S&P 500 ponad 20% od dołka z 2022 roku. Indeks w rynku byka.

J2T Trade

Główne amerykańskie rynki akcji zamknęły się w czwartek wyżej. Podczas wczorajszej sesji na Wall Street widoczne były bardzo pozytywne nastroje. Prawdopodobnie optymizm wynikał z danych o bezrobociu. Wskazały one na złagodzenie rynku pracy, co przed przyszłotygodniową decyzją Fed niesie nadzieje na zatrzymanie podwyżek stóp. Dzięki wczorajszemu zyskowi S&P 500 przekroczył granicę 20% wzrostu od dołka z października 2022 roku. Tym samym według analityków indeks znalazł się w rynku byka. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 wzrosło w czwartek

Indeks spółek dużych z Nowego Jorku wykorzystał wczorajszą sesję. S&P 500 wzrosło w czwartek osiągając wynik na poziomie 0,62%. Dla tego amerykańskiego indeksu oznaczało to ogólne podwyższenie kursu o 26 punktów. Warto zauważyć, że dzięki wczorajszemu ruchowi indeks S&P 500 przekroczył granicę 20% odbicia od dołka z października 2022 roku. Przez to w opinii analityków indeks znalazł się w rynku byka.

Dominacja wzrostów zauważalna

Spółki należące do indeksu S&P 500 opowiedziały się wczoraj za generowaniem zysków. Dominacja wzrostów była zauważalna zarówno pod kątem ilościowym, jak i jakościowym. Wśród grupy wzrostowej liderem okazało się Warner Bros Discovery (NASDAQ:WBD). Wycena tego przedsiębiorstwa podwyższyła się o 6,86%. Wśród stratnej części najgorzej wypadło DISH (NASDAQ:DISH). Akcje firmy spadły wczoraj o 4,50%.

Punkt widzenia dzienny: indeks S&P 500 tuż pod 4 300

Indeks S&P 500 wykonał wczoraj ruch zgodnie z zamysłem przedstawionym w analizie. W czwartek pisałem: Scenariusz = podejście do TFR (tym samym wyjście ponad średnią)–>przełamanie tych zakresów–>ruch na 4 300”. 

FP Markets

Najpierw rzeczywiście pojawiło się podejście do poziomu TFR. Następnie w godzinach wieczornych rynek przełamał ten zakres i skierował się do 4 300. Cel został wypełniony o godzinie 22 (czas w Polsce).

Co na dziś ?

W piątkowe przedpołudnie rynek znajduje się tuż pod poziomem 4 300. Notowania mają dzisiaj szanse na ruch wzrostowy.

Scenariusz = re-test średniej SMA 88–>zebranie popytu–>ruch do 4 320 

UWAGA: rynek może ruszyć od razu w górę (już wykazał zejście o 11)

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 09.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: obserwacja indeksu

Na rynku nie widać jak na razie większej podaży w strefie oporu. Walka tuż pod obszarem 4 290-4 340 sprawia, że istnieje realna szansa jego pokonania.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 09.06.2023

Konkluzja

Kończy się tydzień na rynkach finansowych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 333

TFR : 4 287

TDP : 4 240

TFS : 4 194

TSS : 4 147

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.