S&P 500 melduje się na 4 200. Cel tygodniowy zaliczony.

kontrakty futures
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych zyskiwały podczas czwartkowej sesji. Inwestorzy przedłużyli skupowanie akcji w wyniku optymizmu w sprawie pułapu zadłużenia. Negocjacje w Kongresie posuwają się do przodu, a Izba Reprezentantów głosować może już w przyszłym tygodniu. Popularne akcje na Wall Street rosły i skorzystał na tym duży indeks. S&P 500 zameldowało się na poziomie 4 200. Tym samym cel tygodniowy dla indeksu został zaliczony. Co pokaże indeks teraz? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 znów wyżej

Amerykański indeks spółek dużych wypadł w czwartek bardzo dobrze. S&P 500 znów wylądował wyżej, a tym razem o 0,94%. Dla tego indeksu oznaczało to ogólny wzrost kursu o 39 punktów. S&P 500 przed piątkową sesją, zbudował tygodniowy wynik na poziomie 1,79%. Czy zdoła go utrzymać, bądź podciągnąć?

Siła wzrostów urzeczywistniona

Przedsiębiorstwa składające się na indeks S&P 500 opowiedziały się wczoraj konkretnie za generowaniem zysków. Siła wzrostów została urzeczywistniona nie tylko w ujęciu jakościowym, ale również ilościowym. Na czele zysków stanęła spółka Take-Two (NASDAQ:TTWO), której akcje wzrosły o 11,69%.

Punkt widzenia dzienny: S&P 500 melduje się na 4 200

Indeks spółek dużych zrealizował wczoraj ruch, o którym pisaliśmy w analizie. Przypomnijmy treść założeń: „Scenariusz = zejście do 4 150-4 160–>zebranie siły–>pokonanie wczorajszych szczytów–>podejście do 4 180”. 

FP Markets

Rzeczywiście tuż przed sesją indeks pokazał zejście do zakresu 4 150-4 160. Po otwarciu giełd od razu z tego obszaru ruszył w górę. Indeks bardzo szybko pokonał szczyty ze środowej sesji. Re-testując je od góry zebrał się do silniejszego ruchu i tuż przed końcem sięgnął poziomu 4 200.

Co na dziś ?

Dziś indeks S&P 500 w dalszym ciągu melduje się na 4 200. Rynek po ostatnich silnych zyskach, może poszukać kolejnej okazji do wzrostu. Jednak taka pojawić mogłaby się na niższych zakresach. Z tego powodu, dziś rynek ma realną szansę na cofnięcie.

Scenariusz = zejście w rejony 4 190 (wczorajsza reakcja podaży)–>re-test od dołu–>zejście do 4 170 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 19.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: cel tygodniowy zaliczony

Na początku tego tygodnia, rozpisaliśmy scenariusz dla indeksu S&P 500. Był on powielany już od kilku tygodni, a gdy przyszło zwątpienie, cel tygodniowy został zaliczony. Indeks jest na 4 200 i z nowym scenariuszem powrócimy w nowym tygodniu.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 19.05.2023

Konkluzja

Dzisiaj uwaga inwestorów skupi się na wypowiedziach członków Rezerwy Federalnej. Szczególnie oczy skierowane będą na jej przewodniczącego, Jerome Powella. Szef Fed zabierze głos o godzinie 17 (czas w Polsce). Poziomy* na wykresie uległy zmianie! Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.