S&P 500 z niewielką stratą. Notowania indeksu pod średnią.

Jak uchronić się przed skutkami krachu na giełdzie
J2T Trade

Większość głównych indeksów z Nowego Jorku straciła wczoraj na wycenie. W środę, 7 czerwca na parkiecie giełdowym na Wall Street dominowała czerwień. Negatywne nastroje towarzyszyły indeksowi spółek dużych. S&P 500 zakończyło sesję z niewielką stratą. Zejście spowodowało, że notowania indeksu znajdują się pod średnią. Inwestorzy do handlu przygotowują się kolejnego dnia. Dziś zostanie rozegrana przedostatnia sesja tego tygodnia. Co pokaże w najbliższych godzinach S&P 500. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 z niewielką stratą

Amerykański indeks spółek dużych okazał się słabszy podczas wczorajszego dnia zmagań rynkowych. S&P 500 zakończyło sesję jednak z niewielką stratą. Kurs indeksu spadł w ogólnym rozrachunku o 0,38%, co przekłada się na 16 punktów obniżki.

Strona spadkowa przeważyła

Patrząc na wczorajszą tabelę notowań wynik indeksu może z pozoru zaskakiwać. Dzieje się tak, gdyż żadna ze stron nie osiągnęła przewagi w ujęciu ilościowym. Jednak o rezultacie zadecydowały wagi poszczególnych spółek i pod tym względem strona spadkowa przeważyła. Grupie wzrostowej przewodniczyło Warner Bros Discovery (NASDAQ:WBD), którego akcje skoczyły o 8,43%. Liderem wśród strat okazało się Campbell Soup Company (NYSE:CPB). Wycena tej spółki obniżyła się o 9,91%.

Punkt widzenia dzienny: notowania S&P 500 pod średnią

Indeks S&P 500 podobnie jak Nasdaq wykonał ruch, o którym pisaliśmy podczas wczorajszej analizy. Założenia brzmiały: „Scenariusz = podejście pod TFR–>re-test od dołu–>zejście do 4 250”. 

FP Markets

Rzeczywiście najpierw indeks wykonał podbicie do TFR (4 287), lecz miało to miejsce przed sesją. Podczas sesji rynek nabił ten zakres wyraźnie dochodząc do 4 300 i dopiero wtedy rozpoczął zejście. Niemniej re-test od dołu poziomu TFR pojawił się, a notowania zeszły w rejony 4 265.

Co na dziś ?

Dziś przed pre-marketem notowania S&P 500 znajdują się tuż pod średnią. Indeks znajduje się w dość ciekawym położeniu i pokazać może reakcję. Szacuję, że może być ona wzrostowa.

Scenariusz = podejście do TFR (tym samym wyjście ponad średnią)–>przełamanie tych zakresów–>ruch na 4 300

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 08.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: rynek reagował na oporze

Z jednej strony rynek zareagował na oporze, z drugiej reakcja nie była znacząca. Taka sytuacja sprawia, że więcej jest niewiadomych. Warto będzie obserwować, jak zachowa się rynek dzisiaj. Brak powrotu do strefy 4 290-4 340 będzie przemawiał na korzyść spadku.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 08.06.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują na dzisiejsze pre-marketowe dane. Cotygodniowe informacje z rynku pracy, jednak nie powinny aż tak determinować nastroi. Dziś również dojść może do uczciwej, bezpośredniej walki między siłami rynkowymi. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 14 815

TSR : 14 589

TFR : 14 366

TDP : 14 139

TFS : 13 907

TSS : 13 683

TTS : 13 467

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.