S&P 500 na minus w środę. Duży indeks w rejonach 4 100.

J2T Trade

Znane indeksy giełdowe z Nowego Jorku okazały się stratne podczas wczorajszej sesji, 12 kwietnia. Rynkowi uczestnicy ostudzili optymizm związany z danymi o inflacji i zareagowali na zupełnie inne doniesienia. W opublikowanym wczoraj protokole Fed wskazano na możliwości wystąpienia „łagodnej recesji”. Z tego powodu udzielił się pesymizm, który ściągnął akcje niżej. S&P 500 wyszło jednak finalnie na niewielki minus w środę. Co pokaże duży indeks dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 na minus w środę

Po dobrej, a następnie neutralnej w nastrojach sesji pojawiła się strata jednego z głównych indeksów w USA. Popularne S&P 500, podobnie jak innej indeksy zza oceanu ucierpiało podczas wczorajszego dnia handlu. S&P 500 wyszło na nieco widoczny minus w środę, 12 kwietnia. Notowania dużego indeksu obniżyły się ogólnie bowiem o 0,41%. Dla tego rynku oznaczało to spadek notowań o 17 punktów. W wyniku wczorajszej straty S&P 500 wyszło na minus w ujęciu tygodniowym.

Akcje firm lotniczych straciły na wartości

Spółki z S&P 500 w większości okazały się wczoraj stratne. Na czele grupy spadkowej stanęło DISH Network (NASDAQ:DISH). Wycena tej firmy obniżyła się aż o 9,42%. Warto zauważyć, że silnie straciły wczoraj na wartości akcje firm lotniczych. Notowania American Airlines (NASDAQ:AAL) i United Airlines Holdings (NASDAQ:UAL) poleciały w dół odpowiednio o 9,22% oraz 6,50%. Stało się tak w wyniku oczekiwania na raporty finansowe tych spółek. Wśród mniej licznej strony wzrostowej wyróżniło się Bio-Techne (NASDAQ:TECH), którego notowania skoczyły o 4,40%.

Punkt widzenia dzienny: duży indeks w rejonach 4 100

Indeks S&P 500 dobrze wyglądał wczoraj do pewnego momentu. W realizacji podanego na środę scenariusza, trwał jedynie w godzinach amerykańskiej przedsprzedaży. Zgodnie bowiem z założeniami zebrał popyt we wskazanym miejscu (średnia SMA 88) i w reakcji na dane ruszył do TFR. Najwyżej duży indeks sięgnął rejonów 4 155. Tam pojawiła się podaż, która w połączeniu z otwarciem giełd w USA zrobiła swoje. Sprowadziła notowania ponownie do średniej, a nadbijając jej zakres do poziomu TDP. Wówczas dopiero tam zareagowała strona popytowa. Wyciągnęła ona ruch, lecz na nic się to zdało. Dzień zakończył się właśnie w rejonach TDP.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś rano indeks nadbił poziom TDP i podbił do średniej. Obecnie, na chwilę przed czwartkowym pre-marketem znów znajduje się poniżej poziomu TDP. Duży indeks poruszając się w rejonach 4 100, nieco kwestionuje ich ważność. Stoi zatem przed udowodnieniem, czy zdoła te okolice utrzymać. Zakładamy, że rynkowi się to uda.

Scenariusz = zejście w rejony 4 080–>zebranie popytu–>powrót do strefy TDP-średnia SMA 88–>poszukanie miejsca do wzrostu pod 4 130

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 13.04.2023

Negacją dla ruchu będzie najpierw pokonanie 4 080, a w kolejnej części pokonanie dołka z tego tygodnia.

Punkt widzenia tygodniowy: indeks cały czas w strefie, gra o wzrost toczy się dalej

Patrząc na rynek kontekst cały czas nie uległ zmianie. S&P 500 ma szansę na wzrost, jednak może okazać się on skromniejszy niż zakładaliśmy na początku tygodnia. Z tego powodu nieco zmieniamy cel – na rejony 4 200.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 13.04.2023

Konkluzja

Kalendarium ekonomiczne na dziś również wskazuje na ciekawe pozycje. W pre-markecie znów pojawią się dane istotne dla gospodarki. Inflacja producentów, czy tygodniowy raport z rynku pracy mogą poruszyć nastrojami inwestorów. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.