Nasdaq 100 zyskał 2,13%. Impuls wzrostowy urzeczywistniony.

J2T Trade

W piątek, 5 maja na Wall Street zarejestrowano znaczne zyski popularnych indeksów. Nowojorskie akcje zamknęły się na wyższych zakresach, gdyż informacje z rynku pracy wywołały dobre nastroje. Dane o zatrudnieniu oddaliły chwilowo myślenie o recesji w Stanach Zjednoczonych. Pozytywne nastroje wzmocnione zostały przez wygaszające zamieszanie w świecie finansowym. Główne indeksy zza oceanu wyraźnie wzrosły. Najlepiej wypadł technologiczny, Nasdaq 100 zyskał bowiem 2,13%. Impuls wzrostowy został urzeczywistniony. Czy rynek skorzysta na tym w kolejnych dniach? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 zyskał 2,13%

Podczas piątkowej sesji główne indeksy były zdecydowane co do kierunku. Akcje parły do przodu i pokonywały coraz to wyższe zakresy. Na Wall Street najlepiej wypadł Nasdaq 100, który zyskał 2,13%. W przypadku technologicznego indeksu oznaczało to wzrost kursu aż o 277 punktów.

Tydzień na plus!

Piątkowa sesja była jedyną zyskowną w minionym tygodniu. W wyniku silnego wzrostu, indeks Nasdaq 100 wymazał wszystkie straty z poprzednich dni. Tym samym tydzień zakończył się na plus. Za okres pierwszych pięciu dni maja indeks znajduje się powyżej kreski o 0,10%.

Euforia na akcjach widoczna

Spółki tworzące indeks technologiczny opowiedziały się w piątek za wzrostami. Euforia na akcjach składowych Nasdaq’a była doskonale widoczna. Najlepiej wypadło Fortinet (NASDAQ:FTNT), którego wycena wzrosła o 5,57%. Podobny wynik osiągnęła Tesla (NASDAQ:TSLA), której akcje skoczyły o 5,51%. Po stronie strat wypadło osiem spółek. Wśród nich najgorzej zaprezentowało się Atlassian (NASDAQ:TEAM), a notowania tej spółki spadły o 9,54%.

FP Markets

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 i realizacja wzrostu

Podczas piątkowej sesji mogliśmy ujrzeć realizację wzrostu, o którym pisaliśmy podczas ostatniej analizy. Przypomnijmy: Scenariusz = utrzymanie strefy 13 050-13 100–>pełny jej re-test—>budowa ruchu wzrostowego–>podejście do 13 250”. 

Rzeczywiście rynek pokazał utrzymanie podanej strefy i co więcej, dokładnie wykonał jej re-test. Zgodnie z założeniami zbudował ruch wzrostowy i zaliczył cel. Warto dodać, że indeks technologiczny najwyżej sięgnął rejonów 13 300, lecz zmagania zakończyły się przy 13 250.

Co na dziś ?

Dziś do technologicznego Nasdaq’a podchodzimy ostrożnie i stawiać będę na obserwację. Niemniej jednak, podać należy scenariusz, do którego najbliżej w tym momencie (sytuacja na godzinę 14).

Scenariusz = krótka korekta–>podejście do TSR (13 314)–>re-test od góry–>podejście do 13 450 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 08.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: Nasdaq przyatakuje strefę oporu?

Konsolidacja rynku trwa poniekąd nadal, jednak rynek tym razem po silnym ruchu znajduje się przy jej górnej granicy. Taka sytuacja stawia rynek przed znakiem wykonania wzrostu. Czy w tym tygodniu Nasdaq przyatakuje strefę oporu określoną na 13 610-13 855?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 08.05.2023

Konkluzja

Rozpoczyna się nowy tydzień na Wall Street. Okres naznaczony oczekiwaniem na inflacyjne dane. Jak rozpoczną handel główne indeksy? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.