S&P 500 „odhaczyło” 4 300. Duży indeks bez zmian ostatnio.

Profesjonalny trader
J2T Trade

Na amerykańskich rynkach akcji niewiele działo się zarówno podczas poniedziałkowej, jak i wtorkowej sesji. Obroty na Wall Street spadły, a inwestorzy skupili się na pojedynczych raportach z gospodarki. Wzrok w szczególności skierował się na dane dotyczące aktywności. Najnowsze odczyty okazywały się nieco słabsze niż zakładano. Niemniej, inwestorzy odeszli od rynku akcyjnego i niewiele działo się na nowojorskiej giełdzie. Do historii poniekąd zapisze się S&P 500. Po blisko roku S&P 500 znalazło się na poziomie 4 300 i „odhaczyło” swoją obecność. Duży indeks ogólnie wypadł bez zmian. Co dokładnie słychać na indeksie? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 najbardziej ruchliwe, w nieruchliwym towarzystwie

Tak spokojnie na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, jak w ciągu dwóch ostatnich dni, dawno nie było. Popularne indeksy praktycznie nie zmieniały swojego położenia i niewiele się działo. Niemniej jeden indeks poniekąd wyróżnił się na tle pozostałych. S&P 500 okazało się najbardziej ruchliwe, gdzie jego towarzysze praktycznie nie zmieniali swoich notowań. W poniedziałek (05.06) duży indeks stracił 0,20%. Wczoraj natomiast zyskał 0,24%.

Comerica ciągnęła indeks

Nastawienie inwestorów w ostatnich dniach na rynku akcyjnym było specyficzne. Uczestnicy rynku byli niezgodni względem swoich spostrzeżeń, jednak żadna ze stron nie potrafiła wyraźnie przeważyć. Wczoraj nieco lepiej wypadła strona wzrostowa. Indeks w górę pociągnęła Comerica (NYSE:CMA), której akcje wzrosły o 7,14%. Natomiast liderem wśród grupy tracących było Seagate (NASDAQ:STX), a jego wycena spadła o 3,73%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 „odhaczyło” 4 300

Amerykańskie S&P 500 podobnie jak Nasdaq, skupiło się na oscylowaniu wokół jednego zakresu. W przypadku dużego indeksu był to pierwszy dzienny opór (TFR) opiewający na poziom 4 287. Niemniej indeks S&P 500 miał swój lepszy moment, gdyż odhaczył 4 300. Po blisko roku nieobecności, ten psychologiczny zakres został strzelony.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś, czyli w środę na kilka godzin przed sesją indeks S&P 500 znajduje się tuż poniżej TFR. Tak jak technologiczny ma szanse podczas dzisiejszej sesji cofnąć. Projekcja wygląda następująco.

Scenariusz = podejście pod TFR–>re-test od dołu–>zejście do 4 250

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 07.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks nadal na oporze

Amerykański indeks S&P 500 trwa w realizacji scenariusza, który rozpisaliśmy w poniedziałek. Rynek czeka na reakcje na strefie oporu. Czy taką pokaże podczas dzisiejszej sesji?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 07.06.2023

Konkluzja

Inwestorzy oczekują środowej sesji, dziś na rynku może pojawić się zmienność. Walka sił będzie najprawdopodobniej bezpośrednia. W kalendarzu nie widać ważniejszych danych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 333

TFR : 4 287

TDP : 4 240

TFS : 4 194

TSS : 4 147

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.