S&P 500 traci 1,13%. Niepokojące doniesienia z Ford Motor.

102
J2T Trade

Amerykański indeks giełdowy S&P 500 stracił we wtorek, 20 września. Swoje notowania indeks spółek dużych obniżył o 1,13%. Na mocną stratę indeksu wpłynęły wydarzenia związane ze spółką Ford Motor. Amerykański gigant motoryzacyjny ujawnił niepokojące dane dotyczące przyszłych kosztów. Dziś inwestorów krótko po rozpoczęciu sesji amerykańskiej czekają publikacje dalszych raportów z rynku nieruchomości.

Indeks S&P 500 najgorzej z głównej trójki

Wczoraj spośród trzech głównych amerykańskich indeksów najgorzej wypadł indeks S&P 500. Procentowo to właśnie ten indeks stracił najwięcej. Na przestrzeni wtorkowej sesji S&P 500 obniżyło się o 1,13%. Tym samym indeks powrócił do spadkowego nastawienia.

Komponenty stratne rządzą indeksem

Na spadkowy wynik indeksu S&P 500 w głównej mierze wpłynął fakt, iż zdecydowana większość komponentów traciła we wtorek. Po raz kolejny w ostatnim czasie to właśnie stratne składowe rządzą na amerykańskim indeksie. Tym razem na czele spadków stanęło przedsiębiorstwo Ford Motor. Akcje tej spółki spadły o 12,32%. Po drugiej stronie natomiast najwyższą zmianę ceny odnotowało Wynn Resorts. Notowania tej spółki wzrosły o 2,90%.

Koszty Ford Motor z ogromnym wzrostem

Amerykański gigant motoryzacyjny – Ford Motor ujawnił ostatnio, że koszty dostawców za trzeci kwartał mocno wzrosły. Spółka podała, że koszty będą większe o około 1 miliard dolarów, niż przewidywano.

FP Markets

Dodatkowo spółka podzieliła się informacją, że sprzedaż około 40 000 do 45 000 pojazdów została dotknięta problemami związanymi z dostawami części samochodowych.

Kolejna partia danych z rynku nieruchomości

Wczoraj inwestorzy otrzymali raport związany z liczbą wydanych zezwoleń na budowę za sierpień. Wartość ta okazała się niższa, niż przewidywali analitycy. Dziś z kolei o godzinie 16 podany zostanie raport związany z liczbą sprzedanych domów na rynku wtórnym. Dane z rynku nieruchomości analizowane są przede wszystkim przez akcjonariuszy spółek działających w tym sektorze rynkowym.

Punkt widzenia – S&P 500 oczekuje na dane

Indeks S&P 500 wczoraj określił się co do kierunku jeszcze przed rozpoczęciem sesji amerykańskiej. Indeks zejście wykonał na podstawie re-testu od dołu zakresu średniej kroczącej SMA 88. Chwilowe odbicie na rynku miało miejsce w okolicach poziomu TFS, jednak w godzinach wieczornych pojawił się kolejny impuls spadkowy. Cena dotarła najniżej do okolic poziomu 3 830. Aktualnie indeks oscyluje nieco poniżej zakresu średniej kroczącej SMA 88 przy poziomie 3 870.

Amerykańskie indeksy giełdowe oczekują na dzisiejszą decyzję Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy dziś w analizie innego indeksu – Nasdaq’a 100. Cała rynkowa uwaga wydaje się poświęcona właśnie tej decyzji.

Scenariusz główny – spadkowy

Przed zejściem do niższych rejonów indeks może nieco podbić. Rynek ma szansę zatem najpierw dotrzeć w okolice 3 900, aby po otrzymaniu wieczornych danych, z wyższych zakresów generować mocniejsze zejście. W takim wypadku spadek sięgnąć może nawet poziomu 3 800.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 21.09.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Może jednak wydarzyć się tak, że najbliższe godziny będą bardzo spokojne. Wówczas utrzymanie podczas sesji amerykańskiej okolic poziomu TFS i niższa podwyżka mogą spowodować silny ruch wzrostowy indeksu S&P 500. Potencjalnym celem będzie poziom ceny 3 930.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 21.09.2022

Konkluzja

Dziś czeka inwestorów najprawdopodobniej ciekawa sesja. Amerykańskie indeksy zapewne pokażą dziś zmienność, szczególnie w godzinach wieczornych. Obserwacja zdaje się być dziś kluczem do handlu. Poniżej rozpisane zostały poziomy na dzień 21.09.2022

TSR : 3 995

TFR : 3 947

TDP : 3 900

TFS : 3 854

TSS : 3 807

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.