S&P 500 skoczyło w górę. Indeks powrócił powyżej 4 000.

J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zanotowały zyski podczas wczorajszej sesji. Rynki zostały uspokojone przez władze monetarne i fiskalne. Inwestorzy podbili akcję banków, co przełożyło się na dobre wyniki całych indeksów. S&P 500 wyraźnie skoczyło w górę. Duży amerykański indeks powrócił we wtorek powyżej poziomu 4 000. Czy ponad tym psychologicznym zakresem indeks zdoła utrzymać w środę, 22 marca?

S&P 500 skoczyło w górę we wtorek

Wczoraj notowania popularnych indeksów obrały kurs na północ. Amerykańskie S&P 500 zdecydowanie skoczyło w górę we wtorek, 21 marca. Notowania dużego indeksu wzrosły ogólnie o 1,30%. Indeks przedłużył zatem dobre nastroje z poniedziałku i sporo dodał do wyniku tygodniowego.

Rollercoaster akcji First Republic Bank trwa w najlepsze

Tablica notowań spółek tworzących indeks S&P 500 mieniła się wczoraj głównie na zielono. Wyceny dużych firm przeważnie wzrosły, kierując całym indeksem. S&P 500 w górę szczególnie ciągnięte było przez zysk First Republic Bank (NYSE:FRC). We wtorek akcje, zyskującego niechlubnie na popularności, banku skoczyły w górę o 29,47%. Tym samym rollercoaster na akcjach banku trwa w najlepsze. Wśród strat swoją obecność zaznaczyło Atmos Energy (NYSE:ATO). Notowania tej spółki spadły o 4,07%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 powróciło powyżej 4 000

Podczas wczorajszych rozważań pisaliśmy: „Rynek zdaje się zapatrywać na dalszy wzrost. Taki zależeć będzie od tego, jak rynek potraktuje szczyty z piątkowej sesji (17.03). Indeks obecnie go wybija i pytanie, czy będzie skory go przetestować od góry. Gdyby tak się stało, otworzyłby sobie drogę powrotu powyżej 4 000. Celem na dzisiejszą sesję wydaje się nawet 4 020”.

FP Markets

Rzeczywiście szczyty z piątku ujrzały re-test od góry. S&P 500, po otwarciu giełd zza oceanem, zeszło w rejony 3 970 i z tych okolic poderwało się do wzrostu. Zgodnie z założeniami indeks powrócił powyżej 4 000 i bliski był osiągnięcia prognozowanego celu.

Na wykres amerykańskiego S&P 500 patrzymy w środowe południe. Na kilka godzin przed wejściem USA indeks oscyluje w rejonach wczorajszych szczytów. Dziś również rozważamy wzrost z tym, że jego realizacja będzie zależna od dzisiejszych wydarzeń. Niemniej zakładamy, że jego wykonanie wyglądałoby następująco:

Scenariusz = zejście do nowego TDP (3 983)–>zebranie siły do wzrostu–>podejście nadbicie szczytów z wczoraj–>krótka korekta–>atak 4 040-4 050. 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 22.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: S&P 500 ponad średnią, czas na re-test?

Również indeks S&P 500 trwa w realizacji scenariusza tygodniowego. Rynek przełamał zakres średniej, zatem teraz ma szansę wykonać jego re-test od góry i zmierzać dalej na północ.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 22.03.2023

Konkluzja

Emocje na rynku dyktowane są dziś oczekiwaniami na decyzję Fed, jak i samym oświadczeniem. Inwestorzy zapewne pokażą dziś skrajne nastroje, dlatego warto będzie być czujnym. Poziomy* zaznaczone na wykresie uległy zmianie. Dokładnie rozpisane znajdują się poniżej.

TSR : 4 076

TFR : 4 031

TDP : 3 983

TFS : 3 937

TSS : 3 890

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.