Dodatni tydzień S&P 500. Notowania sięgnęły ważnego oporu.

J2T Trade

Pierwsze dwa dni handlu w nowym miesiącu – czerwcu upłynęły pod znakiem dobrych nastrojów na amerykańskim parkiecie giełdowym. W piątek, 2 czerwca indeksy z Wall Street zakończyły kolejny tydzień zmagań. Dobrze w nowy miesiąc wszedł duży indeks. Dzięki temu S&P 500 zaliczyło dodatni tydzień. Pozytywne nastroje udzieliły się inwestorom w wyniku raportów o zatrudnieniu w USA. Zdaje się, że rynki ucieszyły się ze wzrostu stopy bezrobocia (wynik za maj – 3,7%). Jednak dane z rynku pracy ogólnie mogą budzić obawy o dalsze podwyżki. Informacje z sektora pozarolniczego (Non-farm Payrolls) okazały się ponownie lepsze niż oczekiwano. Był to 29 z rzędu miesiąc dodatniego wzrostu zatrudnienia. Po weekendzie rynki wracają dziś, w poniedziałek 5 czerwca. Notowania indeksu S&P 500 sięgnęły ostatnio ważnego oporu. Czy indeks teraz cofnie? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Dodatni tydzień S&P 500

W miniony czwartek rozpoczęły się zmagania inwestorów w nowym miesiącu. Inwestorzy rozegrali dwie sesję czerwca, podczas których pokazali pozytywne nastawienie. Nowojorskie akcje rosły i główne indeksy przekuły to we wzrosty. S&P 500 w czwartek (01.06) zyskało 0,99% zaś w piątek (02.06) zyskał 1,45%.

Dzięki dobremu otwarciu nowego miesiąca duży indeks przyćmił słabe wyniki z końcówki maja. W ten sposób ubiegły tydzień (30.05-02.06) okazał się dodatni dla S&P 500. W tym czasie indeks podskoczył o 1,83%. Był to trzeci wzrostowy tydzień z rzędu.

Jeden kierunek indeksowych spółek

Tabela notowań składowych S&P 500 z piątku, 2 czerwca budzi nie lada podziw. Inwestorzy mieli okazję obserwować zgodność indeksu i jeden obrany kierunek. Indeksowe spółki wyraźnie zyskiwały, a najlepiej poradziło sobie DISH Network (NASDAQ:DISH). Notowania tej spółki wzrosły na przestrzeni ostatniej sesji o 16,24%. Grupa spadkowa była niewidoczna. Na jej czele stanęło T-Mobile US (NASDAQ:TMUS). Wartość papierów udziałowych tej spółki spadła o 5,56%.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: indeks zameldował się na poziomie 4 290

Duży amerykański indeks zyski rozpoczął w czwartek z bardzo ważnego zakresu. Notowania do wzrostu zebrały się z rejonów 4 180. Następnie pojawił się powrót do 4 200 i przełamanie średniej SMA 88. Rynek wówczas zdążył powrócić jeszcze w rejony 4 230. Z nich startował do wzrostu kolejnego dnia, czyli w piątek. W godzinach amerykańskiego pre-marketu odbył się re-test rejonów 4 230 od góry. Rynek na zasadzie touch-and-go wykonał ruch i powrócił do wzrostów. Podczas piątkowej sesji zameldował się na poziomie 4 290.

Co na dziś ?

Na wykres indeksu S&P 500 patrzymy w poniedziałkowe przedpołudnie. Na kilka godzin przed otwarciem giełd w Nowym Jorku, popularny indeks znajduje się w rejonach 4 290. Jakiego ruchu spodziewać można się dzisiaj?

Scenariusz = nadbicie 4 300–>zejście do 4 250

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 05.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: notowania S&P 500 sięgnęły oporu

W wyniku piątkowego ruchu rynek dobił do ważnego zakresu cenowego. Mowa tu o obszarze oporu, określonego przedziałem 4 290-4 340. Notowania S&P 500 sięgnęły oporu i teraz pokazać mogą chwilową zmianę nastroju. Rynek ma sposobność, do tego, aby cofnąć. Jednak wprzódy może pokusić się o nadbicie poziomu 4 300.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 05.06.2023

Konkluzja

Rozpoczyna się pierwszy tydzień handlu w czerwcu. Po dwóch dobrych występach, nastroje mogą zostać poddane weryfikacji. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 333

TFR : 4 287

TDP : 4 240

TFS : 4 194

TSS : 4 147

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.