za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2023. W kwestii doprecyzowania, warto wytłumaczyć, że w Stanach Zjednoczonych rok fiskalny nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym. Stąd raport za taki właśnie okres. Przychody spółki FedEx wzrosły w skali roku o 5% i wyniosły 23,2 mld dolarów. Wynik jednak nie pokrył się z przewidywaniami analityków. Prezes spółki, Raj Subramaniam skomentował wynik finansowy w słowach: „Poruszamy się z szybkością i zwinnością, aby poruszać się w trudnym środowisku operacyjnym, wyciągając dźwignie kosztowe, handlowe i pojemnościowe, aby dostosować się do wpływu zmniejszonego popytu”.

FP Markets

Natomiast spółka Costco opublikowała raport za czwarty kwartał roku fiskalnego 2022. Przychody tej spółki wzrosły aż o 15% rok do roku, osiągając wartość 72,1 mld dolarów. Wyniki spółki okazały się lepsze od oczekiwań.

Kolejny tydzień dobrych danych z rynku pracy

Wczoraj w godzinach pre-marketu Departament Pracy Stanów Zjednoczonych podał najnowszy raport dotyczący tzw. Joblessów. Mowa o liczbie wstępnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W tygodniu kończącym się 17 września wykazano odczyt danej na poziomie 213 tysięcy. Kolejny raz odczyt okazuje się niższy od zakładanego przez analityków. Jednocześnie był to siódmy z kolei tydzień dobrych danych z rynku pracy.

Wskaźnik PMI dla obu sektorów

Dziś natomiast w trakcie sesji amerykańskiej podane zostaną odczyty dotyczące wskaźnika PMI. Dane dotyczyć będą obu sektorów, zarówno przemysłu, jak i usług. Są to dane wstępne za wrzesień, jednak część inwestorów może zwrócić na nie uwagę.

Punkt widzenia – indeks sięga rano 3 740

Indeks giełdowy S&P 500 podjął się realizacji scenariusza głównego opisywanego we wczorajszej analizie. Ruch spadkowy zawarty został w słowach: „Rynek ma dziś sposobność do tego, aby kontynuować ruch spadkowy. Kluczowa zdaje się obserwacja zachowania rynku w okolicach poziomu TFS, czyli 3 790. Ten poziom może być dziś nadbijany, jednak dopóki trzyma cenę, rynek generować ma szansę zejściem. Każdorazowy re-test od dołu poziomu TFS utwierdzać będzie w przekonaniu o chęci zejścia rynku. Potencjalnym celem na dzisiejszą sesję jest 3 740”.

Rzeczywiście cena przed rozpoczęciem amerykańskiej sesji nadbiła poziom 3 790. Dwukrotnie rynek po re-teście od dołu poziomu TFS zszedł do niższych zakresów. Pełny target osiągnięty został po drugim zejściu. Dziś rano cena sięgnęła poziomu 3 740. Aktualnie indeks znajduje się na zakresie 3 720. Wyznaczane na co dzień poziomy również dziś uległy zmianie.

Scenariusz główny – spadkowy

Główne amerykańskie indeksy giełdowe od rana sięgają coraz to niższych poziomów. Ruch spadkowy w najbliższych godzinach ma szansę być kontynuowany. Warto będzie w przypadku indeksu S&P 500 obserwować zachowanie rynku wobec poziomu 3 700. Przełamanie z potwierdzeniem tego obszaru cenowego, stanowić będzie o potencjale zejścia nawet do 3 660.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 23.09.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Jeżeli jednak rynek podejmie się próby utrzymania okolic poziomu 3 700, przypuszczać będzie warto następujące. Stabilizacja na opisanym zakresie stanowić może bazę dla odbicia. W takim wypadku siła popytowa wyciągnąć będzie w stanie ruch ponownie do 3 750. W tym celu warto szukać czegoś na zasadzie budowy wyższego lokalnego dołka.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 23.09.2022

Konkluzja

Amerykańskie indeksy trwają w negatywnej zależności. Ruch spadkowy ma szansę być dziś kontynuowany. W tym celu warto będzie obserwować zachowanie rynku wobec poziomu 3 700. Poziomy na dziś prezentują się następująco.

TSR : 3 845

TFR : 3 800

TDP : 3 752

TFS : 3 706

TSS : 3 660

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.