Rusza sezon wyników spółek. Nasdaq 100 w dół o 1,24%.

Indeks Nasdaq z mocnymi spadkami
J2T Trade

Amerykański indeks technologiczny Nasdaq 100 tracił we wtorek. Tym razem notowania Nasdaq’a 100 poleciały w dół o 1,24%. Dziś rozpoczyna się sezon wyników spółek za trzeci kwartał. Na rynku akcyjnym spodziewać się można zmożonej zmienności notowań spółek. Podczas dzisiejszej, środowej sesji swoje wyniki opublikuje spółka PepsiCo, która wchodzi w skład indeksu Nasdaq 100. Również w środę inwestorzy otrzymają protokół z posiedzenia FOMC.

Kolejny dzień strat

Indeks giełdowy Nasdaq 100, stracił najwięcej we wtorek spośród głównych indeksów z Wall Street. Dla tego indeksu był to kolejny, już piąty dzień strat. Kurs notowań Nasdaq’a 100 wczoraj, 11 października poleciał ogólnie w dół o 1,24%. Przełożyło się to na stratę rzędu ponad 130 punktów.

Akcje cały czas tracą

Za inwestorami kolejna stratna sesja handlowa. Znów traciły akcje spółek tworzących indeks Nasdaq 100. We wtorek na czele strat stanęła spółka Netflix. Akcje giganta VOD osunęły się o 6,82%. Natomiast po przeciwnej stronie najlepiej wypadło przedsiębiorstwo Amgen, które notowaniom dodało 5,72%.

Protokół z posiedzenia Fed

Amerykańscy inwestorzy czekają dziś na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej (Fed). W godzinach wieczornych udostępniony zostanie protokół. Rynkowi uczestnicy żywią nadzieję na otrzymanie wskazówek co do dalszych kroków Fed.

FP Markets

Wczoraj, na dzień przed publikacją protokołu inwestorzy wsłuchiwać się mogli w słowa prezes Banku Fed w Cleveland, Loretty Mester. Urzędnik powiedziała, że tak naprawdę bank centralny nie poczynił postępów w obniżaniu inflacji. W wypowiedzi decydent zaznaczyła, że Fed jest gotów użyć „wszystkich dostępnych narzędzi”, aby obniżyć ceny.

Rusza sezon publikacji wyników

Choć zaczyna się skromnie, to dziś rusza sezon publikacji wyników spółek za trzeci kwartał tego roku. Warto zauważyć, że dziś podczas sesji swoje wyniki opublikuje spółka PepsiCo. Przedsiębiorstwo wchodzi w skład zarówno indeksu Nasdaq 100, jak i S&P 500.

Punkt widzenia – dwukrotne mocne zejście

Podczas wczorajszej analizy indeksu Nasdaq 100 jako główny opisaliśmy scenariusz spadkowy. Rynek rzeczywiście wykonał ruch w myśl wtorkowych założeń, a co więcej nawet dwukrotnie wygenerował takie zejście. O spadku pisaliśmy: „Rynki utrzymują w dalszym ciągu zależność spadkową, zatem dziś bardziej prawdopodobnym jest jej kontynuacja. Dobrze byłoby jednak, żeby indeks ponownie przed zejściem podbił. Tym razem podbicie sięgnąć może w okolice 10 950. Re-test od dołu tego obszaru dałby początek dalszemu zejściu. Targetem na dziś zdaje się 10 700”.

Rynek najpierw po godzinie 14 podbił w okolice 10 950, skąd po re-teście wygenerował zejście. Tym ruchem rynek cofnął do 10 730, zatem do bliskich okolic zakładanego targetu. Później, gdyż po godzinie 18 cena znów znalazła się przy 10 950 i drugi raz postawiono na zejście. To również sięgnęło okolic 10 730. Aktualnie (po 7 rano)  indeks wyceniany jest na 10 850

Scenariusz główny – wzrostowy

Teraz warto będzie przyjrzeć się temu, czy rynek ma szansę odreagować. Może się tak wydarzyć, przy określonych warunkach. Powrót ceny powyżej poziomu 10 950, a następnie re-test tego poziomu i/lub ewentualnie zakresu średniej, która przebiega tuż pod nim. Wówczas stabilizacja na tym zakresie i widoczna presja popytowa wyciągnąć mogą rynek do 11 100.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 12.10.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jednak pamiętać należy o tym, jak wygląda ostatnia sytuacja rynku. Tym samym warto uwzględnić również inną możliwość. Powrót powyżej 10 950 może się wiązać z szybkim cofnięciem. W takim przypadku to właśnie re-test średniej od dołu, determinowałby spadek. Potencjalnym celem stałby się poziom ceny 10 650.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 12.10.2022

Konkluzja

Rynki oczekują dziś na protokół z posiedzenia Fed. Inwestorzy żywią nadzieję, że znajdą w nim wskazówki, co do dalszych posunięć Rezerwy Federalnej. Poniżej rozpisane zostały poziomy na sesję 12.10.2022

TTR : 11 860

TSR : 11 635

TFR : 11 410

TDP : 11 180

TFS : 10 953

TSS : 10 730

TTS : 10 512

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.