S&P 500 przedłużyło wzrosty. Pozytywne otwarcie miesiąca.

J2T Trade

Wczoraj, w poniedziałek 3 kwietnia inwestorzy obserwowali pozytywne otwarcie miesiąca. Nowojorskie indeksy przeważnie zyskiwały, kontynuując dobre nastawienie z wcześniejszych sesji. Jednak tym razem notowane przez popularne indeksy zmiany były niewielkie. Wzrost przedłużyło m.in. amerykańskie S&P 500. Na wykres dużego indeksu patrzymy kolejnego dnia. Co przyniesie obserwatorom rynku wtorkowa sesja? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 przedłużyło wzrosty

Pierwszą sesję kwietnia część indeksów zaliczyć może do udanych. W skład tego grona wchodzi indeks spółek dużych, czyli S&P 500. Amerykański indeks walcząc wczoraj o kierunek finalnie zdecydował się na wzrost. Jego notowania podwyższyły się ogólnie o 0,37%, co odpowiada ruchowi rzędu 15 punktów. Jak wspomnieliśmy na wstępie, była to kolejna dobra sesja tego indeksu. S&P 500 przedłużyło serię wzrostów do czwartego dnia.

Spółki podzielone na otwarciu miesiąca

Akcje dużych przedsiębiorstw notowanych w Nowym Jorku nie opowiedziały się wczoraj stanowczo po żadnej ze stron. Spółki z indeksu S&P 500 podzielone były co do kierunku na otwarciu miesiąca. Finalnie przeważyła strona wzrostów i końcowy, ogólny rezultat wynikał z wag poszczególnych spółek. Warto zauważyć jednak, że większą zmienność pokazały zyskowne składowe. Na czele grupy tzw. zielonych stanęło Marathon Oil (NYSE:MRO), którego wycena wzrosła o 9,89%. Po stronie strat wyróżniła się Tesla (NASDAQ:TSLA), a kurs jej akcji spadł o 6,12%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 blisko 4 150

Amerykański indeks S&P 500 pokazał wczoraj, że nie ma ochoty na zejście. Rynek w amerykańskim pre-markecie oraz po otwarciu giełd kurczowo trzymał się rejonów poziomu TFR (4 110). Z niego generował próby wzrostowe, z których ostatnia udała się dopiero w godzinach nocnych.

FP Markets

Na rynek patrzymy we wtorek, 4 kwietnia po godzinie 13. Na kilka godzin przed otwarciem giełd w USA, duży indeks zorientowany jest na dalsze zyski. Amerykańskie S&P 500 znajduje się obecnie blisko 4 150.

Co na dziś ?

Indeks S&P 500 znajduje się w strukturze wzrostowej. Z tego powodu może kontynuować ruch na północ. Niemniej warto będzie dziś z takim podejściem uważać, gdyż rynkom przydałaby się korekta.

Scenariusz = zejście do strefy 4 125-4 140–>zebrania popytu–>atak 4 150–>re-test od góry–>potencjał podejścia pod 4 170 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 04.04.2023

Negacją dla scenariusza będzie wyłamanie strefy cenowej 4 125-4 140.

Punkt widzenia tygodniowy: indeks i górna granica strefy 4 080-4 130

Indeks wczorajszym ruchem sięgnął górnej granicy strefy oporu 4 080-4 130. Dziś porusza się w tych rejonach i wydaje się, że teraz będzie go re-testować.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 04.04.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy zwracają uwagę na raporty z rynku pracy. Podczas wtorkowej sesji pojawi się pierwsza partia najważniejszych danych, czyli liczba otwartych miejsc pracy tzw. JOLTs. Poziomy* uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.