S&P 500 przerwało wzrosty. Duży indeks gorszy o 0,58%.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Nowojorskie akcje spadły we wtorek poniżej linii trendu. Dane napływające z gospodarki zbudziły u inwestorów obawy o recesję. Pierwsze raporty z rynku pracy ujawniły gorsze odczyty niż  prognozowano. Amerykańskie S&P 500 przerwało wczoraj ostatnie wzrosty. Duży indeks okazał się gorszy ogólnie o 0,58%. Jak wygląda położenie dziś, w środę 5 kwietnia? Co pokaże S&P 500 podczas godzin sesji? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 przerwało wzrosty

Po dobrej serii przyszedł czas na ochłodzenie nastrojów na popularnych rynkach w USA. Wczorajszą sesją S&P 500 przerwało wzrosty. We wtorek, 4 kwietnia duży indeks okazał się gorszy o 0,58%. Tym samym w całości wymazał zyski z pierwszej sesji nowego miesiąca.

Akcje nurkowały we wtorek

Spółki tworzące indeks S&P 500 opowiedziały się we wtorek za spadkami. Zdecydowana większość traciła, a najgorzej zaprezentowało się Steel Dynamics (NASDAQ:STLD). Akcje tego przedsiębiorstwa spadły wczoraj o 8,73%. Po stronie wzrostów wyróżniło się Newmont Goldcorp (NYSE:NEM), którego wycena wzrosła o 3,80%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 pokazał zejście

We wczorajszej analizie, choć przyglądaliśmy się bliżej wzrostom, zwracaliśmy uwagę na możliwość korekty. Indeks zanegował podany wczoraj scenariusz i generował zejście. Notowania zeszły do poziomu TDP (4 099) i kilkukrotnie go nadbiły. Spadki zostały wyhamowane tuż poniżej tego zakresu, gdzie przebiegał wówczas obszar średniej SMA 88.

FP Markets

W środę przed godzinami handlu w USA indeks oscyluje w rejonach wspomnianej średniej oraz poziomu TDP. Amerykańskie S&P 500 znajduje się w kluczowej strefie i pytanie, jak się teraz zachowa.

Co na dziś ?

Indeks S&P 500 wykonał korektę i znajduje się w miejscu, które pokaże czy ma siłę do wzrostów. Układ wspierany jest przez strukturę, zatem bliżej patrzymy na ruch w kierunku północnym.

Scenariusz = powrót powyżej TDP—>stabilne utrzymanie się powyżej średniej oraz TDP—>re-test tego obszaru od góry—>atak poziomu 4 140

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 05.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks w realizacji wzrostu

Indeks zwlekał z wykonaniem pierwszego ruchu opisanego w scenariuszu tygodniowym. Dziś już w nim trwa i ma szansę w podczas dzisiejszej sesji wykonać kolejne. Teraz obserwujemy zachowanie w strefie cenowej 4 080-4 130.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 05.04.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się kolejne dane z rynku pracy. One jednak nie powinny wpłynąć na amerykańskie indeksy tak jak widzieliśmy to wczoraj. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.