S&P 500 niewiele traci. Indeks niżej o 0,13%. 

331
J2T Trade

Podczas czwartkowej sesji indeks S&P500 poruszał się w sporym zakresie ceny. Indeks S&P 500 jednak finalnie niewiele stracił wczoraj. Czwartkową sesję indeks S&P 500 zamknął swoje notowania niżej o 0,13%. Jak wygląda analiza indeksu S&P 500 na dzisiejszą sesję? 

Wzmożony obrót 

Również na amerykańskim indeksie S&P 500 zauważalny jest w maju utrzymujący się wysoki obrót. Zdawałoby się, że inwestorzy wycofywać będą się z tego rodzaju aktywów, jednak jak się okazuje chętnych przybywa coraz więcej. 

Czwartkowa sesja 

Wczorajszą sesję indeks S&P 500 zakończył z wynikiem spadkowym rzędu 0,13%. Odpowiada to spadkowi notowań powyżej 5 punktów. Nie świadczy to jednak o słabości zasięgu amerykańskiego indeksu, ponieważ podczas całej sesji rynek poruszał się w ponad 100 punktowym zakresie ceny.

Najsłabszą spółką wchodzącą w skład indeksu S&P 500 było Constellation Energy. Spółka obniżyła kurs swoich notowań podczas wczorajszej sesji o 6,80%. Co ciekawe jednak 3 spółki wchodzące w skład indeksu zanotowały wzrost powyżej 10%. 

FP Markets

Problemy trwają 

O wczorajszych informacjach i doniesieniach więcej opisałem w dzisiejszej analizie amerykańskiego indeksu Nasdaq 100. W tej sekcji wspomnę, że obawy inwestorów spotęgowane w dalszym ciągu są spowolnieniem gospodarczym w USA. W tym tygodniu inwestorzy z uwagą śledzili wypowiedzi m.in. członków Rezerwy Federalnej, Prezydenta Joe Biden’a oraz innych sekretarzy. 

Ponadto poza granicami Stanów Zjednoczonych również nie dzieje się za dobrze. Konflikt na Ukrainie pozostaje niewyjaśniony i jak narazie nie widać drogi prowadzącej do zakończenia konfliktu. 

Punkt widzenia – powrót powyżej 4000? 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że podczas wczorajszej sesji w godzinach wieczornych rynek wybronił dołek generując z niego mocny impuls wzrostowy. Obecnie indeks S&P 500 znajduje się w okolicach poziomu ceny 3 970. Rynek znajduje się również poniżej zakresu średniej kroczącej SMA 88. Na dzisiejszą sesję zostały przygotowane dwa scenariusze: wzrostowy i spadkowy. 

I scenariusz – wzrostowy 

W tym scenariuszu zakładam, że rynek do rozpoczęcia sesji amerykańskiej może oscylować będzie w okolicach średniej kroczącej SMA 88. Wówczas w godzinach sesji amerykańskiej rynek przypuszczalnie przełamie poziom TDP – 3 993. Po jego wybiciu, zakres ceny zostanie przetestowany w ramach korekty dzisiejszego ruchu wzrostowego. Następnie wygenerowany zostanie kolejny impuls wzrostowy. Target w przypadku realizacji oznaczyć można na poziom 4020-4040.

Wykres S&P 500 H1
Scenariusz pierwszy indeks S&P 500 13.05.2022

II scenariusz – spadkowy

W dalszym ciągu amerykański indeks znajduje się w tendencji spadkowej, zatem zakładany jest również scenariusz spadkowy. Potencjalnie podczas trwania sesji amerykańskiej rynek nadbije zakres ceny poziomu TDP. Jednak siła podażowa na tym zakresie może starać się „spychać” rynek poniżej ceny TDP. Po tym zejściu, w ramach szybkiego odreagowania rynek może wykonać jeszcze jeden impuls wzrostowy, tworząc co prawda wyższy szczyt. Po utworzeniu drugiego szczytu, rozpocząć się może przecena do poziomu ceny 3 947.

Wykres S&P 500 H1
Scenariusz drugi indeks S&P 500 13.05.2022

Konkluzja

Dziś czeka inwestorów ostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Czy dziś amerykański indeks S&P 500 zrealizuje scenariusz wzrostowy? Poniżej podaję wyznaczane przeze mnie poziomy.

TSR : 4 086

TFR : 4 040

TDP : 3 993

TFS : 3 947

TSS : 3 900

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.