S&P500 bez zmian we wtorek. Indeksy z USA czekają na dane.

inflacja
J2T Trade

Kontrakty terminowe na akcje w Stanach Zjednoczonych pokazały nieznaczne zmiany podczas wtorkowej sesji. Zamknięcie giełd ujawniło, że odnotowano również wyniki neutralne. S&P500 jako jeden z głównych indeksów wypadł bez zmian we wtorek. Przyczyną takiego stanu było oczekiwanie inwestorów na kluczowe wiadomości z gospodarki. Dziś również indeksy z USA czekają w napięciu na dane, które pojawią się w pre-markecie. Jaki będzie odczyt inflacji? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P500 bez zmian

Wtorkową sesję z dnia, 11 kwietnia z całą pewnością przypisać możemy do tych nudniejszych. Główne indeksy z Wall Street walczyły o kierunek i każdy z nich zakończył z innym nastawieniem. Indeks spółek dużych, czyli S&P500 zakończył wczorajszą sesję finalnie bez zmian. Zauważyć należy, że nie była to pierwsza w tym roku tak zamknięta sesja. Już po raz trzeci od początku 2023 roku, S&P500 zanotowało neutralny wynik. Wcześniej było to podczas sesji z 25 stycznia oraz 14.02 lutego.

Większość za wzrostami, a indeks bez zmian – powód?

Spoglądając już na wczorajsze zachowanie składowych dużego indeksu, należy zauważyć, że w większości one zyskały. Również zmienność procentowa wyższa był po stronie wzrostowej. Najlepiej wypadło CarMax (NYSE:KMX), które zakończyło wtorkową potyczkę o 9,64% wyżej. S&P500 mimo to zakończyło dzień bez zmian. Stało się tak, gdyż znacznie więcej najważniejszych spółek zaliczyło obniżkę. To właśnie przecież poszczególne wagi wpływają na końcowy rezultat indeksu. Liderem wśród strat była Moderna (NASDAQ:MRNA), której wycena spadła o 3,06%.

Punkt widzenia dzienny: indeksy czekają na dane

Tak jak przypuszczaliśmy we wtorkowej analizie, rynki w USA popadły w marazm. Indeks S&P500 skupił wczorajszą uwagę szczególnie na kilkunastopunktowym zakresie, określonym na 4 105-4 124. Notowania w rejonach 4 124 poruszały się w godzinach wieczornych i przed samym końcem sesji opuściły ten obszar. S&P500 podobnie jak pozostałe indeksy gwałtownie urwało i zeszło w rejony 4 110.

FP Markets

Na sytuację indeksu spółek dużych patrzymy w środę, o godzinie 13 (czas w Polsce). S&P500 znajduje się obecnie w rejonach 4 120.

Co na dziś ?

Indeksy również dziś czekają na dane, z tą różnicą jednak, że ich się doczekają. Za nieco ponad godzinę podany zostanie odczyt inflacji. Wskaźnik wzbudza nastroje inwestorów na całym świecie, co wpłynie na dzisiejszą zmienność. Zakładamy, że dane wypełnią prognozę, bądź okażą się jeszcze lepsze. Z tego względu rozpatrujemy ruch wzrostowy.

Scenariusz =  zejście do średniej SMA 88–>zebranie popytu + reakcja na dane–>gwałtowny impuls w górę do TFR (4 148)–>przełamanie–>podejście do 4 170 

Wykres indeks S&P500 H1
Indeks S&P500 interwał H1 12.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: scenariusz aktualny na S&P500

Indeks S&P500 trzyma się założeń podanych we wczorajszym artykule i ma szansę wykonać pierwszy ruch na północ.

Wykres indeks S&P500 D1
Indeks S&P500 interwał D1 12.04.2023

Konkluzja

Dziś inwestorzy dowiedzą się, jak kształtowało się tempo wzrostu cen w marcu. Oczy całego świata zwrócone są właśnie na ten odczyt. Poznamy go już o 14:30. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.