Analiza indeksu Nasdaq 100. Rynki powracają we wtorek.

203
Index Nasdaq
J2T Trade

Po wczorajszym święcie narodowym, amerykanie wracają na rynki. Główne amerykańskie indeksy rozpoczną dziś nowy niepełny tydzień handlowy. Jak prezentuje się analiza indeksu Nasdaq 100 na wtorkową sesję?

Niepełny tydzień

We wczorajszej analizie amerykańskiego indeksu Nasdaq 100 pisałem o zamkniętym rynku w USA. Dziś wszystko już wraca do porządku i amerykańska sesja otworzy się o 15:30. Inwestorzy amerykańscy powracają na rynki po przedłużonym weekendzie.

Punkt widzenia – powrót Wall Street

Wczoraj handel odbywał się w ramach kontraktów CFD. W związku z tym przedstawione były dwa scenariusze na poniedziałek. Amerykański indeks Nasdaq 100 podjął się realizacji scenariusza głównego. Założenie dla wzrostów brzmiało: „Ruch zapewne będzie dziś znikomy. Jednak wzrost może wyglądać następująco. Re-testowanie zakresu średniej kroczącej od góry może dawać sygnały wzrostowe. Rynek w ciągu całego dnia dojść może nawet do poziomu TFS”. Rynek wczoraj respektował główne założenia. Ruch rzeczywiście był znikomy. Jednak wczorajszy re-test średniej kroczącej przyczynił się do wykonania dziś w godzinach nocnych ruchu wzrostowego.

Tym ruchem rynek dotarł powyżej poziomu TFS. Obecnie rynek znajduje się nieco powyżej właśnie TFS. Na dziś przewidziane zostały dwa scenariusze.

FP Markets

Scenariusz główny – wzrostowy

Zakładam, że rynek podejmie się dziś przetestowania od góry zakresu średniej kroczącej SMA 55. Zejście do jej zakresu, a następnie jego utrzymanie stanowić będzie na korzyść impulsom wzrostowym. Jednak rynek może nie chcieć schodzić aż tak głęboko. Wówczas ruchy wzrostowe generowane mogą być już z okolic poziomu TFS. Innymi słowy, jeżeli rynek nie utrzyma TFS to kierować się będzie w stronę średniej kroczącej SMA 55. Kluczowym założeniem jest zatem, aby to właśnie zakres średniej kroczącej został wówczas utrzymany. Z jej zakresu wygenerowany może zostać ruch nawet do poziomu 11 800.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 05.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ruch spadkowy może wyglądać w następujący sposób. W pierwszym ruchu rynek podejść może powyżej szczytu utworzonego dzisiaj w godzinach nocnych. Rynek zbadałby czy na tym zakresie faktycznie istnieje znaczna siła podażowa. Jeżeli powyższe okaże się prawdą, w myśl zasady impuls-korekta-impuls indeks mógłby powrócić do poziomu 11 480.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 05.07.2022

Konkluzja

Amerykańscy inwestorzy wracają dziś na rynki. Główne indeksy z USA otworzą się dziś tradycyjnie. Dziś przychylam się w stronę realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę jednak wszystkie podane w scenariuszach kluczowe strefy. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TTR : 12 533

TSR : 12 307

TFR : 12 084

TDP : 11 852

TFS : 11 625

TSS : 11 401

TTS : 11 185

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.