Raporty spółek z Big Tech. Nasdaq 100 doznaje wyprzedaży.

USA
J2T Trade

Amerykański indeks Nasdaq 100 mocno tracił na zamknięciu. Nasdaq 100 doznał wyprzedaży ze względu na ostatnie raporty tzw. spółek z grupy Big Tech. Grupę Big Tech tworzą: Alphabet, Microsoft, Meta, Apple i Amazon. Raporty trzech z pięciu spółek rozczarowały. Dziś inwestorzy czekają na raporty od Apple i Amazon. Co przyniesie czwartkowa sesja handlowa?

Indeks technologiczny runął na zamknięciu

Amerykański indeks na początku środowej sesji prezentował się z dobrej strony. Pod koniec sesji jednak mocno runął. Zamknięcie pokazało wynik rzędu aż -2,26%. Przełożyło się to na spadek o 265 punktów. Tym samym trzydniowa seria zysków została zakończona.

Mieszane nastroje spółek

Przyglądamy się teraz temu, co dokładnie zadziało się wewnątrz amerykańskiego indeksu technologicznego. Składowe Nasdaq’a 100 wykazały wczoraj mieszane nastroje. Spółki pod względem liczebnym nie opowiedziały się w większości po żadnej ze stron. Najwyższy poziom zmiany ceny odnotowała chińska spółka Pinduoduo, której akcje skoczyły o 11,70%. Natomiast mocne straty notowały spółki najważniejsze dla indeksu. Przewodziła spółka Alphabet (Google), która straciła 9,64%.

Raporty spółek Big Tech

Wczoraj, w środę 26 października pisaliśmy o opublikowanych raportach spółek Microsoft i Alphabet. Są to spółki zaliczające się do tzw. grupy Big Tech. Po środowej sesji swoje wyniki podała inna spółka z Big Tech – Meta (raport omówimy w następnym akapicie). Dziś, po czwartkowej sesji swoje raporty podadzą ostatnie spółki z Big Tech: Apple i Amazon. Jak na razie spółki tworzące Big Tech pokazują rozczarowujące wyniki. Czy raporty spółek Apple i Amazon okażą się lepsze?

FP Markets

Dochód Mety spadł aż o 46%

Ogłoszone zostały wyniki kwartalne Meta Platforms. Jak podano w raporcie, przychody spółki za III kwartał 2022 roku spadły o 4% rok do roku. Jednak warto zwrócić uwagę na spadek wskaźnika zysku na akcję. W skali roku zysk na akcję spadł o 49%. Podobny spadek procentowy zanotowano w dochodzie z działalności operacyjnej Mety. Ten spadł aż o 46% w trzecim kwartale tego roku. Zysk netto natomiast spadł o 52% w ujęciu rocznym.

Punkt widzenia – impuls wzrostowy z zakresu średniej

Przechodząc już do wykresu indeksu Nasdaq 100, warto zauważyć, że ten wykonał wczoraj dość ciekawe podejście. Po otwarciu rynku w USA, indeks nadbił zakres średniej kroczącej SMA 55. Szybkim ruchem jednak dokonał re-testu zarówno poziomu TFR, jak i zakresu średniej. Z tych obszarów wykonany został impuls wzrostowy, który wyciągnął cenę do 11 670. Wówczas na rynku doszło do odwrotu sytuacji. Zyski były wymazywane w godzinach wieczornych i rynek cofnął do 11 400. Dziś po godzinie 10 rano indeks oscyluje nieco powyżej 11 400.

Scenariusz główny – spadkowy

Nasdaq 100 może dziś postawić na zejście. Punktem odniesienia dla takiego ruchu byłby poziom 11 475. Brak presji na wyjście powyżej tego obszaru, uświadomić może o czuwaniu siły podażowej. W takim wypadku re-test od dołu poziomu TFR (11 475) stanowić będzie na korzyść ruchu spadkowego. Możliwym targetem będzie wówczas 11 250.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 27.10.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Należy jednak liczyć się z tym, że poziom  11 475 może zostać przełamany. Również przełamanie średniej, która oscyluje przy tym obszarze nada tempa wzrostom. Powrót do 11 700 w takim układzie jest prawdopodobny.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 27.10.2022

Konkluzja

Czwartkowa sesja może być tą, podczas której indeks postawi na nieco głębsze zejście. Miałoby to na celu sprawdzić apetyt kupujących na nieco niższych zakresach. Poniżej rozpisane zostały poziomy na dziś.

TTR : 11 925

TSR : 11 700

TFR : 11 475

TDP : 11 245

TFS : 11 010

TSS : 10 790

TTS : 10 580

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.